Pomoć oko share-a

Kolega sa foruma i ja odradili share za dve igre na dva naloga. Fifu smo nekako kod njega namestili, a GTA 5 neće nikako. Menjali smo i home i on i ja. Njegov nalog na xbox-u gde mu je i game pass, kad god uđe na njega ne vidi ostale igre koje ima, već mora da uđe u svaki account posebno. Kad ode na library ne vidi igre. Ja GTA 5 vidim normalno. Šta raditi, koju posluku porati :joy:

Druže share je samo za dva naloga tvoj koji je home console i njegov na koji je logovan trenutno. Ne može on imati trista naloga i na svakom po jednu igru i da mu svi budu aktivni u isto vrijeme.

1 Like

Ja imam glavni nalog koji sam dao ortaku, pa sam napravio još 4 naloga različita, sa različitim igrama i sve igre vidim normalno. Fifu smo podelili i nju vidimo obojica, a GTA on ne može da vidi. Tako da izgleda da može.

Može i ne može. Što više naloga imaš više problema imaš. Ja sam imao nkao home 3 naloga i sve je radilo normalno. Međutim i ako sve normalno radi-lo ortakove dlc-ove nisam video za recimo mass effect 2 . Tako da sve igre ćeš ti normalno i da vidiš, a on mora za svaku igru da se posebno loguje na te naloge i da mu oni rade u pozadini.

Ja vidim sve naloge normalno, a taj GTA sam obrisao i dalje vidim. Fifa je Gold edition, ali nisam na ultimate team dobio pakovanja, verovatno moram preko fifa naloga da uđem. Meni deluje da ga taj nalog što je dobio uz kupljenu konzolu remeti.

Da nije Microsoft zakomplikovao ovoliko oko naloga, kupovine igara, share mnogo bi bolje prošli

Nije tu nista zakomplikovano kada se radi normalan šer izmedju dva naloga.
Gde bi njima bila računica kada bi nas 20 moglo da koristi jedan acc???

1 Like

Ma ne više od dvoje da koristi, nego ja sa tobom podelim jednu igru, a sa nekim drugim drugu.

To je već zloulotreba. Zašto nekad nije dovoljno ono što je dostupno nego mora to još više da se eksploatiše?

1 Like

Mislim da bi ljudi više igara promenili i igrali, bar je tako na soniju. Razmena puna igara.

Druže, lijepo sam ti rekao, možeš da imaš sto naloga na konzoli i da ti svi rade ali samo jedan možeš da šeruješ sa nekim drugim i za taj nalog je druga konzola home konzola.

Sve je jednostavno samo su ljudi komplikovani.

1 Like

Pitanje je da li konzola treba sluziti kao entertainment, tj. da u slobodno vreme upališ konzolu i lepo se zabaviš sa igrama koje imaš i koje voliš, ili konzola treba sluziti da pokusas da isprobas svih 573927472827 igara koje postoje… meni sluzi za ovo prvo…

2 Likes

Hvala druže

Volim da isprobavam igre, da vidim kako napreduje tehnologija. Dok ne probam ne znam dal mi igra paše. Npr uncharted 4 i ghost of Tsushima nije mi delovalo toliko zanimljivo i igrivo dok nisam probao. Meni sa godinama više prija priča u igri nego igra. U Tsushimi ima svega. Sad znam, pa ću samo sa ortakom da delim. Još jedno pitanje, dal mogu ja da napravim poseban account, na njega kupim igru i posle prosledim ceo account dalje? Hvala svima

Teoretski možeš ali to krši Microsoftova pravila, zabranjeno je prodavanje naloga, i to niko koga znam ne radi.

Od sada samo na moj nalog uzimam igre :grin:. Nisam znao za jadac

Najbitnije je da ne mesas sony i xbox. Nista nije isto, jednostavno nema share-a na xbox-u kao na sonyju i tu je kraj.

A i prodavanje naloga za xbox se nije pokazalo tako lako zbog ekstra male potraživanje. Tako i da hoćeš da povratiše pare onda uzimaj diskove, od profila većina ljudi i onako beži. Jer oni koji kupuju igre digitalno kupuju da bi im ostale na profilu.

1 Like

Navikao sam na Sony. U budućnosti planiram da zamenim PS4 pro za PS5, a xbox series S ostaje za game pass.

Moze neko da mi objasni oko shera ili ako ima neki video na srpskom, probao sam al ne ide bratovu sifru ukucam kod mene prihvati al ne vidim ni jednu njegovu igru sve su moje, ja ukucam moju kod njega al nece da prihvati