Playstation 4 - diskusija, info, slike, video - Vol. 3

Pogotovo je Kingston renomirana firma i bavi se samo slusalicama i to bas za PS4 :grin:

Jbg sad pa naravno da nije ali te slusalice imaju drasticno bolji zvuk i imaju dva para jastucica, msm znam da ces pomisliti kako te zezam ali to stvarno moram da napomenem, jer ne verujem da kupuje slusalice za jedno leto.

Nemaju uopste drasticno bolji zvuk veruj mi.a ja moje gold koristim oko 3,5 godine…pocele su da mi se gule posle jedno 2… a ti ili ne citas ili stvarno razmisli malo pre nego sto udjes u neku raspravu…odjavljujem se dosta mi je za veceras

Koga switch jednom ujede i slušalica se plaši :joy:

2 Likes

Hvala na predlozima. Prvenstveno bih uzeo slusalice za BF5. Naravno, sve sto je preko 100e, za mene je puno. Nije mi bitno da li su wireless ili ne, ako vec Oblak kaze da je kabal dug 3m. Ali cena preko 100e je za mene trenutno puno.
Bitno mi je da mogu imati one prednosti koje inace nemas bez slusalica, a to je da mogu cuti kretanje i orjentisati odakle dolazi uz pomoc zvuka, naravno. Neke brutalne sluske mi ne trebaju… Voleo bih, ali znam da nemam takav budzet :slight_smile:

Verujem da su Sonijeve sasvim okej. Takodje sam siguran da ima i mnogo boljih, ali i skupljih.

Eto, predlozite mi nesto do 100e max. Mada bi nekih 50,60e bi mi bilo idealno. Naravno, nisam ogranicen na kupovinu iskljucivo nove robe :slight_smile:

Ovo sto sam ti predlozio su bukvalno najbolje u klasi, tu pre svega mislim na zvuk, a i ostale stvari su na ok nivou. Ne moras meni da verujus, procitaj random recenzije pa ces se i sam uveriti da vaze za najbolje u klasi do 100 eura. Sve ostalo je tu negde, mislim na cenovni rang 50-100 eura, a ako hoces da ti potraju obavezno gledaj da su jastuci od tkanine ili da u paketu dobijas i jedne i druge. U tom cenovnom rangu je los skaj i posle 2 godine se oguli kod 90% slusalica, ja se malo salim u vezi ovih Sony bezicnih :slight_smile:

Cak i onaj deo iznad glave hoce da se oguli pa sam ti predlozio i ovako nesto.
SY550

Mislim da se Artic 5 razlikuju od Artis 7 samo sto su wired i nisu led, a dosta su jeftiniji. Najeftinije varijanta su Logitech G231, a da izgledaju pouzdano.

Ove mi izgledaju skroz ok i cena je sasvim pristojna. Ima li ko iskustva sa ovim modelom?

Artic 5 ne mogu naci na KPu :confused:

Arctis 5 :grin:

Pogresno sam napisao. Imas ih za 105 eura na kp, Hyperx Cloud 2 85 eura, Hyperx Cloud Pro su najeftinije, a indenticne su kao dvojka, pojma nemam u cemu je razlika.

Ja imam već 3-4 godine Sony gold wireless 5.1 i osim što su se izgulili jastučići, ostalih problema nema. Zvuk je odličan, imaš podešavanje za praktično svaku AAA igru ponaosob. Znači nije samo puko generičko ubodeš i slušaš. Već ako želiš skineš app za sluške i samo ih setuješ za odredjenu igru ili za određeni tip igre (shooter, vožnja, itd. isl.). Ovo baš i nemože da se uradi sa drugim slušalicama. Meni je ovo bio jedan od 3 osnovna razloga zađto sam baš njih uzeo. Ostala dva su 5.1 wirelless i to što je sony napravio baš za svoju konzolu slušalice. Plus ako se doda da je cena ispod 100 EUR, po meni jedini logičan izbor za PS4.

Naravno ima slušalica koje imaju bolji zvuk, ali je pitanje svega ostalog i koliko koštaju. Sigurno će imati manje opcija ili patiti u nekom delu. Stvar je šta želiš da dobiješ i da li ti se nešto više zvučno ili estetski svidja, a da se pritom uklapa u tvoj planirani budžet.

3 Likes

Ako ce da bira izmedju ovih Logitech od 50 eura i ovih Sony onda bolje da ide na Sony jer se slusalice tog cenovnog ranga svejedno raspadnu posle 3-4 godine, realno suludo je i ocekivati da traju vise, a i ove jeftine Logitech nemaju usb dongle. Ako nema para za Hyperx Cloud 2 ili ove Artic 5, koje su zvucno sigurno superiornije, onda su Sony ok resenje :slight_smile:

Da li po vasem misljenju vredi dati 100e za slusalice?
Da se razumemo, nije to malo para, bar meni. Za 100e mozes preci komotno na Pro, kupiti 5 novih AAA naslova na razmeni, uzeti dva nova kontrolera…
Da li slusalice daju toliki napredak u samom igranju i dozivljaju igre kompletno?!

Oduvek sam hteo da kupim i volan, iako ne igram bas igre tog tipa (Dirt 4 i Formulu, a nekada FH3, dok sam imao XO), ali cene od 150e su mi bile previse za taj vid zabave…

Edit: Gde/odakle kupujete gift card-ove? Hocu sebi da kupim par igara sad dok su na popustu.

Meni recimo vredi dati 100e za dobre sluške. Ako se već toliko razmišljaš možda da pozajmis od nekog pa da sam procenis.
Ne može da se poredi bilo koji zvučnik iz tv sa kvalitetnijim slusalicama.

2 Likes

Ovo je istina. Posebno se oseti u FPS igrama kolika je razlika, a da ne pričamo o atmosferi ako se igra neki horor. Sve ostalo je manje ili više bez nekog preteranog poboljšanja, ali ovde dodani kvalitet zvuka jednostavno diže atmosferu i osećaj prostora.

@von_Brcoos moraš sam prelomiti, drugačije je nemoguće. Ali preporuka je odlična, pozajmi od nekoga slušalice i probaj, tačno ćeš znati da li ti trebaju ili ne.

Što se tiče volana, tu si definitivno ograničen sa upotrebom po pitanju igara, ali zato ako voliš vožnje, onda nema razmišljanja. Ja imam Logitech G29 i Wheel Stand Pro V2 držač za njega (zauzima malo prostora i može da se skopi, skloni na drugo mesto itd. isl.). Nikada ne bi igrao vožnje na drugi način. Project Cars 1 i 2, GT Sports, totalno druga dimenzija igranja. Osećaj drmanja volana, zatezanja u krivini, cimanja u stranu kada jednim točkom prodješ kroz baru, jednostavno neopisivo. Ako još dodaš da te bole i ruke i noge posle par odvoženih staza, jer se iscimaš da iskontrolišeš sve. Da mi nije toliko muka u VR, definitivno bi još više vozio, ovako moram da preskočim taj deo, jer mi je stomak radio ko nenormalan priliko vožnje u Driveclub-u.

Opet ista preporuka - probaj pa donesi konačan sud. Svi mi različito reagujemo, ali dok ne probamo, jednostavno imamo nasušnu potrebu za nekom stvari i mislimo da ćemo umreti ako je ne probamo.
Samo se može desiti, da ako prvo ne probaš a kupiš, može da se desi da to ne bude ono što si želeo/očekivao. Ima ona stara posle j…nja nema kajanja, tj. ako kupiš pa ti ne treba, ostaje prodaja za manje para, a nekada se i nemože normalno prodati.

1 Like

Ono sto je takodje bitno moci ces da uzivas u glasnom zvuki bez ometanja drugih ukucana, pogotovo ako volis da igras u vecernjim satima. Zvuk je naravno mnogo kvalitetniji nego kod tv zvucnika. Pogledaj samo kolika je razlika kod mini linije od 200 eura i nekog sistema od 1000, bukvalno druga dimenzija zvuka.

Zavisi dosta do toga kakve su ti navike. Ako slusalice cesto koristis, onda razmotri kupovinu. Ako imas samo ponekad potrebu, i generalno si zadovoljan kako zvuci sa bubicama od mobilnog koje su ustekane u dzojped, onda ti verovatno ne trebaju. Ja recimo jako retko slusalice koristim indoor… A nemam ni neki audio sistem, dovoljan mi je zvuk iz TV-a.

Vidis, ja nisam ni znao da mogu bubice od mobilnog da prenose zvuk :confused: Mislio sam da su one samo za chat.

Prelomicu, pa ako mi se ne svidi, spustim cenu za 10, 15e i prodam ih… Necu da cimam ljude po NSu da mi posudjuju slusalice :slight_smile:
Kao sto kazes “Posle j, nema kajanja” isto tamo mogu da spomenem i onu “J se, al da joj ne udje” (no homo) :joy:
Verovatno cu gledati da uzmem ove Sonijeve. Vidim da ima dosta pozitivnih komentara :slight_smile:

Hvala vam u svakom slucaju na ovakvim odgovorima. Zaista je lepo kada ti neko da ovako obrazlozen i lepo srocen odgovor na pitanje i to ne jedan covek, vec vise njih :slight_smile:

Videcu sa drugom (cimerom) da se potalimo i uzmemo sluske, jer on takodje voli da igra FPS.

Jos jedno pitanje. S obzirom da on i ja cesto igramo CoD WW2 (split screen), da li bi u tom slucaju njemu koristile slusalice (drugi par), jednako kao i meni?

I da ponovim ovo pitanje. Gde uzimate gift card?

Hmmm, dobro pitanje… nisam siguran kako bi splitovao zvuk sa jedne konzole. Kladio bih se na to da je isto kao i na TV-u, verovatno dobijaš pomešan zvuk iz obe slike.

Ovo sa split screen-om i slušalicama mi nikada nije palo na pamet. Iskreno nemam ideju kako bi ovo moglo da se koristi, mada po logici, moralo bi da bude zaseban zvuk za svakog od igrača. Jer ako se već bira za koji nalog je prikačen koji uredjaj, uključujući i slušalice, onda se nameće logičan zakčljučak da i zvuk se deli na isti način, odnosno po uredjaju.

Što se tiče gift card ili dopuna, ja koristim cdkeys.

@von_Brcoos Mislim da se isplati dati taj novac na slusalice, ne bih da ti nabrajam razloge vecinom su ih tu naveli
Imam ja sonijeve ako zelis da probas, samo ne znam kako bih ti dao, jedino da ti posaljem postom

1 Like

Ljudi koliko je ovo kul stvar

Imam par pitanja pa ko god moze nek odgovori…
Ja razmisljam da kupim ovako nesto gledao sam razne modele ovaj mi je nekako najlepsi na oko, zanima me da li je neko probao i ako jeste moze li da kaze kako izgleda igrati sa ovim neke pucacke igre na ps4, prvenstveno bih zbog toga uzeo…
Ima li kod nas da se kupi negde?
I zanima me vase misljenje o koriscenju ovoga, da li biste vi kupili, i da li biste se osecali kao da “varate” kada biste igrali protiv drugih protivnika koji koriste normalan kontroler?