Playstation 4 - diskusija, info, slike, video - Vol. 3

Mislim na to da sada npr.ucitava malo brze neke stvari(imao sam probleme sa ucitavanjem tekstura u nekim igrama cinilo mi se vise nego sto bi trebalo a sada toga nema itd.)

Sve zavisi kazu,od 30s do nekoliko sati(u zavisnosti koliko posla ima na HDD-u),moj PS4 je odradio za nekih 5min i svako vreme je normalno…

1 Like

Moze da bude i ulaz u TV pa probaj u drugi HDMI na TV-u…

@Shamso69 meni se ovo isto dešavalo kada je uključen HDR. Problem je do kabla, odnosno treba ti kabal sa najvećim mogućim protokom. Pretpostavljam da je tvoj PS4 PRO došao sa HDMI 1.4 kablom, što je ok za 4K rezoluciju, 3D filmove i sl. U 99.9% slučajeva će radi kako treba i HDR, ali opet može da se desi da povremeno izgubi sinhronizaciju i krene slika da te zeza, izvučeš kabal iz konzole, vratiš nazad i sve se sinhronizuje, opet radi neko vreme i idemo u krug.
Ako te ovo nervira, onda moraš da kupiš HDMI 2.0 i rešićeš sve probleme.

Evo pregleda, da znaš gde su razlike:

  • HDMI 1.4 – dodata podrška za 3D, HEC, ARC, Full HD rezoluciju sa 120Hz i povećana maksimalna rezolucija na 4K Ultra HD (sa 30Hz)
  • HDMI 2.0 – najnovija verzija, podržava 4K UHD rezoluciju sa 60Hz, 4K 3D video sa 24Hz, višestruke audio i video strimove, 21:9 Wide format slike, HDR, povećan broj audio kanala i dodatno proširene palete boja
6 Likes

Vazi, hvala puno :grinning:

Je l dualshock 4 moze da se koristi na ps3, bez kabla?
Nisam jos otpakovao soni a zanima me.

Nisam probao ali verujem da ne mozes ni sa kablom.

Može da se koristi DS4 na PS3. Ali mislim da treba kabal da bi se povezao kontroler sa PS3.

2 Likes

Znam da sigurno moze sa kablom, ne znam da l moze wireless, posle cu da probam
Edit: Za sada nisam pronasao nacin …

Je l moze neko da pomogne oko postavki rezolucije i same slike na ps3 na UHD tv-u?
Naime desava mi se u nekim igrama da kada udjem u igru automatski konzola spusti rezoluciju na manje od 720p, nije kod svih igara ali je kod vecine.

Gran turismo igre i remasteri sa ps2 rade u 1080p, ostatak vrlo rijetko.

Ne, ne nije problem u tome, igra mi pocne u nekoj solidnoj rezoluciji i onda samo posle par trenutaka spusti rezoluciju nenormalno(ne znam da li je spusti na 720p, to sam rekao otprilike, verovatno je 480.
U opcijama mi ide redom
480
720
1080i
1080
Ne znam sta da markiram, svakako je isto…

Stavi 720p, 1080p ostale ti ne trebaju. Ako obori oborice na 720p iz nekog razloga.

1 Like

Od TV do TV je izbacivao poruku da vidi obican korisnik i ko nije video ne zna pa bude kao sada kada novi TV polaze. Koliko sam ja skontao on je i na 480p pokretao kod njega, inace to sam video kada 720p nije stiklirano jeste 1080p,480 obzirom koliko ima 1080p igara kod klijenta svaka igra imala krljavu grafiku. Sto je najludje oni to igrali veoma dugo na najnizoj grafici i jos pes 18.

1 Like

Imam jedno pitanje, da li je na novijoj reviziji dualshock 4 isti onaj usb micro izlaz (ulaz?) kao i u staroj, tj da ide na princip onih zubića što se zakače sa kabla. Užasno me to nervira od 10 kablova u kući samo jedan mogu da prikopčam da ne ispada

item_XL_7878459_6972073

na to mislim

Jeste.

1 Like

Svaki ima to da ne bi ispao lagano kabal.

1 Like

A mozda ni tad :joy:

1 Like

Ludilo ako NBA 2K i GTA postanu Sony ekskluzive. Deluje kao overkill, osim ako se zaista nisu uplasili pretnji Microsofta sa zaposljavanjem novih developera, ili je neko enterprise-level pranje novca od strane Jakuza :smiley:

2 Likes