Primedbe i predlozi

od danas sam samovoljno obican clan, sam sebi sam upravo skinuo titulu jer me ovakve gluposti vise ne zanimaju, imam stvarno precih posla u zivotu

bicu aktivan na forumu kao i do sada, samo bez glavobolja

Hello free world :smiley:

Koja je poenta ovoga svega? Dajte bre ljudi da sad neko udje i da procita one diskusije , idi bre pa kao deca od 10 godina bre!! ovaj trolluje ovde ovaj ovde , ovaj se buni sto nije dobio ban zaista zanimljivo , sad to je trebalo ispasti smesno njihovo trolovanje ili ?

Koja je tema u pitanju, gdje su napravili haos?

Ja sam pratio halo mt I tamo je dosta bilo rasprave o svemu ne samo o igri

Nisam bio na forumu proteklih dan-dva, sad tek vidim ovo, tako da nisam upratio o cemu se zapravo radi? … Koliko ja shvatam, radi ispada manjine - pogotovo ovaj zadnji put, ukida se Gold clanstvo, da svi budu ravnopravni?

Primjedba: Apsolutno se ne slazem.

Zasto? Zato sto se Gold status stice prisustvom na forumu, potice se na aktivnost, i ujedno je kako-takav pokazatelj o pouzdanosti clanova. Jer ruku na srce, ima dosta ljudi koji su se ovde borili za isti, myself included. Isti ne zasluzuje svako.

Prijedlog: Onima koji su napravili problem, skinite Gold clanstva i oznacite ih drugom “titulom”. I neka ta titula sluzi za prepoznavanje ljudi koji konstantno prave problem. Neka bude ponizavajuca, pa ce razmislit iduci put hoce li napraviti belaj.

Kaznite one koji prave problem, ne da citav forum ispasta, jer hoce budite sigurni, radi par usijanih i nepromisljenih pojedinaca.

Krenuli smo sami od sebe, sam mod tim je previse obiman, do GM statusa koji jeste lijepa gesta prema clanu koji je aktivan, ali kada pravimo promjene, trebamo ih praviti iz korjena. I ovako smo mala zajednica, poznajemo se, titula nam i ne treba :slight_smile:
A posto ce i 90% mod/admin tima da pozeleni, moze se reci da je to novi VIP :smiley:

U prevodu: svi smo mi jednaki samo su neki jednakiji :stuck_out_tongue:

Jesi to upravo citirao Zivotnjsku farmu? Ako je tako, svaka cast :slight_smile:

Cek cek, sad kad razmislim, to je ono pravnicki primus inter partes

Citajuci sta se pisalo u temi Halo 5, zakljucio sam da ovde ima mnogo dece. Sto je i odlicno jer uvek treba biti dete, pa cak i pod stare dane :wink:

Gold status je nešto za šta sam se ja prvi borio a verujrm i ostali tako da nije rešenje ukinuti gold status.

Ideja je da se vratimo na početak da bi mogli odatle da gradimo nešto bolje.

Ne slazem se za chat Garrus dosta golda clanova je caskalo tamo dok je Primer te postove moglo da skoncentrise u nekoj offtopic temi i poveca aktivnost foruma. Na jos nekim forumima je taj chat ugasen zbog pisanja i dogovaranja preko chata gubio je smisao forum a imas PM, email…

Kao i obicno informisan sam kao Kostunica :slight_smile: Ali iz onoga sto sam procitao ne vidim nista lose. Lepo je sto se nesto menja. Jedino sto mene zanima je da forum izgleda lepo :slight_smile: vec sam pisao o tome. A sto se statusa tice… To je smesno, to je samo psihologija u glavama ljudi. Ne drzite se za takve gluposti ni ovde ni u zivotu. Samo onda ste slobodni. :slight_smile:
E stvarno, nemojte da forum bude ruzannnn sa nekim ostrim ruznim minimalistickim stilom. :smiley:
Da dodam da smatram da forum mora da se razvija izvan svojih granica i xbox-a da postane nesto vise.
Da krene sa raznim sekcijama, da polako prelazi u neku IT pricu ma sta ona bila. Mobilne platforme, sve konzole, pa cak i HiFi…

Ja nemam komentara vise ni za sta, bespotrebno ja da trosim trud i energiju jer sam ovde ostavio deo sebe… Sad ga samo uzimam nazad i to je sve

Hvala vam za sve ali posto me vidite kao neprijatelja i krivca #1 sto bi rekli I’ll let myself out…

Ni meni nije cilj da tebe podbadam, ali si se oglasio i nemam nameru da zapocinjem neku svadju. ali kad si tako izrevoltiran i osudio si forum na propast, zanima me sta se to tebi cini kao kraj ovog foruma?

Jos malko pa ko da smo na farmi :wink:

Sve ovo dole stoji i to jedino i postujem!!!

Ali ovo gore je moj licni izbor pa probaj da ga postujes ako mozes… Ne trazim da me iko sazaljeva niti sta slicno

Vidim pomenut sam, pa nadjoh 10 minuta da napisem malo i ja :smiley:
@prekanator

  1. Posteno. @lark je svim silama pokusao da te brani juce, da kaze da nisi trollovao :smiley:

Sto se tice pisanja u temama za igre za koje “nismo zainteresovani”. Nije tacno da nisam zainteresovan, dimon pogotovo, zainteresovan sam i te kako, volio bih da odigram taj famozni multiplayer sa vama, da vidim zasto ga svi toliko hvale ( cak i ko nema XO ), ali jednostavno ne mogu opravdati kupovinu konzole za jednu igru. Da je na platformi koju imam, igrao bih je vec odavno.
Ono sto sam napisao u onoj temi, da me igra ne zanima zbog vas, napisano je u afektu, kao i sve sto je napisano u toj temi kad je bio onaj sh!tfest. Igre koje me ne interesuju skroz, tipa Call of Duty ili Assassins Creed ( za koje redovno nadjem priliku da popljujem :stuck_out_tongue: ), o njima apsolutno nikad i nista ne pisem.

Na kraju, treba razgraniciti kacenje vijesti o igri i interesovanje za istu. Ako sam redovno tu, i kacim vijesti za sve i svasta, ako smatram da bi nesto moglo da bude interesantno nekolicini ljudi na forumu, postujem to. Svi pisemo u svim temama, i za platforme koje nemam i za igre koje ne igramo, nisam ja nikakav izuzetak.

Ok, ako se vec hoce pisati, dati informaciju, ali preuvelicavati i izokrecati (tipa Halo propao), pritom kompletno ignorisati druge podatke i kontra-argumente.

Vidis ovo je bio problem od samog starta. To sam i juce rekao, ako se vratite na taj post ( mislim da nije obrisan ), u naslovu kaze da se igra prodala manje u prvih 5 dana nego Halo 3 …[SIZE=5] SAMO U AMERICI [/SIZE]:smiley: Znaci niko nije tvrdio da je Halo propo, to je izvuceno iz konteksta. Razlog mog kasnijeg izrevoltiranog pisanja je bio taj sto se niko nije trudio da procita prije komentarisanja. Lampard je cak izracunao i neke brojke, sto je bilo sasvim cute, ali je i on skontao da se zaje*ao jer nije procitao do kraja, pa se vise nije javio.

tvoj sidenote 2 spominje grafiku, ali u zadnje vrijeme se mnogo manje prica o tome nego prije, a stalno se pominje kao neki argument zasto forum “propada”… isto kao sto ti kazes, imamo interesovanje za to, nekom je manje bitno, nekom je vise bitno, ali ljudi smo…

Sto se engleskog tice, ispravka Mirkovog title-a ili sta vec je bila bez ikakve zle namjere, covjek je samo zaboravio ( vjerovatno u brzini ) jednu rijec, a meni kao nekom ko se “vlazi” :stuck_out_tongue: na engleski jezik i ucim ga od pete godine zivota, izbijalo mi je oko :smiley: zato sam spomenuo… Sto se tice tebe, to je bilo svjesno podbadanje ( kad vec sve priznajemo - kao da se vec ne zna, al’ dobro ) jer ti je trollovanje uspjelo :smiley:

Sto se tice fskpz, jedini je u temi koji je napisao malo detaljnije sta mu se svidjelo a sta nije, zato je dobio Thanks, vi ostali ste samo rekli igra je super, bez da je iko obrazlozio zasto. Ninja spomenuo da je muzika dobra, ako se sjecam i to je to.

@ninja uz duzno postovanje ostatku ostatku admin tima i moderatora ( barem od kad sam ja ovdje ) Vlado je jedini koji je radio nesto na forumu, nekad zapretio, obrisao ili editovao post. Iako imamo 10 moderatora ( mozda i vise ), nerijetko se desi da diskusija ode skroz u pogresnom smijeru i niko ne odreaguje. Kao sto je @[URL=“http://www.xboxrepublika.com/member.php?u=502”]Akiris rekao, dovoljna je i opomena da se stvari stabilizuju, eventualno infrakcija ili sta vec. Onda kad Vlado uradi upravo to, ispada najgori i prozivaju covjeka zato sto mu je muka da gleda gluposti. Naravno pricam o tom moderatorskom djelu vaseg posla, apsolutno sam svjestan koliko je truda potrebno iza kulisa, da bi se vodio jedan forum, ovo je dakle samo moje vidjenje ovog javnog djela.

I na kraju krajeva moram da prozovem decka Siriusa koga mnogo branite svi, @ninja ti posebno, koji se vec nekoliko puta bukvalno pos*ao po forumu i svim njegovim clanovima, a postovi su mu samo obrisani ili editovani da drugi ne mogu da procitaju sta se zbilo. Sta je po sredi ne znam, ali svakako nije fino prema nama ostalima.

I evo za kraj ( broj 2 ) ako smatrate da ce ukidanje PC sekcije magicno da ucini da forum bude aktivniji, mnogo se varate. Ne pisem tamo mnogo, pogotovo ne ko prije, i svejedno mi je, samo sam htio da kazem da ste vi prvi ( @Akiris @[URL=“http://www.xboxrepublika.com/member.php?u=19”]ninja i ostali ) tvrdili da je ovo gaming forum za sve platforme koji je to postao sa vremenom, iako je u pocetku to bio Xbox forum, kako naslov kaze. Zbog @[URL=“http://www.xboxrepublika.com/member.php?u=1203”]Nemesisa sam dosao na forum jer ga je hvalio dan i noc ( bio mi se i zgadio jedno vrijeme, na kavu ga zvao nisam jer je samo visio po forumu na telefonu :stuck_out_tongue: ) i ostao sam zato sto sam vidio da se o svemu moze raspraviti fino i da su sve sekcije aktivne a ne samo Xbox.

1500 i kusur postova kasnije, pisem o svemu, svakoj platformi, i koju imam i koju nemam.

Toliko od mene ljudi, zdravo budite :smiley:

edit : Zaboravio sam da spomenem “retroaktivno banovanje” kao najgluplji potez u istorji glupih poteza… zao mi je ali tako je, to je najgori moguci rezultat onog svega, da se clan koji nije ni komentarisao temu kazni. Za to nemam rijeci.

Što se tiče moderatorskog dela, veliku većinu vremena se ni ne vidi šta se radi. Često se obrišu ****postovi a da se ništa ni ne vidi i jednostavno se sa tim završi priča. Saseče se u korenu i to je to, ako ljudi nastave i ne shvate da treba da prestanu onda tek idu javne opomene/kazne. Ja bar tako radim, zato što smatram da ne treba da se meša ono što se dešava iza kulisa sa javnim delom foruma. Ovo za halo 5 bih obrisao, kao što sam brisao i flejmovanje u cod bo3 pre manje od nedelju dana, ali jednostavno sam kasno došao i već je sve otišlo dođavola.
Koliko puta su i mene vređali likovi preko pm-a zato što sam im dao infraction, pa nikom ništa.

Niko nije za to da se ukloni svako pričanje o pc-u, nego nekako da se suze pod forumi ali i opet da se odvoji pričanje o fps-ovima, konfiguracijama i crackovima od diskusije o samoj igri. Deo fallout 4 teme je kako radi na kojoj konfiguraciji, što dosta ljudi ne zanima, i gledamo kako da odvojimo te priče ali da opet svi budu zadovoljni.
@grandmaster.black
Većina tvojih postova i pisanja se zasniva na polovicnim informacijama i spekulacijama, a jednostavno nemaš sve činjenica i ne znaš šta se stvarno priča, nego nagađaš. Što stvarno nije u redu, i ne vidim svrhu toga.

Ok, feedback smo tražili - feedback smo i dobili.
Ubaciću se na one delove gde sam spomenut:

Pogrešno na više nivoa, ali, opet, razumem te, jer vi ipak ne možete da vidite koliko je ko angažovan.

Ne samo njega. Ja UVEK branim SVE, i trudim se da zaobiđem strogu politiku i potenciram na humor, zdrav razum i brisanjem postova ublažim potencijalnu štetu. Opet, vi to ne možete da vidite jer se dešava iza “kulisa”.