OnePlus 3

nova ZVER je na tržištu:


Više detalja na:
http://www.gsmarena.com/oneplus_3-7995.php

2 Likes

Bas sam juce razmisljao da otvorim temu jer me odusevio telefon.Stvarno brutalna masina

Dash charge svi hvale. 60% za 30min je extra. Nema vise punjenja preko noci. Ovo bi bio savrsen Nexus telefon ali… OnePlus s strane software-a je OK. I oni prate trend da odredjeni tel. podrzavaju oko 2 godine sto se tice update-a, a kakva je scena po pitanju custom rom-ova stvarno ne znam jer ne pratim to ko nekad. Sve u svamu odlican je samo za savrseno fali nexus logo :wink:

Baterija bi mogla bit veca, bar 4000.

Da malo osvezim temu. Cuo sam da su u problemu posto imaju suvise porudzbina a kapaciteti su im premali.
Sve karakteristike manje vise ali brate 6gb rama :slight_smile: bratee… Valjda je to dovoljno da lepo radi.
Samo taj fazon sa 2god podrske software je uzas. Jos jedan od razloga zasto mrzim android telefone. Po meni je podrska najbitnije stvar. Zbog lose podrske sam batalio HTC

Podrska za Android flegship telefone je nikakva. Ako oces kvalitet i podrsku samo Apple, ne kosta dzabe toliko koliko kosta, nije toliko ni stvar u hardveru nego u softveru.

Da li ce 6gb biti dovoljno, ko zna, Android nije napravljen za specifican hardver, a proizvodjacki bildovi su prepuni bloatwarea koji nisu narocito prijateljski nastrojeni prema slobodnoj memoriji.

Ne bih se slozio. Znam brdo ljudi koji koriste i duze. Prvo ja koristim dok ga ne unistim ili mi dune da uzmem drugi. A znam i preko ljude koji rade isto ili slicno.
A podrska je ocaj sto kaze padawan.
Ima tu jos jedna stvar. Neki tel izadje npr 01.01.2016. i imace podrsku 2god. ti ga kupis u 2017. Znaci da neces imati ni godinu dana podrsku!! Budalastina.
I opet sto kaze covek nije bitan hardver vec ono softver i podrska. Ti jos imas podrsku za apple telefone iz 2012 i ranije. E to je kompanija i telefon. Da se razumemo zabole mene za te decije ratove. ciji je duzi. Sada nosim pored apple i jedan tel koji je na android platformi. Uvek imam dva ios+android

To sa ugovorom je super. Zamisljeno je odlicno. Da realno svima bude dobro.
Operater ima zagarantovane prihode. Fabrike zagarantovan prihod na prodaji telefona.
Korisnik nov telefon na svake 2god. Zvuci odlicno. Samo nije bas tako u teoriji kod nas pogotovo.
To mozda vidis oko sebe ali ako malo bolje pogledas videces da ljudi ne menjaju bas na dve god. Jedva placaju i te racune sto imaju. Znam brdo njih sto samo jedva cekaju da dodje taj ugovor samo da i uzeli neki tel i onda ga prodali da bi dosli do nekih para. Tuga, vezu se ljudi na 2god ugovor samo da bi uzeli mozda 100-150e. jbg. To je realnost.

A i kada prodaju telefon od 150€ nista ne mozes da uradis sa tim novcem u nasoj drzavi, samo sebi prave probleme i koplikuju zivot…

E… muka je to. Ne daj boze da znas kako je to da te vadi tih 150e na 2god, tuga. Ali znam ljude koji su to radili. Muka ih naterala.
Ali da se vratimo na temu. Kao i svaki njihov tel. i ovaj mi zvuci kao odlican tel.
Najvise mi se svidja onih 6gb. Realno za android nikada dosta.
Ovo ostalo je sve isto kao i konkurencija.
Ali to sa podrskom je stvarno ocajno. Po meni bi trebalo da bude minimum 4-5god da bude podrska za uredjaj. Ovako sta ja da radim posle 2god. Realno hardver je odlican i bice akruelan jos dugo. A oni te zakinu za nov softver…

Telefon sa 3GB RAMa i quad core procesorom od 2.5GHz, moze sta ti dusa pozeli (LG G3 iz 2014). Imam ga vec dosta vremena…telefon je odlican…ali menjam ga samo iz razloga sto nece imati Android N. Sto je njima i cilj…telefoni se nebi menjali toliko cesto da uvek imamo najnoviji OS

Pa ne znam zašto se ne bi koristio neki custom rom umesto default koji dolazi uz telefon. Ionako su puni bloatware-a. Na taj način se ne zavisi od proizvođača. jeste malo cimanja i nije zvanična podrška, ali radi posao.

Zato sto zahteva veoma napredno poznavanje telefona koje poseduje 1% korisnika.

@robotnjik Koristim custom ROM trenutno sa UX 5.0 kao sto ima LG G5. Najverovatnije cu imati podrsku samo kod CM, i jos par njih koji su AOSP, ali nece biti ROMova tipa Cloudy G3, koji za osnovu koristi ROM od LG G3 koji su mi omiljeni jer proizvodjaci ubacuju neke dodatne funkcije (hide/how apps, lock pictures, knock code, double tap to lock, i sl.)

@robotnjik
Pa fora je sto sam mozda nepismen, glup ili samo i prosto ne znam to da radim… A hocu da mi telefon radi odlicno i da imam uvek poslenji softver ali nisam sisao sa uma da svake godine kupujem nov tel i to neki najskuplji. Posto realno ako ne uzems flagship android uredjaj sa ovim ispod mozes da se ubijes koliko su sranje. A to je ipak preko 90% korisnika.
Radio sam to na nekim HTC i ima poboljsanja. Ali je brate cimanje… Nemam ni zivaca ni energije, prosto necu. Pa se desi stavis neki rom a onda ne radi neka glupost pa ajde ponovo…
Kupis nov auto a onda stalno visis pod haubom da taj auto ne bi stucao, gasio se na semaforu, trosio previse goriva… A ti kupio nov auto! :slight_smile:
@Marko96
Moja zena nosi LG G4 i iphone5s Odlican je G4 i ona je prezadovoljna, mene je odusevio tel. Ali ona kao neko ko nema veze sa tehnikom izvaljuje da joj 5s radi neuporedivo brze!
A realno taj G4 je azdaja ali vec vise nema podrsku. To je ipak malo smor! Da ne kazem slepacki.
Ako se vec boje da im eto niko nece kupiti tel uvek mogu da urade isto sto i apple.
Rade ti oni update uvek za tvoj tel ali jednostavno sa svakim novijim ios-om neki stari modeli pocnu suvise sporo da rade i onda moras da menjas.

Ja koristim G4 i telefon ima redovnu podršku.

G4 ima podrsku, ali jos samo ove godine dok G3 vise nece imati

Pa ima sada ali kada izadje novi android nece biti. Mene je tel odusevio. Mnogo lepo radi i mnogo lepo izgleda. Ona kozna ledja su ludilo dobra. Po meni je best buy LG, mnogo bolji i ispred Samsunga samo ovi imaju jacu ukupnu pricu pa zato ljudi vise vole.
Samo me malo smara ono sa dugmicima na ledjima.

G4 ce imati Android N 100%. A dugmici na polesjini su pomeni pun pogodak, kad se naviknes na njih neces moci da se vratis na ove sa strane.

Ma to zena nosi taj tel. Verovatno se covek navikne. Ma da nisam ja za to. Za mene su to sve veliki telefoni. Ja sam jedva docekao da uzmem sada iphone SE bas da ne moram da prelazim na veci ekran :slight_smile:
Super ako ima podrsku za N ali preko toga nece imati sigurno.