PC Master Race vol. 2

Okej je konfiguracija, doduse jako malo memorije. Da, to je ulaz za cd.

Da, znam, cini mi se da ima ponuda da se poveća to.

Koje “to” da se poveca? Ulaz za cd?

Prostor na hard disku.

HD ti je dovoljan recimo 250 gb, ne treba ti veci. Sve sto ti je bitno sacuvas na cloud, film skines/odgledas/obrises. Seriju takodje. Muzike na 50 gb moze da stane… mnogo. Tako da u danasnje vreme streaminga hard velikog kapaciteta gubi smisao.

Ma malo mi je znam kako je sad. Sad hard imam veći od 250 i cas se napuni.

Kada krenu da skidaju igre po 20-50gb instalacija bas i nije nesto veliki hard, 1TB je OK vise ne treba.

Da, al batica rece da nije gamer. Mozda skida 4k filmove pa ih cuva da pokazuje rodbini kad dodju u goste , da vide na kom je nivou televizor u danasnje vreme :grinning:

Memorije NIKAD dosta! Imam kuci 5TB popunjeno. Muzike/filmova/igara i slicno. Imam ‘Zlatnu kolekciju’ filmova (must watch) od 2TB.

1 Like

Narezi to na diskove i obrisi sa harda :grinning:

Ovako? :smiley:

Taj fazon :grinning:

Cist hording… nikada to neces stici da odgledas i odigras. Tempo izlaska novih stvari je previse jak.

Fun Fact. gledam juce kod mojih na kompu je zakacen stari hard disk koji sam koristio u prvom racunaru. Bogtemazo, Quantum Fireball 20gb radi vec 17 godina! i ne fali mu ama bas nista. Al je nekad bio kvalitetan hardver :smiley:

Nije realno da dans imas 250-300gb samo. Ispod 500gb nemoj ni da kupujes. Ako mozes idi na 1T
Ahah moj prvi HDD je imao oko 430MB :smiley:

Cek sto je 8gb malo ako mislis na ram?

320gb je mizerno, danas ti je 250gb ssd + 1-2 tb hdd standard. Ako bas moras da ustedis nista ispod 1tb hdd nema smisla. Treba ti neka osnovna komocija a ne da se grcis i brises non stop.

Cd rw ti ne treba meni stoji nepovezan u kompu samo da popuni rupu u kucistu.

@marko_gts uhhh ja se i ne secam koliki je moj bio :smiley: mozda nesto npr 250mb. I to je bilo wow. Pre toga su instalacije dolazile na 3.5" disketama pa ti stvarno nije ni trebalo. Svet se zaista mnogo promenio u poslednjih 20 godina.

Btw ne znam da li “pratite naucna dostignuca” ali pre neki dan su najavili komercijalizaciju kvantnih racunara koji ce biti nemerljivo brzi od sadasnjih (trocifreni red velicine). Totalni SF. Minijaturizacija nanometarske proizvodnje silicijumskih cipova, trka za gigahercima, dostigli su neke limite.

Ako to komercijalizuju eto nam toga za oko 10-15god.
To bi bilo zanimljivo videti.
Sto se tice RAM memorije sasvim mu je dovoljno tih 8GB Nema potrebe bacati za vise.
Posto ono sto trazi vise od tih 8GB on svakako ne moze da potera sa ostalim komponentama koje su mu slabe. Prevenstveno GPU. Moze da stavi i 32gb nema efekta…
Imam predlog za Pleju da uvek pre pocetka pisanja posta krenes ovako
npr:
(lvl 3) pa onda pises dalje. Odmah znamo sta citamo dalje :slight_smile:

1 Like

Ali ovako je zanimljivije i natera te da procitas do kraja. :smiley:

Pricam o kapacitetu HDDa ne RAMu. 8GB i je cak i za gaming kolko tolko dovoljno. Ali 320GB je malo u 2017oj. Pa telefoni dolaze sa toliko memorije:D

Pa ako decko nije gamer, koji ce mu vise. Jedino ako ce da pravi kolekciju filmova i serija sto je za mene potpuni apsurd u eri brzog interneta