Pomoć oko kupovine monitora

Hm, 144hz benefite ces videti verovatno samo ukoliko u igri imas 144fps. Inace ti je dovoljan 60fps na 60hz.

1 Like

Za takav komp ti treba 2000e plus ako ces SVE da igras u 144hz…neverujem ni da 1080ti moze witchera
U 144hz…nego da mora u sli…ako ne igras esports igre onda je 144hz waste
Bukvalno nemas razloga za kupovini novog monitora

Za rad na racunaru, browsovanje itd, verovatno je prijatnije jer imas glatkiji skrol i kursor, genealno vise hz je bolje za oci. Ali mislim da konzola verovatno sama spusti na 60hz ako monitor prepozna input od konzole. Moram da priznam da nisam video jos 144hz monitor u praksi pa pricam napamet. Samo kod jednog ortaka koji igra iskljucivo Q3 sa iskljucenim apsolutno svim teksturama da bi dobio najveci moguc fps.

Nije to bas tako. Imas recimo Counter Strike GO, Unreal Tournament, Quake Champions koje nisu bas toliko zahtevne i sigurno bi moglo da se izvuce 144Hz, Stariji igre tipa Metro Redux, Bioshock Infinite, Wolfenstein pa novije tipa Doom koje uz male korekcije grafike mozes igrati u 100+Hz. Naravno sve to podrazumeva graficku od 200-250 eura.

1 Like

Napisao sam da za eSports igre ne treba…ali da za bilo sta zahtevnije treba
CSGO da se ne lazemo moze toster da pomrene h 144 fpsa

1 Like

Pa nabrojao sam ti igre koje bi recimo R9 380X mogla da potera u 100+Hz pri normal podesavanjima. Najnovije igre naravno da ne moze.

Ja sam pored obaveza na Shop-u ipak stalno zaposlen u jednoj domaćoj mega firmi, a trenutno mi sezona na poslu, pa ne stižem redovno za sajt…Jedino što instant odgovaram na mail-ove ili kada me neko “spomene” pa mi stigne mail sa notifikacijom…
Elem, da, svi televizori i monitori koji se kupe preko XBR Shop-a dolaze sa urednom dvogodišnjom garancijom,
Asus model, oko kojeg je i počela cela priča, na žalost nije dostupan u prodavniocama gde mi nabavljampo robu, pa sam po spec tražio sledeći u tom rangu, pa sam nabasao na Lenovo.
Ali, ukoliko se odlučiš za IPS panel, e tu već može da se nađe još ponešto…

Kazes ne bi ga menjao za tn/va? Sad sam tek video da je oval Lenovo ustvari sa va panelom, a ne ipsom. Malo sam rondao po netu i kazu da oni imaju najbolji kvalitet slike, bolji i od ips monitora, ali im je mana losiji ugao gledanje. Kod ovog Lenovo monitora to je svedeno na minimum zbog zakrivljenog ekrana. Imput lag je 4ms sto je sasvim ok i oko te brojke se prakticno vrte svi monitori, sem bas onih hc gejmerskih od 1ms…

Pa ako vec uzimas gejmerski monitor od 144hza uzmi i sa 1ms odzivom. Jedno bez drugog nema bas prevelikog smisla
4ms je jako puno (bar meni)
Znam kod drugarice kad odem pa na njenom racunaru nesto odigram, naviknem na svoj monitor i tamo bukvalno ne mogu da nisanim…kao da ima sekund laga a ne 4ms vise nego ja
Baci oko na Dell 2716DGR
1440p, 144hz, 1ms LED
Ne postoji IPS monitor sa 1ms odziva
Ali moj savet ti je iskreko, da ni ne menjas monitor…jer ako ne igras eSports, 144hz je ogroman waste…60 je i vise nego dovoljno
Sad jedino ako hoces da se hvalis svima kako igras switch na 144hz :joy:

Ma kakvo crno hvaljenje? U piratskoj Srbiji da se hvalim kako imam konzolu, uskoro i konzole, i da kupujem igre ima da me proglase neurancunljivim :slight_smile:
Jel me malo zezas za 4ms? Zar je moguce da se primeti imput lag izmedju 1 i 4ms? Ok razumem da se primeti na tv na kojem je 40ms ali nije ni to ne znam ti koliko, ali ipak malo smeta. Ovaj moj monitor ima lag od 8ms i nikad nisam primetio bilo kakvo kasnjenje. Kad igram turf war sa buranijom onda nije problem ni na tv-u ali kad igram rangirane meceve protiv Japanaca onda moram da ubacim u sestu brzinu i tad dolazi do izrazaja tih 43 ms :slight_smile:

Edit: Taj monitor sto si predlozio je mnogo skup. Kod drugarice je mozda negejmerski mis pa si zato imao preblema sa nisanom :slight_smile:

Death Adder je mis :smiley:
Ti kad bi seo nebi video razliku…ali duze vremena daigras na 1ms pa predjes ma veci, oseti se…sve radi kako treba ali nije to to…i bas zna da sjebe

1 Like

Crko mi monitor (napajanje verovatno), vec je mator pa bih uzeo neki.
U sustini komp je za standardne potrebe plus odigram na njemu samo Fifu.
Do 100e da nadjem nesto da od 21,22 do max 24 inca.

https://www.emmi.rs/monitor-monitor-215-hp-22w-1920x1080-5ms-250cd-178-178-tilt-vga-hdmi.11.html?productId=68195&utm_source=eponuda.com&utm_medium=product_price_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=c5c5

Ovako nesto?

Monitori - Zakrivljeni zasloni za 4K UHD PC Gaming | Samsung Hrvatska I’ma li neko iskustvo sa ovim monitorom i upario bi ga sa one x konzolom.Svaki komentar dobrodošao

Pa super zvuči, ali jedina zamerka je da nema HDR u opšte, ne znam po kojoj ceni ga nabavljaš, ali pogledaj monitore sa HDR-om ako ćeš ga već koristiti kao gaming monitor za konzolu+obezbeđen za sledeću generaciju…

Montori sa pravim HDR-om su preskupi, i pitanje je koliko nita podrzavaju tako da bih ja u tom slucaju pre isao na varijantu 120hz/4K/1ms… Ako neko hoce HDR, mnogo je bolja varijanta TV-a.

Ja sam razmisljao u kupovini, ali sam odustao. Procitao sam da se ljudi zale da je monitor bucan da se cuje neko zujanje

Ma može se naći ali ne pravi HDR 10, ali opet bolja i lepša je slika

Hm, ok, a koliko HDR dodaje na input lag? Meni je cela fora sa monitorima da budu 1-2ms. Drugi problem je cena, koliko je najjeftiniji 4K HDR monitor sa sync opcijama? Siguran sam da bi se polako prilizio cifri za 50" HDR TV… Sto je vec suludo.

Ima HDMI 2.0 i freesync.Cijena je 240e u Srbiji i ja bi išao na povrat PDV-a

Gde vam gori, velika je lova. Sada je prekretnica. Treba sacekati koji mesec i onda kupiti neki po novom standardu koji znas da ce da sluzi narednih 100god. bilo za PC bilo za konzolu.