Podcasti, alternativni mediji.....itd

Mislim da su alternativni mediji i youtube “televizije”, podcasti i slicno postali vec poprilicno zastupljen medij i kod nas i da su vec toliko rasprostranjeni da su vec i oni postali “mejnstrim”, to je na Zapadu vec neko vreme skroz uobicajna stvar dok je to kod nas stiglo malo kasnije i relativno skoro.

Pa zanima me sta ovako gledate i pratite od tih podcasta, alternativnih medija, youtube kanala i slicno ?

Ja recimo volim da pogledam Balkan Info kada su neki zanimljivi gosti (iako po mom misljenju malo im je opao kvalitet u poslednje vreme jer malo su previse poceli da podilaze sirokim masama i da precesto dovode u goste razne sarlatane, senzacionaliste i neke opskurne likove, mada nadju se svakako oni zanimljivi i dobri), takodje recimo onaj hrvatski Podcast Incubator mislim da je postao vec kultni, mislim da generalno jako dobar posao rade i definitivno imaju najjaci podcast na ovim prostorima.
Sad ima vec milion tih raznih alternativnih medija ali nekako bi izdvojio Balkan Info koji su prvi poceli to da rade i na neki nacin su pioniri te vrste medija kod nas i Podcast Incubator.
Sad takodje povremeno volim da pogledam i nesto sto mi onako iskoci slucajno, recimo ako me neki gost privuce paznju, takodje i neki sportski podcast na kanalu Sport Kluba.

Takodje ja sam inace ufolog i bavim se tim vanzemaljskim temama jos od osnovne skole, cak sam pomalo i pisao o tome, itd pa volim daispratim i tako neke kanale vezane za tu temu i razne misterije, recimo onaj Balkan UFO kanal je zaista najbolji kanal tog tipa barem na nasim prostorima i sve pohvale za tog momka iz Rijeke koji uredjuje taj kanal , takodje recimo kanali kao sto su Svet tajni, Gilgames, Idiokratija i slicni znaju povremeno da izbace dosta zanimljive klipove koji pritom ne traju dugo i ne zahtevaju previse vremena,itd.

Sto se tice stranih kanala ono povremeno pogledam Dzo Rogana, neke intervjue DJ Vlad-a, takodje ponekad pogledam i podcast uzivo koji vodi reper Killah Priest blizak Wu Tang Clanu koji je ovako dosta zanimljiv, svestran, nacitan i kul lik otvorenog uma i voli dosta da diskutuje o tim nekim raznim neobicnim temama, o skrivenoj istoriji, ufologiji, duhovnosti, itd.
Takodje pratim i tihnekih par kanala vezanih za ufologiju i slicne teme (jer mi je to “profesija” na neki nacin) tipa UAMN TV, Ancient Discoveries, kanal od one novinarke Linde Molton Hau koja se vec decenijama ozbiljno bavi time, Billy Carsona, itd.

Takodje volim da ispratim i neke kanale posvecene muzici koju volim kao sto su South Central Channel , Golden Age Hip Hop, itd gde promovisu taj old school Hip Hop , tvrd i autentican zvuk i gde nema tog autotjuna i tog mejnstrim djubreta.
Inace pretprosle godine je bas Aleksandar Dzankic (MC Best is nase legendarne grupe Who Is The Best) pokrenuo domaci Hip Hop podcast koji se zvao Geto Podcast gde je dovodio likove sa domace Hip Hop scene , ono bio je i Gru nek mu je vecna slava, bili su i Bad Copy i Prti BeGe i BeGe Fank (Lubeni) i Bane Sansajn i Kiza Robin Hud i DJ Munja i Smoke Mardeljano i jos neki , ono taj podcast je bio zamisljen kao spiritualni nastavak njegove kultne emisije “Geto” koja je nekad isla na TV Politici , ono snimljeno je bilo 10-ak podcasta (cak je i podcast isao cetvrtkom kao i nekad ta kultna emisija) ali nazalost nije zazivelo , trebalo je negde posle leta negde na jesen da krene nastavak podcasta i druga sezona podcasta medjutim nazalost nije bilo nista od toga, inace Dzankica i ja znam ovako u prolazu tako da kazem pa ako ga sretnem negde mozda ga pitam i malo urgiram koliko mogu da se to opet malo pokrene nesto.

Takodje volim i neke putopisne kanale da ispratim i neke zanimljive likove kao sto su Aleksandar Bilanovic i Vedran Badjun.

Inace uskoro i moj zet Dare ( sto je vodio Mentalno razgibavanje) uskoro krece sa svojim podcastom u kome bi trebao i ja da sudelujem kao clan ekipe tako da kazem.

1 Like

Sestra ti je udata za Dareta? Video sam je na stend up prošle godine u NSu u tom slučaju :wink:

Pa nije jos zvanicno udata ali vereni su i ona zivi sad sa njim i njegovim sinom (nazalost on je udovac, supruga mu je tragicno iznenada preminula nekih godinu dana odprilike pre nego sto je upoznao moju sestru).

1 Like

Iskreno nije me zanimalo nista od podcast-a dok mi na YT nije izasao onaj Golub-Galeb ili kako se vec zove i ugostio je Kesica. 2.5h mu traju podkasti i kad dovede nekog OK gosta pustim i slusam. Agelast se zove kanal i imao je bas dobre goste: Dusan Kalicanin, Memedovic, Stefan Milenkovic…
Dovodi urbane likove kao i iz kulture, medija, sirok spektar gostiju a gledano sa produkcijske strane zvuci i izgleda kao bilo koji zapadni kanal.

Iskreno nisam bas odusevljen Galebovim podcastom , Ok bilo je dobrih gostiju ne kazem kao Memedovic, Rambo Amadeus, bili su i Mikri i Eufrat i onaj Milak iz Dnevnjaka je isto bio zanimljiv ali generalno Podcast mu nije nesto, po meni nekako previse mejnstrim za moj ukus.
Generalno svrha podcasta i alternativnih medija je pronaci neke zanimljive ljude i zanimljive price i dati tim ljudima priliku da ispricaju svoju pricu , priliku koju ne bi dobili na TV-u ili mejnstrim medijima da kazu to sto imaju.
Ono po meni pravi stos podcasta je tako naci neke da kazem anonimne likove ili cak neke marginalne likove ali koji imaju neku zanimljivu pricu, neobicna interesovanja ili mozda neku poucnu zivotnu pricu i njima malo dati prostora i napraviti “zvezde” od njih , kao sto je to bio slucaj sa Aleksandrom Bilanovicem, Vedranom Badjunom koga je Podcast Incubator “lansirao” , recimo onom zenom koja na biciklu obilazi ceo svet sto je nedavno bila kod Nikole Radina, recimo Momcilom Soskicem pripadnikom stare garde tih zestokih momaka koji je bio jako blizak Ljubi Zemuncu, ono njegov intervju kad slusas je kao da gledas neki film Gaj Ricija ili Kventina Tarantina, itd , a sad dovoditi recimo te neke “poznate” licnosti i dodatno ih jos promovisati mislim da je malo promasena tema i format, takodje imas i dosta tih likova koji su poznati i uspesni i ne znam veoma dobri muzicari, glumci, sportisti ili sta vec ali jednostavno ne vole previse da se otvaraju, previse su formalni i jednostavno nisu interesantni za taj format emisija.

Ono generalno sto Galeb radi je klasican talk show koji moze da radi i na bilo kojoj komercijalnoj televiziji, takodje nekako uglavnom forsira samo goste koji mu pasu sto bi rekli Hrvati , ono forsira samo goste iz kruga dvojke i te neke malo(gradjanske), liberalne price i zove samo likove sa kojima se uglavnom zna, sa kojima je dobar i sa kojima pretezno deli stavove i misljenja sto je isto po meni malo bezveze jer treba imati raznovrsnost i treba zvati i neke likove sa kojima se mozda i ne slazes po nekim pitanjima i sa kojima nisi na istim frenkvencijama i sa kojima nemas previse zajednickog , ono zovi i ove i one pa sad nek u svakoj emisiji neko pronadje nesto za sebe a ne ti vec na startu da se svesno svrstavas uz ove ili uz one.

U poslednje vreme najvise Trash Taste Podcast (preporuka za kolege Japanofile za Foruma). Anime , gaming i generalno podcast o totalno random stvarima, ponajvise o njihovim dozivljajima zivota u Japanu. Sva trojica zive poduze tamo, jedan Australijanac jedan Britanac Tai porekla i jedan Velšanin.

Lex Friedman Podcast, AI Naučnik sa svakojakim interesantnim gostima. Dosta uticaja ima od Rogana, ali ovaj ima malo mozga za razliku od gore pomenutog.

Za gaming volim nekada Kinda Funny Gamecast ili nesto drugo od njih. (Svi bivsi IGN zaposleni). Iako su Playstation centrični, imaju dadicated xbox podcast, X-Cast. Mozda jedini normalni, posto je onaj Podcast Unlocked meni maksimalno nesimpatican.

Ja sam recimo Battlefieldolog, takodje još od srednje skole. Nekada sam pratio DRMB Podcast (dont revive me bro), nazalost, ne postoji vise.

Youtube gledam inace vise nego sto bi trebalo, ali ne vredi sve nabrajati.

1 Like

Brat ih redovno prati, a ja ne volim nešto podcastove, nemam dovoljno pažnje za praćenje ako je samo audio u pitanju ili samo ono tri lika sede i pričaju. Zato i ne volim ni audio knjige. Probao sam da gledam/slušam par puta, ali sam brzo digao ruke.

Da znam , ni ja ne mogu samo podcast da slusam, tj. retko. Ja slusam uglavnom dok igram neku MP igru, i onda uporedo.

Zezas, pa pisao sam ovde bas da sam se smorio kada je otiso iz emisije.
Bas sam gledao uzivo kada je izbilo sranje i izadje covek.
Njega slusam godinama.
Citam tvoj tekst i bas reko sada cu da napisem da pokrece ovaj Lobotomija kad vidim sta si napisao :grin:
Bas lepo.
Nikada necu zaboraviti kada sam jednom prilikom pre nekih par god pomenuo mami nesto kao “e ima dva lika super su bla bla”
Gleda me ona bledo i kaze “sine, ja Dareta i Mareta slusam vec godinama” :joy:

E iskreno nisam video sta si pisao jer ipak ne citam sve sta se pise na ovom forumu.

Inace bas dan pre te emisije bio nam je ovde u kuci i nije nista govorio da ce tako nesto da uradi , jedino se zalio kako ga direktorka televizije smara, sikanira, ono odbila mu 20% od plate jer je zakasnio 10 minuta i kako samo gledaju da ga se rese.

Inace nije on nikad bas nesto bio u ljubavi sa tom ekipom Nove S , znas on je isto kao i ja onako vise buntovne prirode i onako u nekom medjuprostoru, znas za onu ekipu i likove sto naginje na desno i ka nekom nacionalizmu previse je nekako opusten, previse otvorenog uma i slobodnih shvatanja i nekako da kazem previse urban i gradski lik za tu ekipu ( po njihovim merilima nekako previse vuce na levo) a sa druge strane za tu neku neoliberalnu i gradjansku opciju previse je kriticki nastrojen i beskrompromisan i nekako previse hard core (i po njihovim standardima je on neki “teoreticar zavere” , “antivakser” ili sta vec) i tako da je negde u vakumu, ni tamo ni ovamo i jedina opcija mu je nesto sam radi i da pokrene neki svoj alternativni mediji.

Inace Lobotomija krece uskoro, znas trenutno se renovira stan u koji planiraju da se presele njih troje iz Batajnice i gde ce i biti studio za podcast (studio ce zapravo biti na balkonu koji je zastakljen) , ali jbga radovi u tom stanu su se malo otegli , sto zbog manjka para, sto zbog toga sto je prosli majstor samo ofusario ne brzinu nesto i uzeo pare, sto zbog nekih drugih obaveza i zivotnih nedaca , ali radovi u gajibi su u toku (ispravlja se ono sto je prethodni majstor zasro) i nadam se negde da bi Lobotomija podcast mogao negde u drugoj polovini Juna da krene, sad najverovatnije bicu i ja deo tog podcasta iako jos uvek ne znam tacno u kojoj ulozi (verovatno nesto kombinovano) , no bilo kako bilo nadam se da Lobotomija podcast krece tamo u drugoj polovini Juna. :wink:

Inace vrlo je moguce da negde krajem godine ili tamo dogodine i ja pokrenem svoj podcast , to mi je cak i Dare predlozio, ono kada smo pricali o njegovom podcastu i ja sam mu davao neke ideje i sugestije, ono neke ideje su mu se svidele neke i nisu i on mi je rekao da bi najbolje bilo da nekon nekog vremena ja pokrenem svoj kanal (koji bi bio neka vrsta sestrinskog kanala sa Lobotomijom) gde bi ja mogao da guram neku svoju pricu i ideje i eto on ce malo da me izreklamira i izpromovise sto bi mi donelo malo vise pretplatnika, pregleda, mozda omogucilo i neke malo renomiranije goste, itd , ali to otom-potom kad dodje vreme, vec rece da moram malo kod njega da radim neko vreme da malo vidim kako to funkcionise, malo naucim neke stvari i malo ispecem zanat pa onda eventualno u nekom monetu uz njegovu pomoc da pokrenem i neku svoju pricu.

5 Likes

Pa slusam ja njih bukvalno od starta. Mator sam i ja vec.
Pratim sve to. On je bukvalno sve sto si opisao.
A ove smrde na N1/novaS su smatrali da to sto on pljuje vlast da ce njima da lize dupe.
Samo nisu shvatili da on pljuje ove zato sto su vlast vec zato sto nesto rade pogresno.
A mislili su da njih onda ne sme da opljune ili onoga ko njih placa. E pa jbg…
Alisvakako mi je neizmerno zao.
Emisija ce se sigurno ugasiti samo je pitanje trenutka. Bez njega to nije to.
Mare je super lik ali je ipak Dare bio taj koji nosi Mentalno razgibavanje.
Kapiram ja i njega sto je ostao. Od necega mora da se zivi.
A N1 je isto govno kao i Pink samo drugi gazda pa pevaju drugu pesmu.

Dajte neke predloge gaming/tech podcasta za duge radne i gaming sesije. Može i nešto što nije striktno gaming related ako je dobro.

Bukvalno prva dva na koje sam nabasao.

Inace nasi prijatelji sa emugalaxy-a takodje imaju svoj podcast, ali slabo nesto sad u toku leta izbacuju, nista nakon E3.

Pa ja lično baš ne mogu ozbiljno da svarim temu koja se bavi i podcastima i alternativnim medijima, tako da preskačem.

Zasto, u cemu je problem ?

1 Like

Mislim da je Ufolog pod alternativnim medijima podrazumevao nesto van televizije i slicno. Mada mozda se varam.

Pa ja cu vam kaciti sve sto pogledam i bas me briga kako se zove tema (mislim da je skroz ok jer se sve to preplice i ne moramo biti religiozni oko semantike), jedino sto mi je smetalo je sto thumbnail na glavnoj strani nema background pa sam dodao slicicu :smiley:

Nemoj tako, bas je lep hobi. Mada nije nesto sto bih obavezno spomenuo na prvom sastanku sa devojkom. :slight_smile:

Doduse, taj recept nisam i sam primenio na svoje egzoticne hobije (ezoterija). Zasto nije pobegla glavom bez obzira, jos uvek nije bas sasvim jasno.

2 Likes

Hej, nemoj da preskaces, bre. :slight_smile: Daj nesto iz svoje kolekcije ili JOS BOLJE, organizuj neke republikance sa dubokim muzevnim glasom (odjavljujem se na vreme) i napravi svoj “podcast”?

1 Like

Ma samo da ste vi meni zivi i zdravi. :slightly_smiling_face:

1 Like

Inace ufologija ja jako ozbiljna stvar, uostalom i Pentagon i NASA su potvrdili postojanje NLO-a i oni su priznali da je taj fenomen stvaran, takodje o takvim stvarima sve vise govore ozbiljni ljudi na ozbiljnim mestima u raznim drzavama kao sto su bivsi astronauti,piloti, Medvedev, bivsi dugogodisnji kanadski ministar odbrane, bivsi sef izraelskog svemirskog programa i brojni zvanicnici sirom sveta i to ne samo o nekakvim neobicnim objektima na nebu vec i u tajnim vanzemaljskim podzemnim bazama na Zemlji, vanzemaljskim otmicama ljudi, saradnji vanzemaljaca sa naucnicima, vojskom i nekim drzavnicima najvecih sila, vanzemaljskim rasama prisutnim na Zemlji (jer sve ukazuje da ih ima vise, recimo bivsi kanadski ministar odbrane Pol Helier tvrdi da ih ima barem 4 dok recimo neki podaci kao sto je ona knjiga KGB-a sugerisu da ih ima cak vise desetina) , dokazima o njihovom prisustvu, njihovom uticaju na nasu civilizaciju i uticaju na dogadjanja na Zemlji, itd, znaci govore vec o vrlo konkretnim stvarima.
Takodje mislim i da na nekom prestiznom univerzitetu da li univerzitet “Berkli” u Kaliforniji ili tako neki ufologija je uvrstena vec kao izborni predmet i proucava se vec na tom univerzitetu.

Inace verovatno jos nije sazrelo vreme da ljudi saznaju sokantnu i nazovi konacnu istinu ali svedoci smo da se polako krecemo ka tome i da takve stvari vise nisu tabu tema kao nekad i da se danas o takvim stvarima mnogo otvorenije i normalnije razgovara nego recimo pre 20,30 ili 50 godina.

1 Like