Povezivanje zvučnika pomoć

Tako je. To pokusavam da uradim. D
Ja imam jedan konverter. Sa njim recimo uspem da nakacim xbox one na zvucnike.
Iz zvucnika 3.5 u taj konverter a iz konvertera spdif kabl (kockasti) u xbox one.
U eon uredjaju takodje imam samo spdif izlaz. Tako da kada hocu da gledam tv, umesto u xbox kabl prebacujem u eon uredjaj.

Djoletova ideja je najbolja ako je izvodljiva. Povezivanje zvucnika sa TV, a onda preko HDMI da uredjaji idu na zvucnik. Ako moze tako da se izvede.
Ne znam zasto je taj papreno skup, ja sam ovaj ovde uzeo za 10e.
Evo ga moj konverter

Ja kao neku opciju bih pokusao da samo iz konvertera spojim TV sa konvertorom preko coax kabla (koji imam izlaz na TV nadam se, ima gore na slikama).

Ako je izvodljivo nekako. Ako ne planiram da menjam TV svakako, i da menjam zvucnike pa cu sklopiti lako tada. Jedino sto su filmovi i utakmice uzasni sa zvukom sa tv zvucnika. Katastrofa je.

Ili moj krs (a jeste) TV nema nikakav audio izlaz, pa je jedino resenje spajanje zvucnika samo sa tim uredjajima zasebno i da se menja svaki put po potrebi.

Pa što ne reče da imaš konverter?
Ajmo onda ovako.
Konzola na HDMI pa u TV
EON na HDMI pa u TV
Iz TV-a coaxial (činč kabel, ne optika) pa u adapter, pa iz njega u zvučnike i platiš pivo jednom prilikom!

PS
Sve pada u vodu ako ono na TV-u nije Coax ulaz!

Znam :smiley: Samo je to pitanje.
Jedino sto sam gledao da su coax kablovi oko 1200-1500 din. Videcu da nadjem u radnji nekoj, pa ako nece da ga zamenim za nesto drugo da ne bacim pare.

Nadjoh, to bi trebalo da bude ovo?

Necu propasti za 1000din, da pokusam sta bude.

U radnjama ne mogu da ga nadjem. Njima je sve u opisu Hama audio kabl (i cene od 100 - 1500din).

To je taj kabel, nego, pre kupovine, proveri na TV-u šta piše pored coax rupe. Dal je IN ili OUT?

https://xboxrepublika.com/uploads/default/original/3X/b/8/b855bcdbe25adcc0883f2f595ad7b7c005fc6748.jpeg

I dalje ne znamo dal je In ili OUT.
Ne vidi se na slici.
Verovatnije je da je OUT (taj nam treba), ali nije zgoreg proveriti pre nego se izložiš trošku i kupiš kabel.

To je to sto imam, nema nista da pise drugo.
TV je star preko 4 godine (nemam uputstvo za njega) a po specifikaciji ne mogu da nadjem nigde na netu za njega podatke. One koje sam nasao su noviji modeli jer pise da ima za sluske.

A kada sam se toliko iscimao, necu propasti za jednu crvenu. Ili da ga nadjem u ovim radnjama tipa tehno. itd pa ako nece bar da zamenim za nesto korisnije.

@nikolapfc89 zar nije ti lakše ovako eon uključi u xbox a optiku iz xboxa u taj adapter i sve radi bez prekačivanja samo mora xbox raditi da bi gledao tv

1 Like

Radi ali gubi kvalitet slika. Nece nikako da tera bolji protok. A i ne bih da drzim upaljen xbox non stop :smiley: zao mi ga

Tebi je trajno rešenje neki AV risiver, imaš po oglasima dobrie za nekih 100-150€, naravno polovni.

1 Like

Uspeo sam da povezem!

Da stvar bude jos gora (ILI bolja), ceprkao sam po staroj kutiji sa kablovima trazeci LAN imam jedan zapakovan, naletim na jedan sa cincevima zuti. Kad izgleda koaksijalni. Ja povezem radi :rofl:
Povezao sam zvucnike sa TV, a zvuk ide preko HDMI sa xboxa i set top boxa!

Hvala!

2 Likes

E, pošto si uspeo, možeš li da malo pojaniš? Jer, ja imam adapter, kao “ovaj gore”, odgovarajući kabl od EONa do adaptera, napajanje adatera (kupio uz adapter), i kada na neki od dva uzlaza (činča) uljučim slušalicu, salbije čujem - ništa… Da li moraju da se uključe i L i R ili ja nešto grešim…? Treba li pojačalo (možda slušalice ne mogu bez…?) Veliki pozdrav!!!

Izvinjavam se na greškama i kucanju - to matoro, a nerviram se :worried: :grinning:

Na žalost, pitanje nije najjasnije, pa ne mogu ni odgovor ponuditi.
Ako može malo opširnije, sa sve slikama kablova i adaptera…

Hvala Ninja, pošto sam podosta “tvrdolav” a čitao sam diskusiju, gde ste pomogli nikolipfc89, ja sam kupio konvertor sa optičim (malim) kablom… Pošto izlazni signal (pretpostavio sam, jer i uputstvu je “dat” amplifier (pretpostavlja, mojačalo) to sam uzeo deo spoljnih zvučnika za kompjuter (onaj sa ulazom u kutiju, aiz komjutera)… Spojojim sam dva izlaza (činca) kablom u jedan ženkski ulaz, gde sam “udenuo” izvod za zvučnu kutiju sa pojačalom… Izvod za drugi zvučnik, koji izlazi iz te kutije sam preko adaptera prilagodio da se mogu priključiti sllušalice (na slici je jedan prikličak jer čujem na jedno uvo :grinning: ) E, kada sam sve pustio (uključio zvučnik sa pojačalom u striju i tako dalje) čuo se - dobro, zvuk u slušalicama, ali i na televizoru… Da se ne bi “mešali” ti zvuci, ja sam otvorio zvučnik i prekinuo dovod zvuka na sam zvučnik… Slušanje na slušalicama mi je primarno…Eto, sada sve radi… Hvala na pomoći a izvinjavam se na nejasnoći jer sam milsio da se “nadovezujem” na diskusiju i uspeh nikole… . Slike sam hteo da pošaljem ali piše da ne mogu novi “useri”…Nadam se, ipak, da je moje objašnjenje bilo nekome od koristi…Veliki pozdrav ninja i hvala…

1 Like