PC Master Race vol. 3

Sibni gde ima se nadje taj.

Bilo koji samsung da uzmes neces pogresiti. Ti @MitraljezaC ai ga uzeo bas odavno kada je tako lepa cena bila.
Ovi krs kingstoni nemaju smart funkcije nije bzvz samsung izmislio ssdove i nisu bzvz najbolji.

Kako je najbolje iskoristiti SSD? Sistem na njega i nista vise?

Kakvi su Intelovi SSD-ovi?

Da da uzeo sam ga pre jedno 3-4 godine sigurno.

Iskljucivo sistem i svi programi. Sve ostalo ide na HDD i to je to. Ali posto vise nista i ne igram na kompu sad je mahom sve to za surfovanje netom i to je to.

@nikolapfc89

Evo matori ovde imas noviji model od 250Gb za skoro 7000

https://www.emmi.rs/ssd-ssd-sata3-250gb-samsung-860-evo-v-nand-550-520mb-.11.html?productId=69974

1 Like

Trenutno za graficku imam RX 460 4GB verziju, za sada me je ok sluzila, medjutim vidim da stuca u pojedinim igrama.
E sada, posto rijetko igram na racunaru, nisam voljan da potrosim neke vece pare, tako da ne bih uzimao neku od novijih grafika.
Za sada vidim da su jeftine, a dobre verzije gtx 970 I 980. Da li se isplati uzimati ove graficke, po performansama su bolje, ali ne znam kakva je podrska za njih, isplati li se ulagati u njih?

Ja je imam, odusevljen, vec 2 godine nema igre da ne moze high/ultra (1080p naravno) driver izlazi 2 puta mjesecno, a i cijene su extra sad

1 Like

@ikaran to je Nvidia sije po savovima i kolenima ATI grafike, tu tvoj sastavlja ko Roky u poslednjoj rundi :slight_smile:

1 Like

Ajde i ja da se pohvalim…

Prošle nedelje htedoh da uradim nešto na laptopu i kolje ga photoshop i sve živo, uzjebem se i pre posla odem do emija… Nađem ovu konfiguraciju na popustu… Nisam baš pri kešu, podneo zahtev da uzmem na 24 rate, i odobrili mi… Čekam sada jedino da dodaju još ssd, jer gubim garanciju ako sam dodajem… Trebalo bi valjda ove nedelje da stigne…

3 Likes

Jedno pitanje, da li hard od 3.5 sata mogu staviti u rack koji radi na sata 2 tehnologiji?

sta je 3.5 " ? to ti bre skupo ispadne ako imas dobar rack ko da imas jos jedan harddrive.
Sve to radi i compatibilno je sa standardima.

Imam stari sata hard, i našao sam rack za 2200 dinara… Fora je što mi je na tom hardu arhiva svih fotografija koje sam napravio… Rack je sata 2, pa ne znam mogu li ubaciti moj hard u njega, tj da li su isti pinovi i to

Čeka se i Metro, nadam se uskorom igranju

1 Like

Kul kul, mogao bi se probati Ace C

Treba mi vaša pomoć…

Uzeo sam danas neki 22 monitor od drugara, i reko ajde da probam malo CS:GO da odigram… Krenem da igram i tako na svakih par minuta ugasi mi se slika na monitoru i upali posle par sekundi, da napomenem led lampica na monitoru gori celo vreme, samo eto tako iz čista mira… Kada koristim komp ovako na netu, ili bilo šta drugo, ne gasi se uopšte… Jel imao neko sličan problem? Preko hdmi je povezan, neki iz gigatrona, 500 dinara 1.4 metra, nemam trenutno dvi da probam… Takođe planiram eto da skinem fortnite, da istestiram u drugoj igri, pošto evo ne znam šta bi moglo da bude…

Imam potpuno isti problem, nikada se nisam potrudio da ga resim. Al nije bas na par minuta, mnogo redje se desava… proveri kablove…

Lepo izgleda :smiley:

Moze biti kabal a moze biti da je u pitanju drajver monitora. Probaj preko VGA ili DVI da li ti se javlja problem. Moguce da si bas baksuz pa naleteo na los HDMI pa te zeki, posto pretpostavljam da ides do 1080p ne bi trebalo da je to. ali hej najvise bih voleo da ti je kabal problem, drzim palceve za kabal, javi nam sta si uradio.

Pa moraću da isčupam ovaj od xboxa, a utepao sam ga u zid… Sad ću da probam, živo me zanima… Drajveri su novi, komp je nov, sve sam bukvalno sada insralirao…

Izgleda da je problem u hdmi… Uzeo od xboxa i odigrao ceo deatmach od 10 minuta u cs:go bez prekidanja… Sutra ću da ih zadavim onim kablom u gigatroni