Playstation 4 - diskusija, info, slike, video - Vol. 3

Bitno je da su ga “načeli”…sad će pasti i 4.70, videćeš…

Kada je najavljen X, čelnik Sonya je rekao da MS laže za 4K jer 4K zahteva minimum 10 teraflopsa snage… Ako Sony izbaci PS5 sa manje od 10, onda će sami pišati i srati po sebi… Tako da 2020-a je vrlo verovatna, jer sadašnje komponente za tako nešto koštaju preterano više od 500€… Tako da cela priča kako Sony već sada dalje dev kitove je smešna…

Po meni nova generacija nece izaci prije 2020 mozda cak i 2021 ali ono sto mislim je da ce i cijene igri tada vec skociti sa 60$ na 70,80$.Od developera ce se ocekivati sve bolje i zahtjevnije igre (sa pravom),u smislu bolje inteligencije AL protivnika i npc-a,bolje fizike u igri,vecih open world svjetova.Samim tim i vrijeme potrebno za produkciju takvih naslova ce biti duze jer ce biti komplikovanije.Pritom to ce biti i igre predvidjene da rade samo u 4K rezoluciji.Tako da sto vec neko rece ranije da skoro prodje ova generacija a nije bilo mnogo dobrih igara,sa izlaskom nove generacije nece se puno promijeniti.Produkcija igara postaje sve skuplja i zahtjevnija,samo veliki developeri ce moci opstati u poslu.Necemo se bas puno naigrati sigurno.

To pricaju jos od PS3 ere, ali nista od toga, cena ostaje 60$. Takodje, indie scena nikada nije bila jaca…

2 Likes

Nisam siguran da ce ostati 60$,volio bih da grijesim ali sumnjam.Da u pravu si,indie scena je jaka ali ja mislim o visoko budzetnim AAA naslovima.Slaba prodaja i lose kritike ce zakopati pojedine igre.Nisam siguran da cemo vise vidjeti pojedine naslove.Produkcija takvih igri je veoma skup posao,vrijedan vise desetina milona dolara tako da je veliki rizik ako se ne povrate ta sredstva i ostvari profit ( kao Mass Effect).Mnogo vise je bilo naslova u prosloj generaciji nego u ovoj.Remastere ne racunam,tu developeri igraju na sigurno i nostalgiju.Govorim o nastavcima pojedinih serijala kao i o novim ip-jevima.Prodje skoro citava generacija a mi smo dobili samo jedan pravi Uncharted ( 4 sa Drakeom),jedan God of War,jedan Halo (5),Gears of War,Hitman,Killzone,Batman,Spiderman itd.Rijetke su igre kao Horizon Zero Dawn i slicno.Jos uvijek cekamo na novi Last of Us,Fable i mnoge druge.Govorim o ljudima koji uglavnom igraju single player a ne o multiplayer igrama.Nije bila neka bog zna kakva ponuda do sada.Jedino sto je uvijek sigurno da ce izlaziti novi COD,Fifa,Nba i Lego igre.Nemam nista protiv njih,i ja ih igram ali zelim i nesto drugo.Iskreno sta god ljudi mislili o Ubisoftu oni barem najvise rade.Ovo je sada treci po redu Far cry u ovoj generaciji a to je danas prava rijetkost ma kakve god bile te igre a izbacuju i druge naslove.Developeri su ili lazy ili je preveliki rizik za eksperimentisanje.

1 Like

Nece cena da ide preko 60 dolara, osim ako nije neki collection edition, jer ljudi nece da kupuju igre koje ubacuju idiotske dlc ove i mikrotransakcije.
Shit wars Battlefront ili kako se vec zove je takav lep flops napravio da ce da se zapitaju, da li smeju i dalje da shvataju gejmere zdravo za gotovo.

A sto se tice peodaje, svaka igra koja je to zaista i zasluzila je imala dobru prodaju.

U pravu si,igra koja vrijedi imace i dobru prodaju.Ali rijetki su takvi bombasticni naslovi kao Witcher 3,Ucharted 4,Horizon i slicno.Sta bi bilo sa CD project Red da su pukli sa Witcherom,sigurno ne bi sada cekali Cyberpunk 2077 jer ko zna da li bi i izasao.Oni nisu velika kompanija kao EA ili Ubisoft pa da mogu da podnesu tolike gubitke.Tako i drugi studiji iza kojih nemaju velika ledja.I sami igraci nekada ne idu na ruku takvim projektima jer cekaju razne sale-ove,krekove i slicno.Toga su svjesni i sami developeri i zato me strah da cemo sve manje imati raznovrsnih naslova u sledecoj generaciji.Cisto sumnjam da cemo vidjeti npr novi Mad Max,Sniper Elite,Mafiu,The Order 1886,Ryse Son of Rome,Sniper Ghost Warior,Driveclub i mnoge druge.Ostaju samo pojedine eksluzive,veliki third party developeri i online naslovi koji imaju uspjeha kao PUBG npr.

Cena od 60 je vec previsoka, zbog cega vec posle par meseci dobijemo 50% popuste i snalazimo se sa game sharing varijantama. Cak i nize cene, ako uporedis sa drugim oblicima zabave, nisu narocito primamljive. Npr Moss za PSVR kosta 30$ a traje samo 3h. To je 10$ po satu… Sve je relaticno, neces nista da dobijes ako smanje na 30$ a iseku prosecno trajanje. DLC-jevi i mikrotransakcije dotiraju sve rupe u budzetima, a industrija i pored tuzne cinjenice da su mnogi studiji zatvoreni i da su nestali citavi zanrovi koje volimo, nastancuje neverovatnih 7000 igara godisnje i svake godine generise sve veci cashflow.

Tako da, sto se makroekonomskih pokazatelja tice nema zime. To sto neki ne umeju da vode sopstvene game divizije, ili prave druge glupe greske, uvek ce biti primera mismenadzovanja u svim sferama industrije… Sad kada se i piraterija vratila sa osvetom na PC, mogu slobodno da kazem da nikada u istoriji nije bio bolji momenat za gaming, koju god platformu da izabres.

Jedini globalni izazov je nestasica grafickih zbog kriptovaluta, ali resice se to vec nekako.

Upravo sam o ovome razmišljlao pre neki dan. Koliko je bilo više ekskluziva, više AAA igara generalno za prethodnu generaciju. Prošlo je šta, pet godina tek sada jedan God of War, naredni će verovatno za narednu generaciju ja pretpostavljam, The Last of Us II će tek naredne godine, jedan jedini Uncharted itd.

Ne znam šta je tačno razlog, možda treba više igara da se napravi cela igra kako je sve sada kompletnije ali onda opet ima kompanija koje uspevaju da “štancuju” na gotovo godišnjem nivou.

Tacno tako,po meni je malo jedna igra od svake fransize u toku jedne generacije konzola.Mislim npr jedan God of War na svakih 5,6 godina je zaista malo a nije u pitanju velika open world avantura prepuna qvestova kao Witcher,nego manje vise linearna igra.Nije isto praviti Fallout,TES ili Red Dead Redemption,GTA i igre tipa Killzone,God of War i slicno.A u prosloj generaciji to nije bio slucaj.Imali smo tri Uncharteda npr a takav je bio slucaj i sa drugim serijalima.Imali smo i druge raznovrsne naslove,sada je Monster Hunter pravo osvjezenje npr.Ali toga je kada realno sagledate bas malo.Imali smo osim te i Horizon,Bloodborne,Doom itd ali ipak nedovoljno,pogotovo third party naslova kao sto je Mad Max npr.Iz tog razloga smatram da naredna generacija nece donijeti nesto drugaciju sliku svega toga.Svaka cast indi naslovima ali svi mi ili barem veci dio igracke populacije zeli ipak AAA naslove.Na kraju krajeva zbog toga i kupujemo konzole svake generacije i upgrejdujemo racunare svako malo,da bi smo dozivjeli nesto novo,skok u grafici,novu fiziku u igrama i sve ono sto se do tada smatralo nemogucim zbog limitiranosti trenutne tehnologije.Barem ja tako gledam na stvari,ne morate se sloziti sa mnom.Ovo je ipak demokratija :slight_smile:

1 Like

Ajd molim vas da mi netko objasni,kupio sam sad ps4
Na koju regiju da stavim i kak to sve ide,gdje su bolji popusti. Iz Hrvatske sam. Na xboxu mi stoji (Usa) i sve je do sad bilo super. Gdje je najeftinija pretplata na plus,igrice…Jel ps4 zakljucan na regije za igrice?

PS 4 nije regionalno zakljucan kao ni Xbox.Stavi USA kao na Xbox-u isto.Ipak je dollar trenutno slabiji od eura i funte.

1 Like

Definitivno na US store ima više popusta i dolar je sada dosta pao, pa je u ovom trenutku isplativiji za uzimanje igara. Ali nisam siguran da imaju i bolje ponude od UK store-a.
Baš me nerviraju sa ovom praksom da daju različite stvari na US i UK store-u, ali tako je kako je.
Ja na primer imam UK nalog od početka i pošto je funta pala isto u odosu na EUR, sada i nije tako strašno kada hoću da kupim igre.

@Meskeee proveri i HR store. Jedno vreme su bili veoma dobri popusti na HR store-u, daleko bolji od US i UK, tako su barem ljudi pisali, ja lično nisam sam gledao, ali ako je istina, vredi pogledati, možda je to i dalje praksa.

Kada li će njega da hakuju…?

Evo detaljno, znaci bice nesto http://wololo.net/2018/03/12/ps4-hack-latest-status-5-50-5-05-updates-qwertyoruiop/

1 Like

Ortak ima taj update, panpita koliko će da čeka :smiley:

1 Like

Znaci ostajem na 5.03 , ionako imam dosta fantom igara :hugs:.

Edit: a jel je implementiran neki sistem kakobse ubacuje DLC, ili se za to jos uvek ceka?
A igre postoje verovatno na private tracker torentima?

Imam nekih informacija i po netu kruze, zanimam me iz prve ruke clanovi koji imaju PS4 pro @Zoorulee @padawan i ne mogu se setiti ko jos ima da li se i vama pro cuje kao fen i duva vreo vazduh pozadi, ko sto bi neki rekli ima da istopi hdmi ?

a sto mi je @Stevvva jednom prilikom rekao za pro a to niko ne spominje niti ja znam jer nemam pro jeste da se raspada u 4k modeu sto se tice zujanja i da se igre ucitavaju (horizon ZD) bas predugo.

1 Like

Meni je pro preterano bucan u Cod ww2…nekad stvarno nervira…mogli su kvalitetniji ventilator ubaciti

1 Like