PC Master Race vol. 2

Isto bih uradio i ja. Treba se resiti starih sistema. Prosto njima je jeftinije i brze da rade podrsku samo za novije sisteme.
A sto se tice najave AMD-a sve tacno samo jos da vidimo sve to u praksi!
Posto dok ne vidim uzivo ovo mi izgleda kao ono nase"za dve godine bice bolje" :slight_smile:
To je kao kada je 2013/2014 najavljeni novi drajveri za graficke. Koji su trebali da budu revolucija, preskakanje posrednika u komunikaciji igra grafika bla bla bla… Na kraju ispade sve kao sto je bilo i ostalo kada se pominje AMD i drajveri (golo govno)
Prvi ja sam tada ovde pisao i lozio se kako izlazi cudo. :slight_smile:

Cini mi se da windows 10 nema nista specijalno u odnosu na windows 7, osim MS-ove zelje da ga progura. Nova verzija OS-a, kao i svaka druga. Kao da je MS samo iskerirao tonu $ AMD-u, a takve poteze, trziste obicno karakterise kao antikonzumerske i obijaju se o glavu svima. Kakve veze ima sto je njima jeftinija podrska, ne vrti se sve oko Microsofta. Ja odavno imam instaliran windows 10, ali stvari u IT-ju ne posmatram iskljucivo iz perspektive onoga sto ja licno mogu da pokrenem ili priustim. Besmisleno je voditi diskusiju na nivou “sta fali windowsu 10” vec “da li zaista ima neki ozbiljan razlog zbog koga bi nova generacija procesora zahtevala najnoviji OS”.

Pa i ja gledam malo sire. Koji je razlog da ima podrsku za starije win? Daj mi jedan dobar.
Nema potrebe gledati u rikverc. Vec sam pominjao da u tehnologiji nema revolucije vec samo evolucije. Svaki sledci win je napredniji i tu nema mnogo dileme. Mozda se nekome nesto ne svidja ali tako to ide. Nekada malo podbace posle poprave i teramo dalje.
Kao sto rekoh ne vidim ni jedan ozbiljan razlog da stari win ima podrsku?!
A jos kako se mnogo toga vrti oko MS-a. Kada drzis preko 70% trzista mozes slobodno da kazes da se sve vrti oko tebe!
Kome se ne svidja uvek moze da kupi nov procesr i besno predje na Linux :smiley: :smiley: :smiley:
Tamo je podrska super!

A milioni korisnika? Oni koji ne zele da se izlazu nekom nepotrebnom apgrejdu i trosku zarad nekih efemeralnih poboljsanja? Ako to nije ozbiljan razlog, ne znam sta je. Kompanije su potpuno nerealne sa ritmom kojim izbacuju nove proizvode, u manicnoj zelji da se prilagode, da budu uvek svezi, novi, aktuelni… To ne rezonuje sa svim potrosacima i treba ispostovati one koji jednostavno ne osecaju potrebu da budu “in”.

A Linux je tek katastrofa, slazem se. Evo i Minhen se vraca na Windows.

Dali su win za dzabe! pa sta bi ti sada jos? da nam i plate da predjemo. Ajde da malo ne preterujemo?
Sve i da nisu dali za dz izasao je ima vec dosta vremena. Sta vise cekati?!
A ovi procesori tek izlaze, znaci dok jos oni zazive i postanu rasprostranjeni ima da prodje jos 2-3god. Sto znaci preko 5god od izlaska win10 pa sta bi sada ti vise?
Ajde malo razmisli u tom pravcu. Veruj mi nisi razmislio, samo si krenuo negativno i bespotrebno buntovno.
A da ne pominjem sto se nekako smatra da sada taj koji kupi nov proc poslednje generacije verovatno nece imati win koji je star 10god!

Dali su windows besplatno…ne moze bolje od toga. Ljudi koji kazu da im windows 7 vise odgovara jer u navikli na njega previse s3ru za svoje godine…po izgledu su isti…malo je start meni izmenjen ali nista specijalno. Pa majku mu dali su nam besplatan OS i kukamo…i dont get it…zasto bi oni radili podrsku starijeg sistema? Nema smisla…outdated je i kraj. Ima nesto novije, bolje (koliko bolje je nebitno), lepse…bolje da se fokusiraju na to nego na nesto prastaro
Proslo je 8 godina od izlaska windows 7…a priblizno toliko i od izlaska androida (nisam soguran kad tacno)…nisi se bunio sto je sad izasao noviji…iako sustari i novi kao dupe i oko

Nope, izasao je u julu 2015, kakvih 7 godina crnih, nece raditi ni na osmici nego samo na OS-u iz 2015. Vi ne kapirate ocigledno da se ne radi samo o placanju vec i o tome da je ljudima cimanje da menjaju nesto sto im radi ok i stabilno (“sve radi”) zarad nekih poboljsanja koja su njima nebitna i kozmeticka. Nece cak i da je za dzabe jer je apgrejd njima nepotrebno cimanje. Pritom ti apgrejdi su uvek problematicni ako ne uradis “instalaciju od nule”. Marko, malo duze sam od tebe u PC vodama… malo postovanja prema ljudima koji “seru za svoje godine”". Kakav je to recnik?

Nisam na tebe mislio nego na ljude koji se ne razumeju u racunare

Ma znam, pretpostavio sam. Ali se neko moze naci uvredjen, ima ovde dosta starije ekipe :smiley:

E i ja sam Marko :slight_smile:
A ti izgleda opet ne zelis da skapiras sta ti pricam.
Pricamo o procesorima koji tek izlaze. Zaaci odem i kupim novo. Svakako radim od nule.
Jos nisam cou da je neko otisao kupio novu plocu i procesor zamenio staro i samo ubo nov hard i to je to… To oko cimanja ti ne pije vode. Prosto taj prelaz ce biti potpuno neprimetan i bez ikakve smetnje. Ko bude uzimao nov racunar samo nece moci da podigne nov win 7 nego ce odmah dici win 10
Znaci niko nece usloviti vec postojece korisnike kojima sve radi.

Windows 10 se samo cini kao minorni upgrade i kao da se nista ne dobija ili gubi.

Ali ako koristite Windows 10 u komercijalne svrhe, tipa da pokrecete softver koji je klijent platio gomilu para, onda cete videti kakvo je djubre.

  1. Windows Update - Ne mozes iskljuciti ako si na LAN-u. Ako si na WI-Fiju “set as metered connection” radi posao. (znam da moze uz pomoc stapa i kanapa, ali nama takve zajebancije na udaljenim lokacijama nisu potrebne).
  2. Softver koji koristimo, ukoliko reinstaliras windows, ili menjas komponente u racunaru, zahteva reaktivaciju licenci, drugim recima, cimaj holandajane da ti salju licencu bla bla. Gle cuda, svaki veliki feature update desetke se vodi kao novi windows.
  3. update mreznog adaptera koji se desi sam od sebe brise postavke mreze, pa ti sad iz novog sada imaj racunar u Vranju, i komp ti ode off.

And so on… da ne nastavljam dalje.

Ovako je desetka home friendly ali nedo bog da vam treba za ovako nesto. nocna mora.

Sve ok, sve se slazem. Nadam se da ce biti poboljsanja sa nekim novim verzijama. Ali opet to ne menja na tome da dok zazive ti procesori bez podrske za starije win uredjaje izaci ce verovatno i neki nov win ili neko znacajnije poboljsanje.
Prosto je tako.

Nema razloga da ne radi. Radice to jos dugo. Ma da mu ne bi skodila jedna reinstalacija. Tek onda vidis kako moze jos lepse.
Danas ko ima SSD te reinstalacije preko USB-a idu jako brzo.

Pola sata ti treb da imas fresh windows sa neophodnim programima…maksimalno 45 minuta

Neznam da li ste imali prilike odgledati ali ja umro od smeha

Pozdrav svima,imam dilemu jel bolje da nabudzim stari pc ili da kupim Xbox One?
Za 60e imam graficku ASUS GTX 560 Ti DirectCU II TOP OC, Xeon X5460 30e ram mi je ddr2 4gb.
To za pocetak,imam u planu da uzmem neku ddr3 plocu ili eventualno ddr4 zavisi kakav cu biti sa parama.
Xone ima da se uzme za 200e pa sada ne znam sta je bolje, mada opet je bolje uraditi pc.
Gledam CEMU emulator za Wii U igrice to bi najvise i igrao,mislim da ce lijepo raditi. Jel ga neko probao?

  1. na tome CEMU nece raditi lepo.
  2. Pitanje je sta hoces da igras ? ako hoces nove igre da igras kupi ONE.

End of story

Ta graficka je smesna igracka.

1 Like

CEMU napreduje, ali je to još daleko od igrivog za mnogo jače konfiguracije, a kamoli tu koju si naveo. Za te pare bolje kupi XO.

1 Like

Pa ne bas novije igrice, pre sam imao Xbox 360 tu sam vec izigrao neke naslove.
Iskreno mislio sam da radim PC zbog Cemu emulatora, al ako je takva situacija da ova grafa nije neka onda mi je bolje uzeti ONE ili Wii U.

Jel ima neka grafa do 80e da moze i za nove igrice?
One mi se vise svidja zbog ovih novih naslova.

uzmi ONE, batali sklopocije, cak iako te neko prevari da ima za 80e kartica koja ce da tera nove naslove, opet batali i kupi ONE. Ili uzmi PS4, prodaju se polovni za 200 eura isto, plus su ti igre jeftinije. O ekskluzivama necu da pricam uopste razapece me neko na krst :smiley:

1 Like