Playstation 4 Rezime - diskusija, info, slike, video - Vol. 2

Uh tek sada videh opciju za share i mogu samo reci NAPOKON. Hvala bogu da su uveli ovu opciju. Ja sam imao problem sa jednom igrom, naime izgledalo je kao da je zamenjena sifra i aktiviran jos jedan nalog nosioca (Fantom), pritom ja tu igru nisam koristio par dana i ostao sam bez nosioca, jer kada je kreator naloga, promenio sifru preko mail-a, ostao je nalog kod fantoma u offline, ali nije bilo moguce deaktivirati ga. Preprodana ili ukradena igra je ostala funkcionalna samo u offline modu. Nazalost to meni nista nije znacilo jer sam samo mogao da koristim igru kao guest, sto nije ok prema vec postojecem guest-u. Ali barem je bila satisfakcija da ukraddni nalog nije vise funkcionalan u punom obimu.
Da pojasnim, sa ovim postupkom, kada se rsetuje sifra preko mail-a, od strane coveka koji je napravio originalan nalog (kao sto je Magic Master na RI), on moze da promeni sifru, a ja kao kupac da aktiviram ponovo svoj nalog kao primarni u slucaju da neko hoce da preotme nalog ili ga na kvarno proda. Ovo nije bilo moguce ranije, tako da su sa ovim potezom zeznuti svi kvarni preprodavci i mogu samo da cestitam Sony-ju na potezu.

Kada postane update aktivan, sledi provera, podicicu mail prepisku i probati da aktiviram nazad nalog. Ako prodje - eto jos jednog razloga da budem zadovoljan sa novim update-om :slight_smile:

sad objavise PS4 system software updated 4.50 out tomorrow: http://play.st/2mFmp9r Features Boost Mode on PS4 Pro, and Remote Play voice chat

Ja isto do nekih 5h jutros :slight_smile: , igrao Horizon.

Izasao 4.50 update,upravo skidam…

Instaliran :grin:

javi za peripetije oko aktivacije deaktivacije, ionako igras samo guestove, pa vidi imas li opciju da aktiviras :smiley:

Ima opcija kao i do sada sto je bilo(nista te posebno ne pita kada ulazis u nalog),nisam probao da li mogu da izbacim nosioca a ja da postanem nosilac…

cek,

jel ovako ?

ili ovako ?

Ajd sada cu da vidim nisam to ni probao…
edit:
druga slika…

1 Like

So it is true then

Bye bye cruel world :slight_smile:

Nadam se da će ovo raditi direktno sa ps4 oko deaktiviranja naloga…bar za mene i moga prijatelja sa kojim delimo igre jer imamo problem u kome moj nalog sada ne možemo napraviti ni na mome niti na njegovom ps4 kao primarni jer daje nam upozorenje kao da se nalazi na potpuno trećem mestu kao primarni…A moram sačekati još 2 meseca pre nego dobijem pristup deaktivizaciji preko browsera…uradio verifikaciju da dobijem kod pri pokušaju logovanja… Večeras ako je ovo ubaceno u novi update ću testirati…

jeste ubaceno je i moci ces da deaktiviras i aktiviras preko konzole.

Evo prepiske na RI - dosta je odgovoreno, a dosta i nije jos poznato. Ako padne dobar dogovor, nece biti problema.
http://www.razmenaigara.com/psn-playstation-store-ps4/4-50-update-novi-sharing-policy/135/

Pa pretpostavio sam, ali cini mi se da je CN Playstation region locked pa zato pitam. Hvala :slight_smile:

@padawan Nisam imao PS4 do sada. To ce svakako biti jos jedna peripetija - kako kupovati igre.

Samo da obavestim sve one koje interesuje nova opcija deaktiviranja primarnih naloga preko ps4, upravo smo pokušali sa prijateljom koji nije mogao uraditi moj nalog primarni na njegovoj konzoli i sve je prošlo ok…po meni super potez od strane Sony-ja…

1 Like

Ja sam se sad pogubio, sada ako imate podatke naloga, mozete deaktivirati nekoga sa druge strane? Kako je sada to super?

I meni je ovo u najmanju ruku cudno…debelo treba da se pazi sa kim se seruje ili kupuje.

Taj share mi je uvijek izgledao kao da ni nemam igru. Od brisanja naloga, do deaktiviranja… Neka hvala.

Ja sam odradio sigurno 50-ak serova i nisam imao problema do sada…

Iz svega sto je do sada poznato, share je dobio problem sa ovim update-om. Ako se ne promeni sifra posle kupovine slota ili dobijete loseg guest-a, mozete da budete u problemu. Jedino sto preostaje je da kupujete igru od proverenih clanova sa RI i da budete u share sa istima. Za sada nisam imao problema, ali se plasim da je mogucnost za problem porasla.
Jedina pozitivna stvar je da sada ako vas neko ispali za nalog, dogovorite se sa kretorom naloga da promeni sifu preko mail-a, vi ponovo nasetujete nalog na primary i vraca vam se nalog.

Evo ljudi, ne bih previse da hajpujem sve, ali ako sve prodje kako treba tu oko pola 8 uvece, velika je verovatnoca da su nam vratili fantome sa poslednjim updateom.

Elem, @jahalang0112 mi je drugarski ustupio The Order, prosledio mi nalog nosioca, cije sam podatke uneo na konzolu i odmah sam dobio to “novo pitanje” Change to this PS4. Stavio kao primarni, stavio da se skida igra, ulogovao se na moj account, i kad se igra skinula pokrenuo sa svog naloga i sve radi odlicno.

Danas mi profesor salje poruku, da li sam aktivirao oreder jer njemu radi normalno. Tu smo obojica dosli online, i skontali da nam obojici igra radi kao primary, tj obojica mozemo da igramo sa svojih naloga igru u isto vreme.

@jahalang0112 se nije logovao na The Order account, jer kontam da ce verovatno ponistiti primary opciju.

Ili je sve ovo samo zato sto nije istekao 24 hour lockdown. Nalog sam aktivirao oko pola 8 uvece, pa cemo veceras da vidimo da li i dalje radi obojici.

Ako radi, dobrodosli nam nazad fantomi i jos jeftiniji share :smiley:

PS. ako neko od vas ima neki share sa dobrim drugarima, probajte da vidite da li i vama radi isto. :slight_smile:
@padawan @lesa @Zoorulee @Stevvva @MagicMaster @Rhisonicus

1 Like