PC Master Race vol. 3

INTEL Core i3-8100 12,790 din
GIGABYTE H rev. 1.0 8,430 din
CRUCIAL DDR4 8GB 2400MHz CT8G4DFS824A 9,990 din
LC POWER LC5550 V2.2 5,300 din
MS INDUSTRIAL Cyclops V 2,990 din

Planiram nadam se sledeci mesec da uzmem neki pristojan Desktop. Ove komponente me ispadaju 320 evra, na 6 rata smesnih 50ak evra mesecno.

HDD imam, ram bi mogao jeftinije da nadjem verovatno ali jbg, sta je tu je. Graficka mi za sada ne treba, s obzirom da cu da igram samo Dotu na njemu. Video sam da na low tera 70fps. Ako zaskripi od zeta uzimam HD 4870, koju ne koristi.

Generalno me zanima da li bi neko menjao nesto na jace, ne slabije, ne amd. Npr treba ti bolje napajanje, ili bolja maticna/procesor ako mislis da kupis nekada 1050,60 itd graficku :slight_smile: .

Hvala unapred

Ryzen 3 2200g

2 Likes

Da li je instant gaming skroz siguran ili da uzmem ipak na steamu za 2.4e vise?

Na steamu bih ja uzeo pogotovo za tu mizernu razliku.

Prihvata li steam povracaj novca na igre i kako?

Mozes refundati igru ako nemas preko 2h in game.

imam taman 2h, poslao sam im mejl pa da vidimo…

Prihvatili mi refund i poslali ovo:
We’ve issued the refund. You paid both via Steam wallet and another payment provider. Your Steam wallet funds will be shown now as pending and will become available to spend within 7 days. For the remaining balance you should see a credit or see the original charge removed from your payment providers records within 14 days.
Sta znaci ovo drugo posto mi eng nije savrsen?
5e sam dao sa walleta, a ostalo sa kreditne kartice. I jeli sigurno placati kreditnom direktno na steam?

5e dobijas na wallet odmah ali bice dostupni za ponovno koriscenje za 7 dana, sto se tice drugog dela od 5e dobijas povracaj na racun.

1 Like

Ako neko ima pozivnicu za BF V beta molio bih da mi posalje.

Ajde pisaću ovde, da ne otvaram novu temu…

Naime, pošto mi je potreban novi pc, koji će nakviše biti korišten za Lightroom i Photoshop, i tu što mi zatreba za net (mada ne mnogo) i možda pokoja igra… Max fifa cs:go ili tako nešto, ali će mi svakako xone i dalje biti za gaming…

Šta mislite o ovoj [konfi] ?(https://www.emmi.rs/emmi-konfiguracije-altos-raven.11.html?productId=69556)

Bitno mi je jako da je zvanična prodavnica jer ću kupovinu raditi na rate, i ne bih nešto mnogo više novca davao od ove cene… Naravno dodao bih još grafiku, neku r7 ili r9 ako može ovde :smiley:

Skroz sam ispao iz ovih pc šemi i ne znam kalo šta ide, pa dajte neki savet

Ovaj procesor ima odlican APU…tako da ti ni ne treba graficka za tvoje potrebe

1 Like

To sam čitao po netu, ali bih ubacio neku grafu ipak, ali možda ne odmah…

Opet ja…

Nalazim za sestrinog klinca nešto… Ograničen budžet veoma, polovno, ovo

Izbacujem hdd i ubacujem njegov postojeći od 500GB i biće 8gb rama… Kaže tako bez hdd i sa dodatnih 4gb rama dao bi za 128€…

E sada glavna namena je igranje Fortnite, CS:GO i verovatno fife, jer ima 360-ku a više sada voli pc…

Ja koliko sam gledao po system req ovo je skro, ok za tu namenu, jedino bih dodao neku r7 ili r9 grafiku, ne jako skupu… Zanima me vaše mišljenje da li je ok konf i koju grafiku preporučujete i da li možda imate da ponudite nešto?

Za CS:GO je procesor najbitniji a mislim tako i za Fortnite, 8gb rama je sasvim okej i uz r7 ili r9 bi islo lagano+te igre gore osim fife se igraju na low postavkama zato sto su competetive igre tako da ce ici bas dobro na toj konfiguraciji. Ja bih uzeo neki i5 uz tu konfiguraciju ako ti se uklapa u budzet i bio bi super komp pogotovo za te igre.

Procesor: Intel Quad Core i5 2400 (4x 3.1 GHz

Imace i u CS i u Fortnite preko 100 fpsa mada sve to zavisi od rezolucije, za Fifu nisam siguran kako bi radila ali ove dvije igre gore lagano.

Taj procesor ti nije ni malo naivan tako da nemoj ni u ludilu da uzimas duplo skuplji i5, pogotovo sto neces uzeti top graficku kartu. Taman sam hteo da ti preporucim AMD Ryzen 3 2200G, a onda vidim da je upravo on u toj konfiguraciji.

Kako vam se čini ta konfiguracija? Ja sam skroz ispao iz pc fazona…

Moze vecinu igara pristojno da pokrene a posle moze i nadograditi procesor ako zeli, ali za te igre koje on zeli skroz okej.