PlayStation 4 u 2017. - da ili ne?

Isplati li se uzimati sada? Dolazi li mozda PlayStation 5 uskoro, pa je bolje sacekati il mozda uzet neki povoljniji PS4 za to vrijeme? Gledam otprilike da igram UFC 2, FIFU i NBA 2k sa mozda jos COD:IW ili BF1 i FarCry 4 - pa bih verovatno isao sa 500gb opcijom (jer definitivno moze stati ovih 5/6 igara).

Sta je sa Xbox One S ili novim Project Scorpio? Koja je najbolja opcija?

Ako neko ima neki predlog ili mozda konzolu na prodaju (nova i polovna sa dodatkom ovih igara gore ili bar nekih od njih), feel free to comment jer sam novi u tom svijetu. Mozda je pogresan subforum, pa move-ajte ako jeste, nisam odavno pisao ovde. Hvala unaprijed! :slight_smile:

Niko ne zna sigurno kad će izaći PS5, ali se uglavnom nagađa 2019 ili 2020. Da li ti se isplati da uzmeš konzolu za to vreme i još neko vreme nakon izlaska sledeće generacije? Po meni da. Neće svi odmah da zapostave PS4 po izlasku PS5, već će polako da prelaze, tako da će i dalje biti igara za PS4 i nakon izlaska PS5, kao što je bila situacija sad.

Kupi, igraj i uživaj. Ne opterećuj se mnogo sa sledećom generacijom za sad.

Ma uzimaj i uzivaj! Sta god da uzmes PS4 ili XO, neces pogresiti… Ko ce da ceka godinu ili dve za novu generaciju :anguished:

I bas sutra mi dolazi PS4, tj. dolazi meni, ali ga prosledjujem drugu… Tako da je jos uvek u trendu kupovina ps4 i to poprilicno :blush:

Sada je najbolje vreme za kupovinu PS4 , imas u oglasima i terabajt opciju za 240-250 evra. A bice podrzan igrama jos dosta godina. Trece najvece ekskluzive tek treba da izadju - GOW, Gran Tourismo, TLOU2…
Ja sam kupio pre mesec dana i igram igre sada od pre 2-3 godine, dok sustignem ove nove, trebam jos 30ak igara da odigram.
Cetiri- kupovina akaunta nosioca nikada jeftinije, evo ti moj primer Uncharted trilogija i Last of Us 2000 dinara, The order 1886 i GOW3 1000 dinara, Until Dawn 900 dinara… i posle ako hoces prodas dalje za slicnu cenu

Sto se tice PS5 to nece do minimum kraja 2019-te. Ako imas ili planiras da uzmes 4K tv, onda doplati jos malo para i uzmi Pro. Mada imas gomilu polovnih PS4 za dzabe pare… Sto se tice Xbox-a, isplati se dosta, po meni mnogo vise od PS4, jer svakog meseca dobijas po 4 igre uz gold. 2 One igre i 2 360 koje igras na istoj konzoli. Ali Xbox ti je orjentisan za MP, ako nisi u tom fazonu, onda uzmi PS4… Ali su obe konzole odlicne za ono koliko ih placas, osim ako si za pirateriju, u tom slucaju uzmi PC :smiley:

A definitivno vrijedi ako je 2019./2020. u pitanju, nesto sam citao i procitao tipa pocetak 2018. i onda mi je bilo ono, bolje sacekati to, ali ovako, narucujem za koji dan! Hvala Vam puno, ukoliko ima da prodaje neku od ovih igara gore, i dalje sam tu. :smile:

Nema šanse da tad izađe PS5. Ili kraj 2019 ili u toku 2020, što mi deluje najrealnije.

Da. Kratko i jasno.

2 Likes

Ako hoces da se igras na “jeftino” onda kratko i jednostavno DA. I kada izadju sledece konzole bice sigurno skuplje nego trenutna generacija, dok stignes da izigras sve igre sa ps4 opasce cena toj novoj.

Pa realno PS4 nije dostigao ni 30% svog kapaciteta, iako je konzola vec neke 3 godine na trzistu jos uvek se na prste jedne ruke mogu izbrojati naslovi zbog kojih vredi imati ovu konzolu.
Mislim da se najbolji naslovi za PS4 tek ocekuju : novi GoW , GT Sport, novi Assassin’s Creed , Detroit , Uncharted Lost Legacy , Horizon 2, Destiny 2, Cyberpunk 2077 , znaci dobar deo naslova koji bi trebalo da proslave PS4 maltene nisu jos ni na vidiku.

Tek dolaze? Zajebas ili? Dok predje witcher i par ekskluziva, pa AC unity ili sindikat, malo bf-a ili cod-a, prodje vise od godine… Do sada je izaslo na obe konzole dosta kvalitetnih igara za preci…

Pa realno Witcher 3 , Uncharted 4 Mass Effect Andromeda koji se tak sad pojavio, Horizon , Mafia 3, AC : Unity and Syndicate su dosta mlako prosli (bar sudeci po reakcijama) , BF je ispao dobro i u principu to je to.
Ono ima sta kvalitetno da se nadje i odigra nije problem , ali u principu jos uvek je to dosta skromno.

Jos uvek je to dosta tanko i ono pravo tek dolazi , uostalom i prosla generacija se pojavila krajem 2005. , pocetkom 2006. ali svoj pun potencijal je ostvarila i bila na vrhuncu negde u periodu izmedju 2009. i 2012, 13.
Tako da ce i PS4 verovatno svoj vrhunac doziveti u periodu izmedju 2018. i 2020, 21.

Reći da su Witcher 3, Uncharted 4 i Horizon mlako prošli je… ne znam.

8 Likes

Ne ne , rekao sam da su AC Unity and Syndicate prosli relativno mlako , ove igre Witcher 3 i Uncharted 4 sam nabrojao u one sto valjaju i zbog kojih vredi imati PS4.

U svakom slucaju mislim da ima tu i tamo kvalitetnih igara da se probere ali da najbolje tek dolazi i mislim da je odprilike ovo neko “idealno” vreme da se nabavi PS4, ono ni prerano a ni kasno.

Pogledaj i sam kako si napisao, nabrojao si sve ove igre i onda napisao da su dosta mlako prošli.

Ovo se ne bih slozio - idealno vreme je bio decembar 2013. Razlozi zbog kojih su se ljudi ustezali da predju na next gen konzolu nisu realni i logicni, osim ako nisu striktno finansijski uslovljeni. Dobrih igara je bilo vec u samom startu - uz poneki multiplejer timewaster, bukvalno nisi morao da gasis PS4, od momenta izlaska. A jednostavno nije isto igrati 3 godine staru igru i igru koja je tek izasla i postavlja neke nove standarde u grafici ili gameplay-u.

Ako si u medjuvremenu igrao samo Dota2, PES i tabacine sa ortacima kao da nista nisi ni igrao :smiley: . Tako da mene svaka igra sada graficki izuje bio Driveclub ili Order ili Bloodborne. U fazonu sam bio vidi ovo j3bote pomera se odeca dok trci.

Konzola se nikad ne uzima odmah po izlasku , jer kao prvo uvek je nerealno skupa (sto ajde sa PS4 nije bio slucaj) , zato sto jos uvek nema igara za nju , zato sto ne znas da li ima neku boljku i da li ce to tek u nekim kasnijim serijama biti ispravljeno i zato sto velika je verovatnoca da ukoliko malo sacekas dobices bolju verziju, makar veci kapacitet hard diska, manje buke i slicno i to po verovatno nizoj ceni.

Dobrih igara nije bilo u samom startu , barem ne onih koje bi me ubedile da kupim konzolu, osim nekoliko “cross gen” igara koje smo mogli da odigramo i na X360 i PS3 , a i ja ukoliko kupim sad konzolu recimo igrao bi igre koje su sad aktuelne ili recimo Uncharted 4 , Witcher 3, ne bi se sigurno vracao na neke stare naslove i one igre sa samog pocetka generacije.

Odlican trenutak je individualna stvar… U svakom slucaju sta god uzeo, imas brdo igara za prelazak, ako volis probaj witcher 3, ali imas i resident 7 koji je po meni igra godine, pa na dalje… Samo nemoj da ocekujes pirateriju u skorije vreme. Ako si se odlucio za PS4 razmisli da li ti treba ono sto nudi pro i da li ti se isplati finansiski, a ako ne, imas polovnih za super pare i udri…

Aha,sigurno nece pogresiti ako uzme XO i igrati 3 igre na njemu…