PRAVILA za postavljanje oglasa----- obavezno pročitati i poštovati!

[SIZE=4]Pravilnik za postavljanje oglasa [/SIZE]

Od 10. aprila 2011. godine, zvanično je ukinuto prodavanje novih konzola putem oglašavanja na XboxRepublika.com sajtu. Sve u vezi prodaje novih konzola i opreme naćićete na zvaničnoj stranici Xbr Shopa ( XboxRepublika Forum - XboxRepublika SHOP ) kao i u temi posvećenoj tome: http://www.xboxrepublika.com/ponuda-i-potra%9Enja/2155-xboxrepublika-zvanicni-shop-kupoivna-xbox-360-konzola-i-opreme.html

[SIZE=4]Kakvi oglasi su dopušteni u delu foruma za oglašavanje? Oglas možete postaviti u sledećim slučajevima:[/SIZE]

[SIZE=3]1. Ako prodajete svoju polovnu Xbox 360 konzolu, gamepad, originalnu igru, kabel i ostalu polovnu konzolnu opremu…[/SIZE]

Pod ovom kategorijom se podrazumevaju mali oglasi članova XBR foruma koji prodaju jednu konzolu ili deo opreme, odnosno, nisu lica koja se bave prodajom “na veliko”. Zbog toga što je XBR mesto namenjeno pre svega diskusijama o Xbox 360 konzoli, igrama i pitanjima o ovoj platformi, a ne “pijaca” za postavljanje prodaje u ovom delu foruma, potreban je određen status člana, odnosno minimum od 50 postova da bi se ostavio oglas.

[SIZE=3]2. Ako prodajete neku od kućnih i prenosivih konzola, originalnu igru, delove i opreme za ove uređaje…[/SIZE]

Pod ovom kategorijom se podrazumevaju mali oglasi članova XBR foruma koji prodaju jednu konzolu ili deo opreme, odnosno, nisu lica koja se bave prodajom ovih konzola, igara i dodataka u većim količinama. Broj postova potrebnih za postavljanje oglasa je isto 50.

**[SIZE=3]3. Usluge vezane sa konzole (flesovanje, cipovanje, popravke, prepravke i slicno)

[/SIZE]**Pod ovom kategorijom spadaju mali oglasi članova koji nude usluge servisiranja i održavanja konzola

_**

Kako da postavite svoj oglas? **_

Otvorite temu u ovom delu foruma, gde će te lepo i informativno objasniti šta prodajete.

[SIZE=4]Nemojte stavljati svoje male oglase u teme drugih članova (insta ban), nego otvorite sopstvenu temu.[/SIZE]

[SIZE=4]Šta nije dozvoljeno postavljati u oglase:[/SIZE]

  • prodaju piratskih igara

  • prodaju PC opreme (sem delova koji su usko vezani za konzole npr. specifični rezači, kartice i slično)

  • prodaju bilo čega što nije direktno vezano za konzolno igranje

  • prodaja novih konzola

  • prodaja nove opreme za konzole (joypadi, kablovi i slične opreme u većim količinama)

  • dodaćemo još nešto ukoliko se vremenom pokaže nečija kreativnost da je promašio temu :slight_smile:

[SIZE=6]KAKO SE POSTAVLJA OGLAS[/SIZE]
Pravila za postavljanje oglasa:

[COLOR=black]**OBAVEZNO SE POSTAVLJA [COLOR=red]PREFIX **
koji može biti:

Prodajem
Kupujem
Menjam

Zatim unesete ime robe koju prodajete, kupujete ili menjate, kako bi izgled naslova oglasa izgledao ovako: [/COLOR][/COLOR]_
_PRODAJEM: Xbox 360
KUPUJEM: XBOX360
MENJAM: XBOX360
OSTALO: XBOX360

Zatim koristite šablon ispod da bi ste formirali vaš oglas. Naravno, sve u zavisnosti od onoga što oglašavate, takve informacije i pružtie

**1. Naziv uređaja:

  1. Verzija uređaja
    **(Ploča, informacije o Xbox 360 dashboard,FW drajva npr LT+1.1, i slično za druge uređaje)

3. Vidljiva i ne vidljiva oštećenja:
(ogrebotine, ulubljenja, naprsline, padovi, disfunkcionalnost nekog dela hardware-a)

4. Starost:
u mesecima ili godinama

5. Prvi vlasnik:
da ili ne

**6. Prateća oprema **:
(sluške, joypad, kablovi, HDD… )
tačka 3 važi i za ovaj deo

**7. Cena - xxx,xx **- OBAVEZNO!!!
(evro, dinari,…)
Oglas bez cene bice obrisan, ko postavi oglas bez cene takodje dobija kazneni poen pored brisanja oglasa

8. Kontakt
(najpoželjnije je ostaviti telefon, mail, PM se podrazumeva)

**9. Način preuzimanja **
(lično, kurirske službe)

10. Par fotografija
uputstvo za postavljanje fotografija je ovde.

_**I. Strogo je zabranjeno javno uticanje i sabotiranje oglasa kupca **
primer: e imaš za ovoliko, e pa neću ne odgovara mi cena…
Sve pregovore vršite direktno sa kupcem preko nekog od načina kontakta.

II. Poželjno je da se oglas zaključa (imate u ovom delu foruma aktivnu opciju Administrative koja se nalazi odmah ispod naslova threada, desno) od strane prodavca da ne bi pisali nepotrebno po temi a on zadržava pravo da menja i dopunjuje oglas.

**III. Potrebno je javiti ili napisati u temi kada je uređaj prodat. **

IV: Zabranjeno je otvaranje tema o proceni vrednosti konzole i opreme, jer je to ujedno i indirektan oglas

V: Oglas može biti obrisan od strane moderatora i admina u slučaju kršenja nekog od pravila foruma._

VI: Zabaranjeno je tzv “BUMP”-ovanje oglasa, tj stalno pisati, aktuelno, hitno, ajmo bre ljudi itd itd, kako bi se oglas nasao prvi na listi. Jednostavno oglas se vidi pa kad se proda proda se.

oke, izgleda da su ljudi dovitljivi pa ćemo ovako:

[SIZE=6]POSTAVITE LI OGLAS ZA PRODAJU** BILO ČEGA VAN FORUMA PREDVIĐENOG ZA TO DOBIJATE BAN OD 3 DO 6 MESECI.

[COLOR=blue]Ukoliko niste sigurni da li je vaš oglas kvalifikovan za postavljanje, prvo postavite pitanje u ovoj temi!
**[/COLOR][/SIZE]

Ljudi zamolio bi vas ako imate u sekciji “oglasi” neki stari oglas,da ste ga prodali ili kupili,da pogledate i napisete tako da se moze izbrisati.Hvala!!!

Jel dozvoljeno u oglasu postaviti polovnu konzolu i nekoliko polovnih (originalnih)igara za istu?PSP je u pitanju :slight_smile:

To je ok kad zelis da prodas kolekciju svojih igara kad vec i prodajes PSP.
A nije ok kad se otvori mini-shop kao sto je Marli uradio.

Imam iphone 3gs fon polovan da prodam-to je dozvoljeno?

Vidim da vas dosta nije upoznato sa novim pravilom, znaci pre 2 nedelje smo malo izmenili pravila oko POSTOVANJA u ovom delu podforumu:

[SIZE=3]Dakle kao i do sada 50+ [/SIZE][SIZE=3]**postova morate OBAVEZNO imati u koliko zelite otvoriti temu(oglas) u ovom podforumu(“oglasi”), ali PO NOVOME vam vise nije potrebno 50+ postova u koliko zelite nekoga pohvaliti, postati!! [/SIZE]:beer:[SIZE=3]

Ali to vam ne daje za pravo da spamujete po tudjim oglasima, strogo se kaznjava![/SIZE][SIZE=3]
**[/SIZE]

kako da stavim oglas a nemam 50 postova jer mi to javlja

pa jel si procitao pravila?

NE MOZES DA POSTAVLJAS OGLAS AKO NEMAS 50+ postova, nije ovo pijaca, iz tog razloga je i stavljeno ovo pravilo…

Pravila su blago izmenjena, uvodimo jednu novinu a to je OBAVEZNA CENA onoga sto je u oglasu, znaci oglasi bez cene ce od sada biti brisani

nema vise ni onoga cena po dogovoru, stavite cenu za koju mislite da je ok pa dodajte nije fixna pa se dalje dogovarajte sa kupcima

I sto bolje opisite predmet prodaje, dajte apsolutno sve informacije, lepo je objasnjeno kako izgleda sablon za pravilno postavljanje oglasa pa se rukovodite njime zbog sto lakseg pregleda samog oglasa

Zamolio bih sve da procitaju pravila jos jedno 2-3 puta kako ne bi doslo do neugodnih situacija posle

XBR Admin Team

Da zaboravili smo naglasiti jos jednu vrlo vaznu novinu koju smo uveli pre nekih 2-3 meseca, pa evo sada prilike za to.

Znaci kada prodje TRI MESECA od postavljanja oglasa a oglasivac se ne javi da je oglas prodan, oglas ce biti automatski obrisan.

Ne vidim nigde, na koliko dana može da se BUMPuje oglas ?

nema toga

OKet …

Je li dopušteno postaviti temu za procjenu konzole?

izbegavamo, jer na isti nacin fakticki pravis oglas

Zasto nema oglasa koji sam postavio? Dobio sam poruku da treba da ga odobri moderator i jos uvek ga nema?

Evo odobrio sam ti ga :wink:

Uhh nisam nista prodavao pa nisam ni pratio ovu temu…al sad videh da nista drugo sem opreme se ne sme oglasavati :frowning: nadam se da necu popiti ban zbog toga. Posto sam dao oglas da prodajem LAPTOP…

Plus nije oglas izasao pa sam spamovao tj oglasio opet…al sam stavio P.S.da dupliram… nisam skontao da treba admin da odobri…ona poruka blicne brzo.Sugestija da ona poruka da oglas treba da odobri admin traje malo duze…ja sam je skontao tek drugi put i to jedva kako je brzo prosla…

Sorry… :frowning:

:smiley: