PC Master Race vol. 2

U ovom slucaju ps4 ce i dalje nov imati istu cenu od 300e tako da nije realno ispod 200e na duzi period nakon sto prodje prvoh mesec dva od prodaje pro-a. Narocito sto i ps3 drzi cenu. A kod nas vlasnika 4K televizora ima da nabrojis na prste dve ruke, jer su u proseku duplo niza primanja nego u Hrvatskoj, a samim tim i zainteresovnaih za Pro.

Slabo se sta kupuje i prodaje… Evo ortak ocajan ne moze da nadje polovan ps4 ispod 220e. Najbolje da ce ici u hrvatsku po konzolu. Doduse ja sam po xbox 360 isao do apatina sto je blizu :smiley:

Manje vise svi imaju nekoga negde preko. Pa makar i BA ili HR tako da ni to nije vise nezamisliv poduhvat. Kako dovlace iz HU tako moze iz HR.

Mali dodatak. @padawan pa evo ovde na xbrshop-u ima ps4 za 205e eto mu ispod 220e.
Svakako bih uvek vise platio od sigurnog prodavca.

http://www.xboxrepublika.com/shop/konzole-xbox/polovne-konzole/

Daleko od toga da je nezamisliv no ipak ljudi mrze da se cimaju zarad ustede od par desetina evra… Ne vidim to kao neku realnu opciju.

moze li mi neko sastaviti najbolju konfu za gaming do 800e bez monitora?

Continuing its anniversary celebration, Ubisoft has revealed Assassin’s Creed III as the newest title offered as part of its UBI30 celebration.

Procesor: i5 6600k 220e
Maticna: ASUS Z170 PRO gaming 145e
Graficka: ASUS Turbo GTX 1060 6GB GDDR5 285e
PSU: GPS600A8 600W 57e
RAM: Patriot Viper 4 Series CL16 2x8GB PV416G300C6K 16GB 3000MHz DDR4 90 e

1 Like

A gde je tu kuciste, HDD/SSD ?
Mislim da ce morati da smanji tu malo apetite. JBG…
Predji na neku AMD grafiku, mozda i malo slabija ploca… sta da se radi. Ali njemu fali ovde jos sigurnih 100e

Nemoze nijedna maticna do 100e ovdje?

Naravno da moze. Ali za igrice ni jedna ispod 100e nije ni za k…c!
Tako sam se ja zeznuo pa uzeo neku do 100e i onda smo radili neke testove (pisao sam o tome ovde) gde smo klokovali neke masine itd… Iste procesore 3 komada. Svi rade na 3.8 stabilno pa i do 4ghz dok moj jedva izvuce stabilno na 3.5ghz. Losa ploca… Ima tu jos stvari.
Ako nisi zahtevan korisnik moze i za 60e ploca.

i5 6600 ti je 200e, i uz njega maticnu sa B150 cipsetom cca 80e. Ali tu se pozdravi sa OC. I u budzet ces uklopiti kuciste i HDD, Ali ti je mozda bolje da probijes budzet i izvan njega uzmes kuciste i HDD. Ili nadjes neko kuciste koje ima vec napajanje u sebi, pa bi mozda malo manje probio budzet

ili da cekam da skupim jos cca 100e i onda fino sve sklopim?

Ja bih cekao. Jeste da je u RS 800e vec nerealno velika cifra. Sve mi je jasno.
Ako ikako mozes sacekaj i skupi jos 150-200e pa makar i cekao jos 3-5 meseci ali ces biti mnogo zadovoljniji.
Ako ne opet dobro, neces propasti. Samo uzivaj.

Koja je najbolja nadogradnja kompa za nekih 150 eura? Mozda malo vise rama, vise prostora i ako moze jos nesto da upadne. Sledecu konfiguraciju imam:Procesor Intel Celeron G1610, 2.60 GHz, 2 jezgra, Maticna:H61M-P20(G3), Memorija:Ddr3 4 gb rama i Graficka:Amd Radeon HD 6450 1 gb. Imam 95 gb na C disku i 370 na D disku. U paketu bi mozda mogli i neki zvucnici al ne mora.

I mozda neki novi monitor za nekih 100-120 eura.?

Nista. ne bacaj pare. Skupljaj za nesto novo. Prosto sta god da uradi s neces osetiti gotovo nista.
Ako vec hoces nesto da uradis onda memorija i nista vise. Ostale pare cuvaj.

Koja je najbolja konfiguracija sa monitorom za nekih 600 evra?

Ona koju dobijes za dz :grinning_face_with_smiling_eyes:

Ne razumem ja te vase fore. :slight_smile:

Pa ni mi tvoje. Kad krenem da citam tvoje postove u temi, ne znam dal sam pos’o il sam dos’o :grinning_face_with_smiling_eyes:

2 Likes

Kucaj lepo na youtube Linus Tech Tips Builds 2016 i dobices budget build za 500$ i taman tu ubacis jedan monitor.