Piratski sajtovi

Da li neko ima neki dobar torrent traker za skidanje Mac OS igara? Bas ih je tesko naci, a i ako i nadjem neki torrent, skida se po mizernim brznama

Ako neko ima invajt za What.cd ili neki slican treker bio bih mu do neba zahvalan :slight_smile:

ima li neko invite za bitsoup

hvala

Da li mozda neko ima invite za BCG? Jako mi je potreban jer stvarno nigde ne mogu da nadjem da skinem starije xbox igre poput gears of war 1 itdā€¦

Ima li neko pozivnicu za Bitsoup

moze pozivnica za torrentday ili neki drugi dobar torrent servis?

RIP extratorrent

Sve viÅ”e dobrih sajtova zamire. Ako nam uzmu i torrente, sirotinja viÅ”e neće imati zabavu za 1200 din mesečno. To će izazvati nemire, izlazak sirotinje na ulice (tu sam i ja), paljenje zastava i baklji, možda čak i radikalizacija protesta u smislu bacanja jaja na Andreja.

1 Like

A gamesharing? Kupio sam danas Watchdogs 2 guest za 1300 din, prodacu ga za isto toliko, trosak nula dinara. Sirotinjska varijanta ali nije mnogo razlicito od toga da istreses 60$ na sopstvenom accountu. Mislim, nije kao da cemo umreti bez entertainmenta ako nam iskljuce torente. Pored toga imam legalan HBO (doduse GO), Deezer za muzikuā€¦ Pa i windows legalan moze za neke smesne lare da se nadje. Danas piraterija nije vise apsolutno neophodna.

Meni bilo koji kablovski kanal za gledanje bilo koje serije znači 0. Zbog radnog vremena koje je ā€œkliznoā€, kao i odsustva želje da čekam 7 dana do sledeće epizode. Gamesharing nisam joÅ” isprobao iz objektivnih razloga, al pretpostavljam da bi platio account 1500 din, a prodao bi za 600. Do vremena kad uspem da pređem igru, zbog nedostatka sl vremena.
Disk je zakon. Daj ti meni u ruku disk, ja tebi, i ćao.
Eventualno može da bude problem Å”to sada svaki disk ubačen u konzolu pokreće skidanje update-a od 26 gb. Propade slobodan dan dok se skine. Ako imas net.

Ne zlim nista da delim :smiley:
Pa naravno da bi se smorili da pogase torente. A gde su serije i filmovi?
Imam acc za Netflix i HBOgo ali mi je to slaba uteha, nema tu nista posebno. Toliko jos ima serija i filmova koje zelim da gledam. Smorio bih se 100% i definitivno presao samo da gledam 10000x reprizu Boljeg zivota ili Srecnih ljudi :smiley:

Ako volis da ustajes svaki put kad menjas igru, da trosis laser, izgrebane diskove, trcis da se nalazis sa raznim likovima za primopredaju diskova, cekas da ti stigne postom iz inostranstva pa ti dodje prazna kutija zbog lopova na cariniā€¦ to su ā€œcariā€ fizickih diskova, stvarno ne znam kako to moze da bude zakon, sem sto lepo izgleda na polici. Meni je juce trebalo tri klika na mobilnom i dve poruke na forumu da sve zavrsim sa covekomā€¦ Diskovi uvek ostaju kao opcija samo ako nam ukinu ovaj gamesharing.

Cd je cd, da se razumemo i uvek ce imati vecu dusu nego digitalne igreā€¦ Naravno, kada govorimo o originalima :slight_smile:
Gamesharing je prakticniji, to stoji, ali je jos uvek lakse prodati CD nego digitalnu igru, bar u BIH (govorim o piku). Ljudi nemaju poverenjanu digitalne igre, smatraju ih komplikovanijim i u fazonu su daj ti meni CD da ja to samo ubacim i igramā€¦ GTA 5 za x360 sam prodao za 50 KM (25ā‚¬), dok sam za GTA 5 za XO prodao za 70 KM (35ā‚¬)ā€¦
Ovo sam se nadovezao na tu pricu o CDovima.
A sto se piraterije tice, nije neophodnaā€¦ I sam sam bio samo za pirateriju, ali u svetu gameinga uopste nije neophodan.
Eto, neka nam ostane zbog filmova i serija :slight_smile:
Kad smo kod filmova i serija, sa kog sajta ih skidate? I koristi li iko popcorn?

Koristim ja popcorn ako me mrzi da skidam i da na brzinu browsujem, i ponekad, mada retko, ukljucim ga i na telefonu. Popcorn je u sustini isto torent klijent. Fantastican program, ranije sam bio iskreno odusevljen njime, milion puta je bolji od onih ā€œonline filmovi sa milijardu reklamaā€ glupih sajtova, maltene imas ceo ā€œvideo klubā€ na dohvat ruke. O tako necemu sanjali smo kada smo bili klinci.

Sto se tice filmova, piraterija zaista previse kasni za bioskopskim projekcijama, osim ako nisi gadljiv na bioskopske kopije a toliko nisko ne zelim da padnem. Da nisam toliko lenj, isao bih mnogo cesce u bioskop.

Ne znam kako je u Bosni, ali zaista nisi previse vezan za lokalno trziste jer neki ljudi na Razmeni rade i sa paypalom. Diskovi su u doba super brzog interneta i e-bankinga postali relikt proslosti, a njihov najveci adut a to je raskosno pakovanje za kolekcionarstvo, zamenjen je obicnim sarenim papiricem, a neki idu cak toliko daleko da u kutiju i ne pakuju CD vec samo papiric sa kodom za download. Beslislica na kvadrat.

Ako bi totalno ukinuli pirateriju za serije (dakle sve torente, popcornā€¦), u slucaju da ti Netflix i HBO nisu dovoljni, a realno obe pretplate nisu potpuno van domasaja kupcima sa balkana, uvek ti ostaju dreambox satelitske varijante, takozvani cardsharing. I kablovska sa 199 kanala, koju ionako moras da placas zbog interneta :slight_smile: A nedaj boze da umesto serija koje su heavy timewaster, uzmes i neku knjigu da procitasā€¦ to je bio glavni entertainment nekada, a daleko je kvalitetnije provedeno vreme i obogacuje te u svakom pogledu.

True story: ujak od devojke koji zivi u Amsterdamu ima biblioteku od oko 1000 knjiga. Pored toga sto je doktor filozofije, vodio 30 godina uspesan IT biznis u Holandiji, svira klavir, bavi se naucnim teorijamaā€¦ Kada sam ga pitao da li gleda neke serije odgovorio mi je samo da ima strasnih serija ali da ih ne gleda jer traze dosta vremena za investiranje. Cena svog tog entertainmenta je mnogo veca od para koje potrosite na njih - a to je da vecina nas nece ostvariti svoje snove i ambicije jureci beskrajne i povrsne sitkome. O gamingu necu ni da pricam, svi smo zestoko navuceni.

1 Like

Jos kako su van domasaja vecini u zemlji Srbiji.
Pa ajde razmilis malo to je oko 10e po programu. znaci Netflix+HBO oko 20e.
U zemlji gde je prosecna plata 250e :smiley: pa to nije realno nikako.
Kao kada bi svabi trazio 200E za te usluge. Mislis da bi neko u EU platio 200e za ta dva kanala!!!
A sve da su dzabe nije dovoljno, a sve ostale opcije su takodje i skupe i komplikovane.
Za serije i filmove je torent nezamenjiv.

Netflix i HBO nisu ā€œprogramiā€ vec striming servisi na kojima se nalazi 70% tih serija koje torentujemo.

Mislim da moze da se podeli trosak, pa nas dodje po pola otprilike? Ali malo je kompliovano za Netflix, da bi dobio najveci izbor kanala moras da koristis USA VPN. HBO Go imas i u nekim Telenor paketima, cini mi se. Meni firma daje besplatno :slight_smile:

Generalno niko nece umreti zbog nedostatka entertainmenta cak ni u Srbiji. Danas je to daleko dostupnije i ima daleko vise sadrzaja nego sto mozemo da apsorbujemo.

Inace slazem se za plate, grozna je situacija, ali u takvoj situaciji ljudima entertainment nikako ne bi smeo da bude prioritet, bez posla ili sa losim poslom, gubljenje vremena na taj nacin jednostavno ne mozes da priustis vec moras da kopas rukama i nogama da bi se dokopao boljeg posla.

na popcorn time mi izbaca da je najbolje da imam vpn, ja to slabo korsitim.
Sta mislite o tome?
Ja msm da nikakve potrebe na nasim prostorima to koristiti.

Nema. VPN se koristi

  1. U drzavama gde su provajderi u obavezi, ili gde im je dozvoljeno da prate saobracaj i da fakturisu racun, odnosno kaznu korisnicima za torentovanje sadrzaja koji je zasticen autorskim pravima
  2. U drzavama gde postoji regionalno ogranicenje za koriscenje servisa (najscesci slucaj kod nas)

Posto za popcorn ne postoji regionalno ogranicenje i provajderi ne prate saobracaj korisnika, VPN je potpuno nepotreban i sluzi vise kao reklama ili preporuka autora aplikacije da bi se izbegle potencijalne komplikacije u drzavama gde se primenjuje ovo pod 1).

Dobro, znam sta su netflix i hbo, nemoj da cepidlacis. Bilo kako bilo nije bas dovoljno.
Naravno da niko nece umredti od nedostatka zabave, ziveli ljudi i bez struje pa staā€¦
Ali izgleda da ne kapiras da je to najjeftinija zabava. To hoce li neko gledati ili ne tv nece mu pomoci da nadje posao a to je ljudima jedina zabava i beg od stvarnosti. Bolje to nego da idu po kladionicama ili dangube po klupama u kraju.

Ja sve svoje digitalne potrebe podmirujem putem piraterije. Utakmice su na prvom mestu, pa igre, filmovi, serije, knjigeā€¦ Apsolutno sve mi je dostupno preko Kodija, Acestreama, IP torrentsa, Pirate Baya i ostalih programa/sajtova.
Naravno ne bi to mogao da sam preŔao na aktuelnu generaciju konzola, ali za moje gejming navike i ovo je ok.

Međutim, sasvim je jasno na Å”ta padawan cilja i koji su njegovi argumenti, iako je po meni besmisleno u trenutnoj situaciji zamiÅ”ljati scenario Å”ta bi bilo da se ukine piraterija.
Its just not going to happen :slight_smile: