Povezivanje Xbox 360 na Ethernet

Dobar dan svima!

Novi sam na forumu, juče sam dobio Xbox 360, pokušavam da ga povežem na internet ali ne uspijevam. Kada odem u meniju na wired network, dobijam poruku da trebam provjeriti da li je kabl prikopčan. Sve je prikopčano i ponekad se na ikonici Wired network pojavi kvačica, kao da je konektovan. Ali to traje djelić sekunde. Pošto me djeca gledaju sa pogledom punim nade, ljudi pomagajte!
Drago pitanje, da li smijem uraditi hard reset? Da li će moći učitavati kopije poslije?

Hvala unaprijed!

Jel konzola ima RGH/JTAG ili je samo flesovana da cita rezane diskove?

Ako je ovaj prvi slucaj onda onaj test nikad nece proci sve stavke, ali konzola ce biti povezana na internet i mocices da skidas update itd sta treba za igre.

Ako je flesovana onda tu postoji neki problem jer to mora da prodje sve stavke.

Uf, to je sad preteško pitanje. Nikad nisam imao Xbox, tako da nemam pojma. Kako da to provjerim?

Ne znaš da li je lt 2.0 , 3.0 , ili rgh? Jbg drug,upravo si smorio za medalju…

Hvala na pomoći!

Pa ako puštaš igre sa diskova (CD-ova) onda imaš LT, on može na Live (internet) i taj problem koji imaš sa mrežom može najvjerovatnije da se riješi.

Ako igre puštaš sa hard diska onda imaš RGH/JTAG i tu ti i leži problem zašto neće na internet.

Jel moras da rezes igre ili ih samo pokreces sa hdd bez diska?

Imam par igara na HDDu, ali moram da ubacim DVD da bih je pokrenuo.

To znači da imaš LT.
Probaj ovaj tutorijal, vidi da li će da pomogne.

https://support.xbox.com/en-US/xbox-360/networking/connection-error-solution

Povezies kablom, odes u settings gde je network i pogledaj da li IP stoji automatic ili je rucno unet posto 99,99% uredjaja-rutera ima dhcp za dodeljivanje IP adresa stavi automatic. Sto se tice kabla probaj drugi ako na ruteru zasvetli lampica od tog porta znaci ima lan konekciju, sve je do podesavanja konzole.

Promijenio kablove, ali lampica ne svijetli. Ne mogu ući u podešavanja, jer stalno prijavljuje da nije uštekan kabl. Da li je možda Ethernet port crkao?

Pa ako si promenuo kabl (za koji si siguran da radi) onda jedino to ostaje. Mozes da probas da komp istekas u taj port da vidis da li u opste port na ruteru radi. Takodje ne znam koji ruter imas i koliko si upoznat sa ruterima ali nisu svi portovi na njima za net (jedino ako nije switch u pitanju) npr kod telekoma portovi 1 i 4 su za net, a 2 i 3 za iptv.

A moze da se desi da je prsla mrezna na xbox-u… I to se dogadja zbog mnogo razloga…

Uzeo WiFi adapter i riješio problem. Hvala na pomoći!