Playstation 4 Rezime - diskusija, info, slike, video - Vol. 2

Ovo je vec bilo :dizzy_face: ima par novih igara ali nista posebno

1 Like
2 Likes

Cek jel se Thats you brise ili ostaje ?

MSG sam igrao kada je izasao na xbox pa eto taman da vidim kolika je razlika uzivo na PS4. Mozda se i zezam pustim u isto vreme pa swichujem radi uporedjivanja.

Da li su iste igre za US i UK ili se opet razlikuj kao prosli mesec.
Nadam se da nisu MGS5 mi je odlican :slight_smile:

Opa Djurdjo MGV V , bas sam planirao da nabavim tu igru uskoro , svakako pozitivno iznenadjenje :wink:

Vec vidim opet letim helikopterom sa Quiet.
Znam da trebam da je pustim, ali mi se to definitivno ne radi. U pozadini ide od Bouvia - Man who sold the world. Ah melanholija.

2 Likes

Koristim par dana ps4 pa evo par zapazanja i primedbi( koje su sve vezane za software).

Iznenadjen sam koliko mi je malo treblo vremena da se naviknem na ds4, bukvalno kroz par sati sam prestao da klikcem kvadrat kad mi na ekranu izadje da pritisnem x :smiley: i to je bilo to.Kontroler je odlican lepo lezi u ruci i napunjen je raznim stvarima koje mu, za razliku od xbox one kontrolera, i opravdavaju cifru od 60e.Tuch pad ili zvucnik moze biti gimmick ali su tu i neko ih moze koristiti.Jedina stvar zbog koje sam mislio da cu pizdeti je ono svetlo, medjutim navikao sam i sad mi je bas kul fazon sto svetli.Vise mi odgovara raspored analoga na boxu i nekako mi za nijansu bolje lezi u ruci ali to je vec subjektivno misljenje.

Takodje onaj light bar ili kako se zove bas lepo izgleda i odusevio sam se kada sam ukljucio rest mode da napunim kontroler a on je promenio boju u narandzastu.Nije mi samo jasno zasto kad se pali konzola zasvetli onako prelepo plavo pa promeni boju u beluā€¦zasto uvek ne svetli plavo?Steta pa i na slimu nisu nasli neko mesto da stave light bar.

E sad par primedbi za software, pre svega jer mi nije jasno o cemu se radi, da li sony koristi svoju dominantu poziciju na trzistu pa se ulenjio?Ja volim da menjam stvari tipa pozadine na telefonu i slicno, bas me brzo smori ako izgleda isto, tako da mi je juce palo na pamet hajde da promenim plavu boju na kontroleru.Hteo sam da stavim crvenu i ubi se trazeci kad ono ā€œkobajaā€. Ne moze da se menja???Znaci ja kao player1 sam osudjen na plavu iako kontroler ima vise boja.Zar je tako tesko da postoji opcija da se samo izabere boja za nalog ili odredi raspored boja za sva 4 playera koji su logovani.Zar je to tako tesko?Mora da bude kako je sony odredio i to je to sveto pismoā€¦

Sam software na psu je dosta brz i ok izgleda ali je definitivno zastareo, sto opcijama sto dizajnom. Na stranu sto ima mnogo losiji multitasking i sto mu fali dosta stvari i sto je dosta toga nekako nabacano, mislim mogao bi da se naviknem, i to je ipak konzola pa kapiram da to i nije tako bitno.Ali ono sto ne mogu da razumem je da sony ne moze da ga promeni, prvi put sam se sureo sa xmb jos na psp-u koji e izasao 2004, sada je 2017, 13 godina kasnije manje vise isto izgleda, sa sitnim promenama samo wtf.Ako se nesto brzo razvija i menja to je dizajn softwera i mislim da je 13 godina kasnije krajnje vreme da se promeni, ja bih licno tacno poludeo da gledam jedno te isto toliki niz godina.

Au brate miliā€¦ Trebao si se nazvati razmazeni_covekā€¦
Zar je moguce da to uopste nekome smeta?! Jos se zalis na nesto na sta su obratili paznju, jer u toku igre se svetlo zna i samo promeniti u zavisnosti od situacijeā€¦
I rdjavom k dlake smetaju :grinning:

2 Likes

Hahah da znam, to su sve sitnice, nisam rekao ne bih presao preko toga :smile: Ali bas zato sto su sitnice ne kapiram sta im je tesko, a za software koji je star 13 godina i nije sitnica.On bas vapi za promenom.

Realno mnogo veci problem je sto svetlo ne moze da se iskljuci, jer ne sluzi apolutno nicemu i nepotrebno trosi bateriju. Razlog zbog koga nisu dali userima da menjaju boju je verovatno taj da se kontrola nad bojoj svetla prepusti developerima koji mogu da menjaju boju u zavisnosti od igre ili situacije u igri. Ovo bas nesto i nije zazivelo, kao ni glupi beskorisni touch preko pola dzojpeda i zvucnik koji se retko koristiā€¦

Sto se tice zamerki na softver dizajn filozofija je preuzeta iz PS3 ere, ali je brz, minimalisticki i funkcionalan, iako pomalo sterilan i to je verovatno utisak koji svi novi korisnici imaju ali brzo se naviknes. Nije all over the place kao MS-ov. A PSN store je dizajnom svetlosnim godinama ispred MS live prodavnice.

4 Likes

Zamislite samo kada bi sledeca generacija konzola uvela bezžicno punjene kontroleraā€¦onako samo stavis kontroler na konzolu i puni se hahahaā€¦

Izasao je 5.00 update cisto informativno.Plus:

Gran Turismo Sport: Free Limited Time Demo - October 9

3 Likes

Da li me zezate, prikljucim svoj eksterni od 500 gb da instaliram neke igre, kad ono ne moze jer nije 3.0 USB ?
wtf

kod nas prodaju za 1000+ ATA/SATA diskove sa bad sektorima, a kamoli ispravne i eksterne :smiley: .
Ovo mi eksterni za XBOX360, ali rekao da ga iskoristim za PS4ā€¦ Mucak

edit : jel mogu nesto za iskombinujem. Npr uzmem USB 3.0 kuciste i ubacim svoj HDD ?
Ne buh sada bas da bacam pare na novi HDD, kada vec imam 2 komada koja mogu da iskoristim. Jedan 2,5 i drugi 3,5

1 Like

Ja koristim sata na 3.0 usb i hard 2.5" iz laptopa

1 Like

E to. Vidim sada da ima za 1000+ po oglasima pa cu da narucim. :slight_smile:

edit: Igram DS3 preko strima na laptop. PS4 je povezan na net lan kablom, a laptop wirelesom. Sve je u istoj prostoriji.
Ni jedan artifakt do sada, lag ne primecujem. Strimujem 720P i high fps.
Izgleda da su popravili nesto :slight_smile:

GT je dobio ocajne review-ove. :disappointed:

Takav je i moj utisak bio.
Da se je lazemo GT je prso po pitanju kvaliteta. Sa 1000 na 150 automobila. Trebaju malo na FM da se ugledaju.

1 Like

Menjam sada na razmeni forumu igre neke.
Ne znam koliko da cenim GOW3+ Order 1886 na jednom nalogu?

Izgleda je je GOW trazena igra postavio pre 1h , vec dve ponude. Stavicu pandan takodje neka starija PS4 ekskluziva.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1880984932230168&id=1776441046017891

Hoce neko da se okusa? :smiley: