Photos show first functional, powered on iPhone 7

Dual Speakers
Nema 3.5mm Jack

The first photos of what is claimed to be a real, fully assembled iPhone 7, shared by GeekBar on Chinese microblogging service Weibo, show the smartphone in a powered on state running Apple’s internal testing software called SwitchBoard. The photos were first spotted and vetted by French website NWE.

The device itself lines up with previous photos, showing no headphone jack, dual speakers, a larger rear-facing iSight camera, repositioned antenna bands, and a slightly longer earpiece cutout. The device still has a home button, but whether it is touch sensitive as rumored cannot be clearly distinguished

Izvor

1 Like

Predviđam maestralni fijasko u prodaji ovog telefona samo zbog toga što nema 3.5 mm priključak za slušalice :smiley::sunglasses:

pa, izgleda da cemo preskociti i sedmicu :smiley:

Most definitely. :slight_smile:

1 Like

Ja razmišljao sada u septembru da uzmem, ali je ovo deal breaker, posebno što imam super sluške

6ica i 6s su mnogo bolji izbor, po meni. Jednostavno ne mogu da shvatim zašto bi uklonili 3.5mm jack, ali valjda hoće i to da monetizuju svojim iHeadphones proizvodima od po nekoliko desetina dolara. Možda će centrala da pogreši jednom, ali ne i sto puta … :smiley:

Tempo izbacivanja novih telefona je prebrz. Ovako izgleda rezultat te politike.

2 Likes

problem solved

ugh… jako kul. daš 700+ eur za telefon i onda još novaca da bi kupio attachment koji će svetski standard učiniti dostupnim. Kretenski ako mene pitate.

4 Likes

Da li smo makar dobili neko smisleno, po inteligenciju neuvredljivo objasnjenje Apple-a za ovaj potez?

Pošto još uvek nije zvanično potvrđeno da telefon neće imati 3.5 mm jack, nema ni zvaničnog izgovora od Apple-a. Ono što jesam našao od nekih ljudi iz te industrije jeste da je to urađeno kako bi se dobilo više prostora za veću bateriju, kao i zbog dodatnog zvučnika na dnu telefona.

A ovaj dodatak gore me podseća na adaptere kojim Microsoft pokušava da ostavi Kinect u životu. Prvo izbaci zvaničan priključak sa konzole, a onda pokušava da uvali nezgrapni dodatak kojim se pravda u očima svih ovaca (uključujući i mene) koje su Kinect kupile.

Na ovu monstruoznost mislim:

1 Like

Jasno je da hoće da monetizuju na sopstvenom rešenju za slušalice koje će onda licencirati drugim proizvođačima. To je isto kao i za iPad Pro, kao sve kul, ali da bi experience bio 100% treba još dokupiti stylus od 100$. Kuš Apple.

2 Likes

Ako je samo to trebalo bi ih bojkotovati, mada kad si veliki lider mozes da vuces anti consumer poteze. Jedino sto ih moze iskupiti su neke unistavajuce dobre slusalice u paketu. :slight_smile:

ciji kablic nece preziveti dobrih mesec dana :smiley:

2 Likes

Klasika :smiley:
Eh, stare dobre Koss PortaPro, izmenjao sam ih u svim bojama… :slight_smile:

Ne diraj mi ipad pro. :smiley: Uzeo bih ga smesta, sa sve olovkom – da zapravo crtam. Taj uredjaj je namenjen umetnicima, obicni korisnici tu nemaju sta da traze.

Po meni je pravi lopov Wacom, koji ima monopol na trzistu tabli za crtanje pa drzi bolesno visoke cene za prilicno shugave proizvode. Lidijin 13-inchni Cintiq koji je platila preko 1000e ima gomilu sitnih problema, o rezoluciji da ne pricamo. Tako gledano, za slicne pare ipad pro je ispunjenje svih njenih zelja – samodovoljan, brz, ekran krasan, olovka ko iz snova.

Moj FB feed je prosaran fantasticnim skicama i slikama koje su ljudi naslikali na ipadu. Prava umetnicka alatka. Iskreno nisam siguran sto apple jasnije ne reklamira u tom pravcu, kad je ko iz aviona jasno kome je pro namenjen.

Well, ne kažem da iPad pro nije dobar uređaj, već o cenovniku da bi ugođaj na njemu bio potpun. Za te pare bolje da uzme Surface Pro, em je stylus odličan em ima podršku pravih grafičkih aplikacija i zaokruženu produkciju dok je iPad i dalje limitiran light verzijama appova.

Pre oko pola godine smo polu-ozbiljno citali o tome, poredili uredjaje. Ako se dobro secam, vise ljudi je pomenulo da Surface ima jitter dok vuces liniju, sto je za lidiju smrtonosni problem. Ipad smo imali priliku da probamo u apple storeu, crtala je 15 minuta bez prestanka i nije htela da stane koliko je bila odusevljena odzivom i ponasanjem olovke.

Sta ja znam. Da moze Zbrush da se pokrene na ajpedu, uzeo bih ga. Ovako, meni treba brzi ajped samo da bih igrao Hearthstone. :smiley:

1 Like

Uzgred, da iskoristim priliku da pomenem kad se vec diskutuje apple –

Po mojoj slobodnoj proceni ovde oko 90%, ako ne i 95% ljudi ima iphone. Potpuna dominacija.

True that. Gdje god se okrenem iphone 6.