PC Master Race vol. 2

Ma smorice se. Bez 500 gb stvarno nema smisla ni za office :slight_smile:

Trenutno ne igram nista na kompu zbog PS4, ali dok nisam imao konzolu, vesto sam balansirao 250gb SSD i 500gb HDD. Nikad nije bilo puno nijedno. Doduse filmove i serije samo skinem i prebacim na eksterni HDD koji je spojen sa TV-om pa valjda zato :slight_smile:

Tolika je mala razlika u ceni da se ne isplati “balansiranje”. Moze, ali storage je tako jeftin danas. Ne znam ni kolika je razlika izmedju 500 i 320gb ali zamisljam nesto fazon 10e.

1 Like

Ako i toliko.

Ne cuvam ni ja nista sem muzike. Igre, predjem pa brisem, filmove i serije isto.
Ali je prosto preglupo uzeti 320gb kada je 5-10e vise od 500gb. suludo…

Da, ali mi sada savetujemo coveka koji sada kupuje komp i stavio je da hoce 320gb hard. To je suludo.

Ma ne bre to je bila već takva konfiguracija, najverovatnije ću reći Madjarima za koliko novca sta je najbolje i da mi sastave.

GIGABYTE GA-78LMT-S2
AMD FX-8300 3.30GHz AM3+ BOX
CRUCIAL 8GB DDR3 1600MHz CL11
MSI RX 460 4G OC RX460 4GB GDDR5 OC
TOSHIBA Desktop 1TB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA100
LCPOWER LC420-12 V2.31
MS Phoenix 2
BENQ GL2450HE Monitor
CENA: 595€
Evo, kakva je ova konfiguracija?

1 Like

Poprilicno dobra,cak i ako ne razmisljas o igrama ,moci ces sa njom na 1080p vecinu na medium-high,samo napajanje nisam bas siguran,sem sto je LC power em sto je malo wati ,ali ako je novo to je druga prica,prvo lc power mi je bilo crklo,ovo sad sto imam je takodje LC power radi ko svicarski sat :smiley:

Znači jedino mozda napajanje da promenim? A jel neće biti problem sto nije intel?

ako mislis na plocu,naravno da nece koliko vidim ova ploca podrzava taj procesor,mada je intel uvijek bolji,ali ni taj AMD nije los,samo mu stavi neki aftermarket cooler i to je to

nema potrebe da daje pare na aftermarket cooler, jer mu CPU necec biti pod punim loadom ni 99% vremena

Ok je konfa. Nema veze sto nije intel. Jeste i5 brzi, ali je proporcionalno i skuplje resenje. Sto se coolera tice, ti AMD box cooleri nisu neko cudo, ali s druge strane sto Marko rece i ne treba ti.

Batali box cooler ima da ogluvis

Ima istine i u tome. Otisao kod druga a kn neki AMDov procesor…idle se cuje kao cold start traktora posle 30 godina…instaliram mu program da mu smanjim obrtaj ventilatora…covek mi se 3 meseca kasnije zahvaljuje haha. Ali doduse, to nije resenje jer cim treba neku malo zahtevniju radnju da odradi greje se nenormalno

Odlicna konfiguracija. Ne bih razmisljao. Samo bih uzeo neko 500-550w napajanje.
Bilo koji kuler CM ili sta god od 20e da uzmes bice neuporedivo bolji od onog sto dobijas u tom box-u.
Ako je frka sa lovom sastavi sada tako samo obavezno jace napajanje. Onda za koji mesec kupi nov kuler, to uvek mozes naknadno.
Taman ima da se za koji mesec obradujes kada uocir razliku :smiley:
Tada ces znati da cenis nov kuler, pogotovo sto ide leto :slight_smile:

Ja kad sam uzeo 8350 i stavio box kuler, upalio komp, i posle 5 minuta ugasio. Zuji ko boing, cim se podigne windows radi na 50 stepeni. Otisao sutradan uzeo TX3, stavio umesto box kulera, ne cuje se radi na 27 stepeni. go figure :smiley:

TX3 u comtradeu bio 2450 din kad sam uzimao.

1 Like

E ovako,posto sam prodao stari gpu interesuje me sljedece
Zanimaju me ove dve kartice nove naravno sa garancijom :
1.MSI GTX 1050 TI GAMING X 4G GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 (koja je razlika izmedju nje i one obicne gaming bez x sem clock out of the box)

2.MSI RX 470 ARMOR 4G OC RX 470 4GB GDDR5 OC

E sad me interesuje,da li je moguce da ce doci do ne podudaranja sa plocom ili cpu kao sto je r9 290 bio slucaj,znam da je rx 470 mnogo bolji,takodje me interesuje je li to neka osjetna razlika ili samo nekoliko fps ?Imaju li jos neke da su u ovom cenovnom rangu :smiley:

Uskoro nam stizu, za nas najinteresantniji AMD R5 procesori (izvor b92)

[quote]AMD i Nvidia se godinama smenjuju na vrhu kada je reč o grafičkim čipovima, ali kompanija iz Sanivejla odavno nije ravnopravna u trci sa neprikosnovenim Intelom kada govorimo o procesorima. Ipak, moguće je da će već za nekoliko nedelja uspeti da prekine dugogodišnju tihu patnju.

Ukoliko je verovati informacijama sa interneta, Intel bi trebalo da se zabrine jer će najjače i najskuplje verzije AMD Ryzen procesora biti i do tri puta jeftinije od Intelovih pandana.

Reč je o Ryzen R7 seriji i oznakama 1700, 1700x i 1800x, sa cenama od 317 dolara, 382 dolara i 490 dolara.
AMD bi svoje nove uzdanice trebalo da lansira najkasnije u prvim danima marta.
Kada se pogledaju navodne performanse, zanimljiva je i najslabija R7 verzija - u pitanju je navodno potpuno otključan procesor sa osam jezgara i 16 threadova, na kloku od 3,4GHz, deklarisan na (za AMD veoma niskih) 65 TDP.
Analitičari pretpostavljaju da on “gađa” segment koji sada zauzima i7 6700K, a cena mu je niža za nekoliko desetina dolara.
Međutim, u oči pre svih upada R7 1800x koji bi navodno trebalo da se takmiči sa Intelovom zveri i7-6900k, ali po ceni više nego dvostruko nižoj od vrtoglavih 1.050 dolara - 490 dolara.
Sve ovo bi moglo da znači da će serija Ryzen R5 procesora biti cenovno mnogo konkurentnija od rivala i samim tim veoma ozbiljan udarac za Intel i njihov dominantan udeo na tržištu.
R5 bi trebalo da lagano porazi i5 seriju i ispunjava zahteve većine zahtevnijih korisnika. Podeljena je na oznake 1600 i 1500 (šest jezgara i 12 threadova) i slabije 1400 i 1300 (četiri jezgra i osam threadova).
Najniži segment će popuniti R3 serija (oznake 1200 i 1100 - 4 jezgra, 4 threada).
Vredi istaći da je objavljeno da se procesori izrađuju u 14nm tehnologiji, ali da ipak zauzimaju 10 odsto manju površinu od Intelovih, a da na sebi nose dvostruko više keša od Intelovih pandana.
Podsetimo, tržište procesora je u ovoj deceniji bilo užasno dosadno, a većinu ljudi koji imaju Intel čak i iz “matore” Sandy Bridge generacije (2011. godina!) brine samo to što će teško naći zamenu sa adekvatnim soketom ako im otkaže matična ploča.
Osim za najnaprednije korisnike, otkazivanje komponenti je jedini objektivni razlog za pun apgrejd, a ubacivanje kog štapa DD3 memorije, kupovina sada već podrazumevanog SSD-a i nove grafičke karte je jedino što donosi osetnu razliku u udobnosti rada za računarom.
Intel je zato sebi mogao priušti da uživa na lovorikama i bez pritiska izbacuje novije, sve hladnije i sve efikasnije procesore, a da pritom ne rizikuje i ne igra se cenama.
Pomoć u jasnom razgraničavanju game i zauzimanju tržišnog kolača pružio je i uspavani AMD, koji se nikako nije snalazio i koji je uvek tražio nešto više od krajnjeg korisnika - mučenje sa overklokom, samim tim skuplje ploče i čipsete, bolje hlađenje, a pružao je manje udobnosti, mnogo manje stabilnosti, a za nedovoljno manje novca.
Intelova tehnologija je toliko napredovala da danas možete da sklopite veoma brzu i upotrebljivu kancelarijsku mašinu za nekoliko stotina evra i da u nju stavite samo ploču, SSD i procesor (koji “nosi” i sasvim upotrebljiv GPU).
Pokazatelj dominacije je i činjenica da sada možete komotno da se odvažite i u low-end segmentu koristite nekada omraženi Celeron. Danas je to procesor i više nego upotrebljiv za osnovne stvari, a dugo je bio izbor samo za mazohiste.
Za igračke mašine (osim za ekstremne konfiguracije) dovoljan je bilo koji i5, pa čak i oni najstariji sa oznakom K , a i7 je rezervisan za entuzijaste sa dubljim džepom i napredne korisnike.
AMD želi da sa Rzyenom potpuno rasturi takav poredak, a ove cene najavljuju uzbudljivih nekoliko godina.
Doduše, ostaje pitanje - da li su običnim korisnicima zaista potrebni moćniji procesori od onih koji su nam na raspolaganju danas?[/quote]

edit: neverovatna stvbar, izgleda da ce novi AMD procesori raditi samo pod windowsom 10 (benchmark) :disappointed_relieved:

[quote]ranije ove nedelje pojavile su se neke informacije da bi AMD mogao da objavi drajvere za Windows 7 operativni sistem za svoje predstojeće Ryzen procesore, iako se od ranije očekivalo da novi kompanijini čipovi budu kompatibilni samo sa Windowsom 10.
Međutim, u najnovijem saopštenju AMD objašnjava da to nije slučaj i da se prvobitni plan nije promenio, te da će Ryzen procesori raditi samo sa Windowsom 10. Drugim rečima, oni koji se nadaju drajverima za Windows 7 kako bi im radili novi Ryzen procesori sa starim sistemom, ostaće razočarani, pa im je jedina opcija nadogradnja na Windows 10.
Ovom odlukom, AMD se udružuje sa Microsoft-om u pokušaju da se korisnici poguraju na najnoviju verziju Windows operativnog sistema. Tu je i Intel, koji je takođe potvrdio da će njihovi predstojeći procesori takođe raditi samo sa najnovijim operativnim sistemom.
Ovakav razvoj situacije je još u januaru prošle godine najavio šef Windowsa Teri Majerson. On je objasnio da je ovakva odluka napravljena uglavnom zbog tehnologija koje su implementirane u Windows 10 i koje omogućavaju procesorima da dostignu najviše performanse.[/quote]

A zasto ti to smeta toliko? Sta fali windows 10? Stalno vidjam komentare po internetu da ljudi kukaju kako im sporije radi itd itd. Ali to su obicno ljudi koji imaju 512mb RAMa i problem im je pokrenuti bilo koju aplikaciju… Ukoliko imas 8-16GB RAMa, ja stvarno ne vidim razlog da si jos uvek na win 7