Pitanja u vezi novog foruma

Malo mi je neobicno ali mi se dopada :smiley:
Usepsan i dugovecan rad foruma zelim :slight_smile:

2 Likes

Pozdrav, evo i mene :smiley:
Gledam nove opcije zanimam se, malo je konfusno ali vremenom cu se navici.
Voleo bih da forum customizujete u zelenu boju, kao prosli koji je imao svoj sarm.
Long live new forum :fireworks: :sunglasses:

@Theoverlord
bice i boja i pozadina i svega. prvenstveno nam je bitna stabilna platforma i brzina iste, sa sto manje stucanja i bagova. sminka ce doci vrlo brzo :slight_smile:

Fino ovo izgleda na mobilnom. Pregled je bolji nego na desktopu jer je uzani format. Stari forum izgleda grozno ma mobilnom sad vidim tek, sa ikonicama koje se preklapaju sa textom… (koristio sam samo tapatalk).

Sredite samo link na glavnom forumu. Ne znam ko je radio SEO za forum ali google ga ne pronalazi, morao sam po link na stari forum.

Inace kad smo vec kod lakoce pracenja, sve vise postajem fan beskompromisnog minimalizma a la neogaf / reddit, bez grafike. Nostalgija, valjda. Mada nije lose izgraditi ni neki svoj vizuelni identitet. Mislim da ljudima sada malo nedostaju backgroundi & sarenilo starog foruma.

Svidja mi se sto odmah baca na nove stvari. I sve je nekako clean.

Brzina foruma na mobilnom me oduševljava iznova i iznova… Naravno, i desktop verzija prosto leti, ali na mobilnom je za neverovati.

Ja sam iskreno navikao na Gaf koji radi brzinom misli.

Yeah, ja isto. Ovo sad je level Gaf-a, ponekad brže. Desktop uvek renderuje stranicu brže jer bolje guta java script. Mobilni je malko sporiji zbog obrade jave, mada je iOS bolje optimizovan pa na iPhoneu i iPadu isto leti, dok Android uređaji malo sporije rade. U pitanju su milisekunde ali se blago oseti. Dobra stvar je da Discourse team radi na tome da bude sve još brže i bolje.

Kada smo testirali prethodni pokušaj prebacivanja, kombinaciju Wordpress-a i bbpress-a kao foruma, posebno sa onim community delom buddypress, nikako nismo mogli da dobijemo ni približne rezultate. Uvek je stari forum bio brži, retko kad jednak. Stvar je u tome što je ovo web app koji je namenjen da bude forum/community, a ne švajcarski nož koji može sve ali ne radi baš sve najbolje.

Nadam se da će vremenom XBR članovi otkrivati opcije i mogućnosti za bolje/brže korištenje foruma.

1 Like

Veliki plus za ovo

1 Like

Da li neko ima problem sa Avastom kada posecuje sajt, meni iskace neki pop-up da nema neki sertifikat bla bla bla…, i nece da ode na stranicu, vec moram da iskljucim Avast i tako radi, koristim firefox i win xp.

Do sada smo imali slučaj Chrome i XP. Jel poslednja verzija Firefoxa?

@psidza Čekni ovo

Jeste, firefox 45.0.2, i poslednja verzija Avast-a.

Firefox je toliko otisao u aut da je to strasno, imam dosta logina zapamcenih pa period prelaza mi je usporen. Sto se tice prikazivanja i problema sa scriptama, WP, ajax…bagova nikad vise dok na primer google chrome radi perfektno i sto je najvaznije ne jede RAM kao Firefox. Moj savet je prebaci se na chrome jer od firefoxa nema vajde.

Evo radimo na tome da https radi i na starijim operativnim sistemima, dan/dva dok se ušemi

Zasto mi ne pravi razmak izmedju vise yt klipova koje okacim u istom postu vec ih lepi jedan za drugi ? I kako ono bese ide onaj kod da klip bude duzinom celog dozvoljenog prostora a da ga ne smanjuje ? Pominjao si pre dok smo bili na probnom forumu al sam zaboravio …

Namestićemo sistemski za širinu YouTubea da bude 100% širina uskoro, tak da te to ne brine.
Razmak između videa reši tak što lupiš Enter tj razmak između linkova za YT i to bi trebalo da napravi prostor između njih.

Pa naravno da lupam enter i zato se i cudim sto mi ne pravi razmak vec ih lepi sve.Cak sam malopre pravio po kilometar prostora medjutim nece pa nece

Ok, pogledaćemo. Tih ih samo kači kao i do sada a razmake i širinu ćemo rešiti sistemski.

becker, probaj sad, pa mi reci da li je ok?

Namešten je novi SSL sertifikat koji je sada full zelen katanac, što znači da smo ko pravi. Ovo bi ujedno trebalo da reši problem koji neki korisnici imaju sa Win XP i browserima na njemu. Svakako javite ako nešto ne štima.

Evo upravo sam probao, i za sada radi kako treba, tj bez pop-up upozorenja,…ukoliko bude nekih problema javi cu, cisto kao povratnu informaciju koja Vama dobro dodje da sto bolje “nastelujete” sajt.

1 Like