Pomoc oko PSN account

Obzirom da imam PS4 ( od skorije ) ,a da pritom nemam jos PSN account ,krajnje je vreme da ga napravim ,jer imam barem neke pogodnosti a to je da mogu barem probati demo igre ,pa sam hteo da pitam clanove koji su iskusni u pravljenju ako bi mogli da mi pomognu ,jer u odredjenim tutorialima ,unose se odredjene brojke koje me bune ,ja se izvinjavam zbog ovih banalnosti ,ali bio bih zahvalan bilo kome da mi pomogne moze i preko privatne poruke ,u svakom slucaju hvala svima :slight_smile:

Kako si igrao uopste bez accounta? oO

Ocigledno se nisam lepo izrazio ,mislio sam na account gde PS povezujem sa netom ,ocigledno da sam idalje novopecen u ovome tako da nzm najbolje da se izrazim o cemu je rec

Druze ja cim sam prvi put upalio ps4 meni je ponudio imas ps4 akaunt loguj se/ i nemas ga napravi ga.
Decak od 10 godina to moze da napravi next, next, next. Odaberes USA ili UK- na netu nadjes adresu nekog hotela i ukucas nju, ubacis svoji emajl i to je to koliko se ja secam.
Pre ps4 imao xbox koji u zivotu nije otisao na net. A svaki napravljeni akaunt je naravno povezan sa internetom.
Samo pre toga u opcijama povezes ps4 preko wirelesa ili lan kable za net.

Odaberi US, malo je povoljniji. Drzava Aljaska, tamo nema poreza. Eto, to je ukratko to. Karticu ne mozes dodati, tako da ne trebas ni pokusavati.

Okeej ,hvala :slight_smile:

Hvala na savetu :slight_smile:

Zanima me samo nesto?
Znaci imas ps4 , imas neke fizicke igre na disku koje si igrao?
Neka me ispravi neko znaci ti si sve vreme igrao kao neki guest ili anonimous, i nisi dobijao trofeje?

Ma slobodno pitaj sta god te interesuje niko se nije rodio naucen :slight_smile:

Ukratko, prvo i osnovno biras region kada pravis nalog, ali malo je zeznuto jer moras da uneses neku laznu adresu zemlje i regiona koji si odabrao.

U sustini biras izmedju US ili UK naloga. Mail adresu stavljas svoju pravu, kojom moras da verifikujes laznu adresu. :slight_smile:

Kreditne kartice ne pokusavaj, ali ce ti trebati ako nekada budes hteo da kupuhes igre preko tog naloga, a to radis preko “gift kartica” koje se kupuju preko Amazona i nekog slicnog sajta a omogucavaju ti da uneses neki “okrugao” iznos u dolarima ili funtama.

Za besplatne sadrzaje i demoe ti je svejedno da li je US ili UK, svuda je ista ponuda.

Ne ,ne igrao sam preko accounta ,samo dok sam pravio account ,preskocio sam deo sa ovim accountom ,jer kao sto si spomenuo igram ifre u fizickoj formi tj.na disku :slight_smile: P.S takodje sam dobijao trofeje naravno :slight_smile: Samo sam hteo ovo da pitam ,jer imam dosta mogucnosti da odigram iole neke besplatne igre na par sati tacnije demo-e

To stoji da je banalno pitanje ,ali prvi put da imam PS ,tako da imam neke nejasnoce u vezi sa njim i idalje se upoznajemo :slight_smile: Inace hvala puno na detaljnom objasnjenju ,ne planiram da kupujem igre ,prevashodna svrha je igranje demo-a i besplatnog sadrzaja ako ga uopste i ima :slight_smile: A sto se tice te lazne adrese i zemlje ,sta bi ste mi predlozili ? Ili ako vam je lakse mozete mi poslati neki tutorijal da ne opterecujem ni vas a ni ostatak clanova sa ovim :slight_smile: U svakom slucaju mngog hvala :smile:

Odes na google, ukucas fake adress USA i kopiras prvo sto ti izadje. Treba ti najvise zbog toga sto mora da se uklopi Zip code sa gradom. Registar adresa nema ni jedan digitalni servis.

Sign in name je tvoja prava email adresa, a osim toga trebace ti i Online ID (ne sme da bude zauzet), i da verifikujes adresu putem maila, dobices od psn-a mail cim napravis nalog… to je to! Posle odes na PSN store i nadjes sekciju sa demoima. Ali ih Sony ne reklamira na sva zvona i mozda ces se malo pomuciti da nadjes. Nema na zalost nesto mnogo demoa… Ali ono sto je cool imas nekoliko solidnih free-to-play igara (Paragon, na primer), koje su potpuno besplatne.

ÄŚekam da neko napravi dokumentarac da objasni kako se na Alasku doselilo 50 miliona ljudi u zadnjih deset godina. :slight_smile:

4 Likes