Pitanje PS Vita

Pozdrav narode ,ortak me je zamolio da se raspitam u vezi kupovine PS Vite … zanima ga nova i samo nova PS Vita ,zatim gde je moze kupiti na teritoriji Srbije ? I koliko se od prilike krece PS Vita na nasim prostorima ( od koliko do koliko ) ? :slight_smile: Hvala unapred na svim odgovorima

Bolje ga nagovori da uzme 3DS… Vitu su zaboravili i dosta zapostavili… sto se tice cena, polovnih ima u velikom broju i to odlicno ocuvane… Sto se mnogo isplati… Ali opet, vita lista igara nije ni blizu igara za 3DS, kao i DS igre koje rade odlicno…

Neka pregleda standardne sajtove poput kupujemprodajem, tamo verovatno ima par komada.

Ako ga interesuje piraterija neka obrati pažnju na firmver, jer sve preko 3.60 ne može da se koristi u tu svrhu.

Nope, Vita ima 300 igara više od 3DS trenutno + PSP i PS1 igre koje se mogu igrati. Još ako omogući hack…

Kakav crni 3DS, svaki dan se pojavljuju nove igre za Vitu. 3DS je prakticno mrtva platforma od kada je izasao Switch, a Vita ga je ionako presisala odavno, i ima dosta vise igara trenutno.

Mrtav zbog konzole koja je izasla pre mesec dana?

Zbog igara…

3DS je slatka ali krajnja prevazidjena konzolica sa jednostavno uzasnom grafikom. Vidim da polovne drze i jako visoku cenu. Pored nekoliko Mario i Zelda igara, ne znam sta bih igrao dok se maltene svaka indie igre danas portuje za Vitu. Svidja mi se 3d efekat i sa piraterijom ne bih bas mogao da kazem da bi to bila najgora kupovina svih vremena, a i first party igre su bas unikatan dozivljaj - ali Vita je prosto bolja opcija, kako god okrenes. Ne verujem da ce dalje da podrzavaju 3DS jer imaju konkretan interes da to ne urade i da proguraju switch kao novu all-in-one ali vise next gen portabilnu konzolu, dok je Vita indie heaven i nema na vidiku nista sto moze da je zameni. Sony uopste ne razmislja da je zameni za nov model i u ovom stanju moze jos 10 godina da traje opsteno jer ima dovoljno jak hardver, a svakog meseca je GOMILA crossbuy igara na snizenju.

Na minus strani: i dalje sam zaglavio sa bednih 4GB memorijskom. OLED ekran ima neke mrlje u potpunom mraku (koje se jedva primete i neprimetne su u toku igre ali eto). Ogranicenje na 1 account. Baterija je katastrofalna. Nema dovoljno kvalitetnih 1rst party igara.

2DS ima već par godina. Ovaj novi sa ekranom koji se preklapa tek treba da se pojavi i on je pojačan u odnosu na prvi 3ds i 2ds… Ako bi kupovao nešto, uzeo bi taj novi 2ds. 3D koji je na 3DS kul, pogotovu u Pokemonima, ali te brzo smori.

A za igre, zavisi od toga šta ko hoće da igra. Svaka konzola ima igara kojih nema kod suparnika.

Da dodamo da Vita moze i remote play sa PS4 ali ne znam da li da to uvrstim u benefite ili nedostatke jer ne radi bas na nivou Wii U remote play-a (al ima i sire mogucnost igranja preko interneta sa bilo koje udaljene lokacije). Kao i generalno ekosistem crossbuy igara. Za remote play treba ti Plus i igra mora biti nosilac nalogu a u teoriji omogucava 60fps igranje bez artefakata.

Kad smo vec kod Wii U, ukoliko coveka ne zanima da nosaka konzolu van svoje kuce, Wii U je daleko mocnija i udobnija sprava za ograniceno prenosno igranje sa fantasticnom bibliotekom igara (al opet ogranicenom i diskontinuiranom). A i skup je, skocila je cena nakon prestanka proizvodnje. To je u stvari vise off tv nego klasican portable gaming.

daj recite coveku gde moze naci vitu i za koje pare :smiley:

4 Likes

Narode hvala svima na ovim silnim savetima ,ali idalje on potencira na PS Viti ,on je fan serijala God of War pa ono ,citao je ovo i zamolio ako bi ste samo rekli gde moze uzeti konzolu i koliko bi iznela naravno na teritoriji Srbije ,tacnije Kragujevac ili Beograd. Hvala jos jednom svima :slight_smile:

Mislim da je najbolje da se pogleda kupujem prodajem, od nekoga ko ima puno pozitivnih ocena.
Ako hoce novu konzolu neka vidi kod nasih madjara, ako hoce polovnu na kojoj radi piraterija onda se juri specificno neka hakovana. Ne zrrba previse komplikovati. :slight_smile:

On hoce novu ,medjutim sad kaze da hoce polovnu zbog hacka ,jer nema toliko novca da daje za igrice ,jer su preskupe skoro pa kao PS4 igre

I da ,sta treba da gleda da bi znao da li moze piraterija za PS vitu ?

  1. Firmver da je 3.60 ili niži
  2. Obavezno da ima memorijsku karticu

Aham ,okeej memorijska kartica se podrazumeva :smiley:

Neki kupuju konzolu bez memorijske, pa kad vide koliko ona košta, ko pola konzole… Zato bolje da se odmah napomene :smiley: 8 GB je minimum, dok je 16 sasvim dovoljno.

Da ,to sam mu i ja spomenuo ,iako nikada nisam imao PS vitu ,ali znam neke stvari ,ali sumnjam da moze naci novu konzolu na nasim prostorima ,tako da mu i ja predlazem neku polovnu gd moze koristit pirateriju najbolje moguce resenje :slight_smile:

Juce sam uzeo jedno desetu Vitu do sada. 40e i psp, dobio OG Vitu sa OLED ekranom, i memoriskom 16GB. Destiny iz kreveta i iz hotela, here I come!

Po pitanju konzole, stvarno je sjajna konzola, nazalost zrtva je losih odluka Sony-a i nevjerovatnog uspjeha ps4 konzole. Vjerujem da sam na ovom forumu poznat kao “Vita svjedok”, samo ne kucam po vratima i nudim pamflete.

Mozes li poslati slike ,da pokazem ortaku i gde predlazes da pogleda ? I da da bude jeftinija i sa piraterijom ako je uopste to moguce :smiley: P.S Ortak je dosta tezak lik tako da izvini ako sam ja naporan :slight_smile: