Playstation 4 - diskusija, info, slike, video - Vol. 3

I nema svetlo… Ali šteta za konzolu koja je mogla da dominira. Ali, pošto je Sony odavno odustao, 3DS je Bog među prenosnim konzolama…

1 Like

Ja sam svetlo resio izolir trakom :joy:

Msm nikad to nisam hteo da pomenem ali aj da iskoristim priliku kad si vec ti prvi pomenuo :smiley:

Vise nego sto sam ja sastavio igrajuci se na dva Switch-a.

Ps3 superslim 500gb, cipovan sa 60 igara i jednim dzojstikom, i 6 meseci garancije za 115e.
Isplati se?

Da…

1 Like

Zahvaljujem :grinning:

@Shamso69 to je modovana konzola i ubacene igre, sam igre ne mozes da menjas taj neko je lose objasnio. Cipovana konzola je sa CFW i na njoj mozes da menjas igre ubacujes sve zive emulatore ps2,ps1 igre…

Znas kako, ja sam najvise to uzeo zbog nekih kultnih igrica: oni stari AC, gta IV, V, dark souls, borderlands, gow, fifa street, tlou i tako nekih starih ekskluziva, mislim da sam sa tim miran duze vreme…jer uglavnom igram ps4
Ali ti svakako hvala na objasnjenu, sad cu da se raspitam da li je modovana konzola ili cipovana, i traziti da mi lepo objasni.

Zato je Xbox keva, BC i udri šta ti se igra… Još jedan razlog više da i PS5 dobije BC :smiley:

Tako je, kad pogledas logicno je, jer sve novije konzole mogu da puste stare igrice, nije mi samo jasno sto to soni ne uradi…
Nego samo remasteruje neke igre, tako bi dosta zaradili a ne bi imali sta da izgube…

Super slim ps3 se samo moduje i ubace igre na neku od metoda, za njih nema CFW ne moze.

Sto se tice podrske za starije igre, na ps4 je malo teze pokrenuti igre sa ps3 zbog arhitekture procesora na kojoj su radjene, veoma je teze emulirati sve procese cell be a hardwere nije dovoljno jak za emulaciju pa bi dobili nista konkretno igrivo. To je jedno stanoviste na kojoj se zasniva zasto ne postoji BC.

1 Like

Remasterovanje je mnogo bolja opcija od BC, dovoljan je jedan pogled na Spyro, Shadow of Collosus, Ratcheta…

Pogotovu kada ti naplate 60$ za istu staru igru a ja imam kuci disk koji sam kupio i ne mogu da ga ubacim u konzolu.

Za remasterovanje treba mnogo vremena pritom i te koje si naveo su manje vise najbolji remasteri ima ih jos par na tom nivou samo.

Remasteri su bacanje para u svakom smislu. Girsi 1 remaster je bio odličan, ali igra je od 0. rađena u novom engimu, kao i još neke igre koje su izašle u zadnjih 5. godina. Ali opet dati 60$ da bi igrao nešto što si već igrao pre par godina… Ovako imaš diska ili digitalno, skineš odigraš i obrišeš… Ako sam već jednom kupio igru, zašto bih je opet za 3-5 godina kupovao? Nema potrebe za tim u opšte. Girsi 1-3 su odrađeni podignuta je rezolucija drastično. Tako da igre radie i izgledaju odlično, a uz sve to ako si ih već imao onda su free ili uz gamepass… Malo igara zapravo bi neko opet kupio kao remaster. Zato su i prestali da ih prave zadnjih godina…

Svi ili skoro svi Sonyjevi remasteri su u pola cene na datumu izlaska (30$), a cesto dobijes npr 3 igre po ceni jedne (Spyro, Crash, Uncharted Trilogy…) tako da nije 60$ nego 10$ po igri. Toliko bi te kostao i BC naslov preko store-a, ako nisi vec kupio ranije. Nisu samo Sony remasteri dobri, uzmi poslednji primer RE2, ili Lucas Artsove avanture…

Ima i losijih primera gde je samo podignuta rezolucija, ali ne bih bas rekao da su takvi vecina.

Kako nema potrebe za remasterovanjem nakon nekoliko generacija?

remasteri za nakoga ko igru nije odigrao na prosloj generaciji konzola ok nabavice je ako je igra bila hit…ali sta sada oni ocekuju da na PS6 ponovo kupim Horizont Zero Down ili GOW?

Ako ce biti u VR-u, i milion puta lepsi, sto da ne?

Ova brljotinu s’leva ne bih igrao ni da meni Sony plati… :smiley:

image

1 Like

Uradio danas rebuild database na mom PS4 prvi put od kada ga imam,jbt koliko bolje radi sada.

Ako neko ne zna kako a treba mu:

How to rebuild your database

  1. Power off your PlayStation 4 and do not use rest mode.
  2. Hold the power button down until you hear two quick beeps. This will alert you that you have entered Safe Mode.|800x450
  3. Connect your DualShock 4 controller to your USB-A slot in the front of the PlayStation 4.
  4. Scroll down in the menu until you reach option 5 called Rebuild Database .|800x450
  5. Press the X button to start the rebuild.

Rebuilding your PS4’s database may take some time, depending on how full your console is and how often you install and delete games. What “rebuilding” actually does is reorganize your hard drive to make it easier and quicker for the system to access your files. A properly organized database can load data faster, decreasing the chances of choppy gameplay from your brand new triple-A titles.

Database rebuilding is a fairly simple task that should be done every few months — doing it once a quarter is best — and the more frequently you do it, the less time the process should take.

Is it dangerous to do this?

Database rebuilding sounds like cleaning — and cleaning sounds like getting rid of things — but the truth is that database rebuilding shouldn’t actually delete any data unless a file is corrupted. Corrupted files get deleted, but let’s face it, the odds of fixing a corrupted file are usually pretty slim anyway. You can always back up your system before you perform a database rebuild, too, if you’re worried.

While I cannot guarantee that database rebuilding is 100% without danger, it shouldn’t delete anything and it happens in Safe Mode. It is possible to mess up your PlayStation 4 from inside Safe Mode, but you should be perfectly OK as long as you don’t go rooting around willy-nilly. If doing anything in Safe Mode makes you nervous, then it’s probably best to stay away.

The only thing you need

Really, the only thing you need to do this is your PlayStation and the controller it comes with. You can’t use the wireless part of the controller, though as Safe Mode doesn’t work with it so you will need to connect it to the PS4 with the wire it came with. Actually, any micro-USB cable will suffice if you can’t find the original one, but apart from that, you are good to go.

1 Like

Na sta mislis kad kazes da bolje radi?
I koliko je vremena trebalo?

Nesto me zeza ovaj hdmi sa ps4 pro…
Cesto gubi kontakt sa tv-om pa ga vrati.
Plasim se da nije problem u hdmi ulazu na soniju, je l imao neko takva iskustva?
Sutra cu da zamenim kabl da vidim da nije do toga, ako nije eto meni problema…:expressionless: