Pomoc oko instalacije Aurora dashboarda

Dobar dan.
Ja imam Xbox 360 RGH Falcon sa eksternim hdd od 1TB.
Na njemu su mi i igrice i fajlovi pomocu kojih pokrecem FSD.
Postupak pokretanja izgleda ovako, upalim konzolu, otvori se MS Dashboard i idem na Game Library i izaberem XeX 1.1, u njemu sa LB izaberem folder FSD sa eksternog hdd-a i nadjem default.xex i pokrenem.
Odatle je lako, samo igram igrice.
Mene sada zanima kako da pravilno pokrecem Auroru?
Ono sto sam ja uradio je sljedece: Stavio folder Aurora koji sam ekstraktovao na eksterni hdd i pokusao da pokrenem iz xex menu-a i ne moze, samo black screen.
Zatim sam prebacio aurora folder tamo gdje su mi igrice i preimenovao aurora.xex u default,xex i kada sam usao u Homebrew iz FSD-a vidio sam Aurora puno onih omota kutije, pise 1 of 1 i tako ga vrtim.
Ali ni to ne moze, rezultat je isti.
Vjerujem da je neki banalan problem, pa ako mozete molim vas pomozite.

Da li moze iko da mi pomogne, molim vas?

Pitao sam covjeka koji mi je radio rgh i rekao mi je da je mi vjerovatno nije update-ovan dashboard ili dashlaunch.
Mozete li vi da kazete sta mislite, sta bih trebao da uradim, molim vas ?

Izvinjavam se sto pisem ponovo istu poruku, nisam znao koji mi je profil na kojem mejlu.
Pitao sam covjeka koji mi je radio rgh i rekao mi je da je mi vjerovatno nije update-ovan dashboard ili dashlaunch.
Mozete li vi da kazete sta mislite, sta bih trebao da uradim, molim vas ?

Kopiraj dva ista foldera Aurora na USB, zatim normalno pokreni Auroru sa USB-a onda udji u File Manager i iskopiraj Auroru folder na HDD1 na interni HDD ili na Onboard to ti je interna memorija, zatim napravi launch.ini sa ovim postavkama, otvoris notepad i paste sve tamo sacuvaj kao launch.ini **i taj isti file prekopiraj na HDD1 ili Onboard gdje ga ti stavisi, znaci ne ubacujes ga u folder Autora nego u root i to je to.
Evo ti launch.ini

[QuickLaunchButtons]
BUT_X = Hdd1:\Content\0000000000000000\C0DE9999\00080000\C0DE99990F586558
Default = Hdd1:\Aurora\default.xex

[Settings]
nxemini = true
pingpatch = true
contpatch = true
fatalreboot = true
regionspoof = true
noupdater = true
exchandler = true
debugout = false
liveblock = true
livestrong = false

Kada ovo sve odradis ugasi konzolu i upali i to je to.

1 Like

Ne ide to.
Kad god pokusam da pokrenem Auroru dobijem crni ekran.

Koji dashboard je na konzoli?

Verzija je 2.0.16756.0. Nisam nista updajtovao odkako sam dobio konzolu kad je uradjen rgh.

poprilicno star dashboard ali mozes da probas auroru sa USB imas okacene linkove u vecini slucajeva pokretao sam Auroru e sada ne mogu da se setim kada je tacno izasla ali 90% sam siguran da treba da radi. Da li ti je usb flesh 100% ispravan, probaj drugi?

Aurora bi trebala da radi na tvoj dashboard, jer kod mene radi i provjerim koji je meni i imam sta da vidim. Meni je dashboard 2.0.16747.0 stari od tvoga, e ja sam ga dobio ovako nista nisam cackao osim oko FSD 3 i Aurore isprobavao sta mi bolje lezi.
Sada me zanima sta ja gubim ako ne uradim update dasha? I posto nemam nand i one zajebancije a mogu da vidim Cpu Key dal mogu nekako da sredim potrebne stvari za update?

Verovatno nije za ovu temu ali da pitam. Prilikom skidanja slika za igrice su klinci (bar ja mislim da su to uradili) updatovali auroru. Vidim da je meni malo izmenjen. Konzola se posle toga zamrzla. Nekako sam posle toga uspeo da udjem u xex menu 1.2 sa otvaranjem i zatvaranjem dvd/a i da promenim path na auroru i proradilo je. E sada nece da radi kinect, trazi da se updatuje sistem da bi se koristio. Ne znam kako se pravi nand pa me interesuje sta trebam da radim. Dashboard je 2.0.17489.0
Avatar nije siv i ostale igre sada rade bez problema.

Uh iskopcan mi je xbox pa ne mogu operativno da ti pomognem.
Znam da ima na forumu ovde potrazi, secam se kada sam dumpovao key sa konzole na laptop i pravio taj nand i update oznojio se 3x. :smiley:

Probao sam da nadjem ali posto je 360 izasao pre 100 godina pola je izbrisano i ne mogu da se snadjem. Sve je radilo super od kada je Mirko radio RGH do juce. Skinuo sam i taj update za dashboard ali ne znam kako da ga ubacim jer kada ga prebacim na flash koji formatiram preko xbox/a izbrise ga cim ga ubodem. Nasao sam uputstvo na netu za offline update ali nece nikako, zezam se od juce ali…

Uspeo, hvala