Playstation 4 - diskusija, info, slike, video - Vol. 3

Nisam siguran da zelim da vidim timelog za Fifu. :grimacing:

Ne znam kako ce se game gifting odraziti na nas gamesharing, a to me u sustini jedino i interesuje na PS4.

Ali, da dobre su opcije…

Nešto juče gledam po netu i iskoči mi neka informacija o promenama na PS+ po izlasku PS5.
Tipa glasine, ali koje mogu biti tačne.

  • Jedna od stvari je prekidanje davanja igara preko PS+, ali umesto toga davaće time trial za nekoliko igara koje izlaze tog meseca - tipa probajte, pa ako vam se svidi kupite. Pitanje je koji je broj igara i koliko su vremenski ograničene.
  • Druga zanimliva informacija je da će se PS+ i PS Now spojiti u jednu pretplatu.
    Ako obe ove varijate budu istinite, meni bi to generalno više odgovaralo, iskeno od svih igara koje su dali preko PS+ na PS4, mislim da sam odigrao možda 5-6 njih od trenutka kada su ih dali. Većinu sam ionako prešao pre toga ili me nisu zanimale. Plus sa Now opcijom uključenom u celu priču, eto malo i veće biblioteke koja se može igrati kada poželiš.

Mislim da je plus i now logican potez nakon uspeha gamepassa. Pritom tamo ima oko 800 igara od kojih je jedno 50 za ps4 leptenejebo. Ps3 igre se strimuju dok ps4 igre rade kao gamepass

Nisam odusevljen najavljenim promenama. Striming je neupotrebljiva opcija jos neko vreme. Zasto bi neko placao za demoe? To treba da bude uobicajena praksa izdavaca, da daju ljudima da probaju svaku igru. Zavrsicemo opet sa tim da prakticno placamo samo za multiplejer, sto je takodje idiotski samo po sebi. I za sta zapravo placamo 50-60$? Za apsolutno nista. Gamepass je mnogo bolji.

Jos samo da ukinu gamesharing i eto veselja.

Kad si poslednji put ili da li si mozda probao Now? Evo pre nego sam uzeo PS4 sto je bilo pre dve godine, koristio sam Now preko pc-ja sa 20 mbit netom i nisam imao nikakvih problema. Probaj pa ces videti da to radi i to radi dobro.

Da, pricali smo o tome vec. Odgovoricu pitanjem, kada si zadnji put cuo nesto o Stadiji?

Otprilike tada sam i ja probao Now, bilo je neki trial, prilicno jadnjikavo iskustvo kome ne zelim da se vracam. Ne zelim da vidim nikakav lag, ni traga “kockica” tj artifakta zbog dinamickog prilagodjavanja kvaliteta usled izgubljenih paketa u protoku i losih PSN servera za koje znamo da su prosto losi i bice takvi jos ko zna koliko. Takodje sam dosta eksperimentisao sa remote play opcijom na Viti, koja takodje radi lose. I nije do mog neta i rutera, tehnologija jednostavno nije dovoljno dobra niti ce biti narednih 10-20 godina.

Ako ti se bas igraju stare igre daleko bolji je backward compatibility koji su najavili za PS5, i nadam se da striming nece zaziveti jos dugo jer degradira kvalitet slike i i gaminga, a jeftinije igre dobicemo malo prekosutra.

1 Like

Meni je Now radio fantasticno. Laga nigde, ni kockicka, nicega. Nikakve degradacije slike, a ni zvuka. Jednom recju, fanatsticno.

Sad, kapiram ja da je kod mene tako jer je net u US daleko pouzdaniji od onog u Srbiji, al j…i ga, sistem stvarno radi.

1 Like

Da bi sistem radio kontam da treba da bude pouzdan i dovoljno robustan za sve. Ovako pustis download i ne boli te glava. Ne zavisis od nekih misterioznih stvari kao agregacija, lag spajkova, i slicno

Isto radi i u srbiji. Jednom mi krenula degradacija slike dok nisam skontao da mi torrent ukljucen :grin:

1 Like

I jedno, i drugo imaju svoje prednosti. Now mi omogucava da samo pustim igru, i ne razmisljam koliko prostora imam na disku (PS4, 1TB, zatrpan do guse :slight_smile: ). Ono sto mi treba za kolekciju, kupujem diskove.

image

4 Likes
1 Like

e ovako ljudi pitanje kupio sam ps4 2014 i ovih dana sam odlucio da ga ocistim iznutra .Do sada sam cistio samo povrsinski i do ventilatora ,pa sam odlucio da ocistim sve do heatsinka i da vidim stanje termalne.Otvorio ocistio sve(puno prasine termalne skoro i nema) zamjenio termalnu i sad kad palim konzolu prede ali cim pocnem da igram igre ventilator se cuje kao avion, a do sada se to nije desavalo pa me zanima gdje sam sta zabrljao p.s izvinjavam se ako je pogresno mjesto za pitanje

i jos nesto termalna je arctic mx4

Zavisi od igara. Vecina novih igara na starim ps4 tera kuler da poludi. Probaj nesto manje zahtevno da pustis

1 Like

Ubacio Sam igru koju Sam vrtio bez problema prije

Maaaaalo bolje

5 Likes

Baš sam neki dan završio Handsome collection, skrcao sam preko 70 sati sve u svemu. Odlična igra, luda grafika, zarazan gameplay, britak humor, nauživao sam se baš. :slight_smile:

1 Like

Jako je lose. Ali vise mi jednostavno nije ni bitno, malo mi je samo krivo zbog izbacivanja VR igara. Nisam odigrao ni jednu Plus igru vec godinama. Suvise je igara sa razmene i na drugim platformama.

Ljudi zanima me za koliko mogu da prodam:
Uncharted LL nosilac
RDR2 guest
BF1 + Titanfall 2 (na istom nalogu) guest?

Hvala na odgovoru, ja sam mislio oko 3k, ali dobro, nije velika razlika.