POMOĆ!! Problem regiona

Pozdrav svima i srećna vam Nova godina!
Kupio sam preko drugara iz UK igru za Xbox One kao gift za klinca svog prijatelja. Konzola se nalazi u Srbiji i nakon unosa gift koda izađe poruka da se ne slaže region iako je podešen na UK. Da li postoji neki način da se skine i pokrene? Ne razumemo se mnogo u Xbox očigledno, ali smo obojica mislili da Xbox One otključan za regione, tako su nam bar rekli…

Kada sam procitao naslov mislio sam da se davis :smiley: :joy:

Mislim da nema regiona više, ja sam na. US koristio UK kodove bez problema… U krajnjem slučaju promeni region, to je 2 minuta posla…
Da li pokuša da aktiviras Xbox 360 igru ili One igru? Za 360 i dalje postoji region lock… Ako je 360 igra, onda moraš da koristiš VPN…

Kolega koji je dobio kod na poklon iz UK prodavnice je podesio UK region, probao je čak i Irsku kao region, jer mu je to negde pisalo da je prodavnica gde je obavljena kupovina iz Irske. Znači, igra je Far Cry 4 kupljena kao gift za Xbox One

Jedino da preko računara aktivira kod i koristi VPN…

Ako može mala pomoć? Kako misliš preko računara? Znam šta je VPN, ali ovo mi nije jasno…

Ulogujes se na ps nalog na racunaru…na njihovom sajtu preko VPNa

Uključiš VPN na UK, zavisno od pretraživača imaš više VPN dodataka za svaki, zatim odeš na xbox.com loguješ se sa nalogom sa konzole a potom gore desno u prozoru klikneš mišem na avatar i odabereš opciju “redeem code”. U prozor koji se otvori uneseš kod.

Hvala, probaćemo!