Phil Spencer o ceni Scorpio konzole

Nemoj mislit da napadam ili nesto slicno, svako ima pravo na svoje misljenje, ali reci da je MS “slabiji” na software-u? Tu sam ostao bez teksta…

Em je OS daleko pregledniji, em Store za razliku od PSN-a radi u 99% slucajeva… To sto, kao sto sam i predhodnih puta objasnio, smo ja ti i vecina na stock HDD-u ne znaci da je MS zakazao u software-u. Vec da ga je dizajnirao za daleko vece zvijeri ispod haube. Pogledaj njihove prezentacije, sve ce ti biti jasno.

Jedan od glavnih razloga zasto me MS “potkupio” u svoj tabor je taj sto usavrsavaju software na osnovu feedback-a. MS slusa za razliku od vecine.

1 Like

Ova recenica mi cudno lezi. Pa naravno da vecina ljudi koristi stock hard. Jesi hteo da kazes da XO mora da se moduje da bi od njega dobio dobre performanse?

Ljudi kupuju konzole da ne bi morali da ih modifikuju kako bi dobili bolje performanse

*fluidnije performanse.

Da.

U tom slucaju bih rekao da je MS apsolutno zakazao sto se softvera tice. :smiley:

Zamisli proda ti neko auto i kaze “E, mnogo je dobar, al da bi to doziveo moras da kupis i instaliras nov motor. Za taj motor je dizajniran, a ne ovaj uz koji ti ga prodajem.”

Klimav je to argument.

hahahaha

Onda vjeruj mi, i Sony je, jos i vise. Koliko vas ima SSHD u Ps-u? Ja ga imam 3g na Ps3, fluidniji OS za klasu :smiley:

Konzola je odavno prerasla prostu funkciju obicnog pustanja igara. Nije nikakav dealbreaker, ali ume da nervira kada na store-u ne mogu da pronadjem snizenja, kada stock hdd konstantno drlja prilikom ucitavanja i u toku igre, kada se igra zamrzne jer ne radi kako treba suspend/resume… Da ne pricam da je ceo metro koncept sa tile-ovima dizajnerski promasaj, za desktop i za konzolu.

Vidim da se ljudi dosta zale na performanse OS-a, nedavno sam otvorio i temu u vezi toga, ali mislim da o tome ne moze ovde da se diskutuje zbog grupice xbox fanbojeva koji konstantno troluju i smaraju.

Ja nit sam xbox fanboy, nit sam ps fanboy.
Dok sam imao xbox ja stvarno nisam imao nikakvih problema sa OSom. Jeste malo sporiji al sta sad…sa njim ne radim nista.
Store je radio normalno, uvek sam mogao da pronadjem sva snizenja…stvarno ne znam kakav si ti problem imao sa konzolom…
A HDD ni u jednom trenutku nisam cuo

1 Like

Ma pusti, najbolje je ignorisati…mada je tesko :smiley: Okrece temu na os, sa argumentuma koje je pokupio sa gafa, samo koliko bi se nesto negativno pricalo. Optuzuje druge za trolovanje, a upao je u ovu temu i odmah poceo da uporedjuje sa sony-ijem i da hejtuje.

Verovatno ga pogadja sto se, kao sto rece n00dle, kolo srece okrenulo i xboxu ide super, a pogotovu sto imaji hit konzolu u najavi sa odlicnom cenom.

Kad bi samo na tren iskocio iz te caure i video koliko je nerealan. PS now i Vita od koje je i Sony digao ruke su mu najbolji argumenti. Ali hajd, da ne bude mnogo Ad hominema :smiley: stacu ovde, ioanko je uzalud

1 Like

Koliko ima da si uzeo XO? Ne tako davno, cini mi se… Pisao sam dosta o tome prosle godine, dizao buku, otvarao teme i pisao postove. Jednostavno, stock HDD je jako lose kvalitete, em je spor, em je bucan. Nista tu dragi Padawan ne mozes promjenit… Ljudima tako radi par godina konzola, kao i meni, pa joj nista. Pokusaj uzivat u igrama i mani se ispitivanja konzole, samo nervima skodi…

@jahalang0112, u jednu ruku se slazem s tobom. Ne treba se opterecivati “glupostima”, vec pali igru i pici. Ali… Stvar je u tome da kvaliteta HDD-a ne odreduje samu brzinu OS-a, vec poboljsava performanse u igrama. Otvori Digital Foundry na YT i vidjet ces, da ne trazim i postavljam dzaba, desetine testova sa razlicitom vrstom HDD-a… Iako Ps4 sadrzi kvalitetniji od onoga u XO.

Neke smara diskusija, meni licno godi. Lijepo je vidjeti da je forum aktivan :slight_smile:

Vi ocekujete space satl za 250e…previse se pro*eravate svi. Ne ide to bas tako…morali su zrtvati neke komponente zarad drugih…

1 Like

Koliko je vama dobro :slight_smile: Uvek ce biti onih na strani PSa i na strani XO… Opustite se, najbitnije je da mi lesimo te igre… Sta je brze sporije, bucnije i tise, vece i manje… Zar je zaista bitno?!

I sinoc je bio petak… veceras subota, idemo na pivo :relaxed:

1 Like

Na glavnom tabu kada udje konzola u sistem sa desne strane imas reklamu games with gold, udjea tu i odmah posle free games toga pisu igre na snizenju. Ovo je bas lako reseno da odmah nadjes da prosto nemam zamerku. Mozda je problem sto si navikao na ps meni pa ne znas gde je ali odve je u dva klika bukvalno.
Moze da me ispravi i kritikuje bilo ko ako su mu komentari na mestu i nije tako prihvatam i vodim na gajbu piva.

3 Likes

Tebi je normalno da mi treba tutorijal kako da koristim store?

Pise krupnim slovima i sa desne strane je pocetnog ekrana… :smiley: sto se tice tvog hdd, mozda ti los hdd… Desava se… Posalji na garanciju ili prodaj i problem resen :smiley:
Inace, pricao sam sa likom koji je interventna brigada mupa i prica za slucaj kada su spasavali lika iz dunava koji je upao sa sve autom… Navigaciju na sred mosta rekla skreni desno i on skrene pravo u dunav :smiley: nije bas uvek do tehnologije…

1 Like

Malo kasnim sa odgovorom, ali evo me. Well, izjave su neodređene jer ni sami ne znaju krajnju cenu ali je koliko toliko jasno da im je to važno i da obraćaju veliku pažnju na to. To što će Sony zaradati šleper para na PSVR i Pro konzoli je kul. Nekako zvučiš kao da će vreme stati kada se Pro i PSVR pojave u prodavnicama, i niko, ama baš niko neće pogledati Scorpio i niti moguće VR rešenje na njemu za godinu dana.

Ako imaš najjaču konzolu, bolje multiplatform igre, bolji online servis, BC i dobar deo VR igara iz Oculus/Vive biblioteke, i to sve po vrlo primamljivoj ceni, onda ne znam zašto se neki deo igrača ne bi prebacio na Xbox. Takođe, ako dosta ljudi kupi PS4 Pro, ko kaže da ti ljudi neće kupiti i Scorpio?

Za nas krajnje korisnike je super kada se kompanije takmiče da izbace što bolji proizvod.

Ode ova diskusija u k…

1 Like

Toliko ima dijametralno suprotnih izjava o tome kakva je XO konzola da mi dodje da je sam uzmem i vidim za sebe.

Ps4 je znana varijabla, nekako smo svi slozni sta dobijes u kutiji, koje su prednosti i mane.

A kad god se povede prica o XO, ko da slusam onu grupu slepaca o tome kako izgleda slon. :sunglasses::sunglasses::sunglasses::sunglasses::sunglasses::sunglasses:

1 Like

Problem nastaje kada osoba koja ima samo jednu konzolu pocne pricat o konkurenciji, bez predhodnog saznanja kakva je konzola uopste… Padawan barem ima obe konzole.

Uzimaj, jasta ces :smiley: Ori and the Blind Forest je taman tvoj tip igre :slight_smile:

Da znas da mi se to najvise igra od xo ekskluziva.