Primedbe i predlozi

Teško da će se ovde ikada voditi normalna diskusija u pojedinim temama, kada neki svoju omiljenu igru brane kao da od toga profitiraju. I ja sam bio takav, odavno naravno, te sam svakoga ko je pljuvao po Batmanu i Assassin’s Creedu verbalno napadao, ali pogledajte gde su te igre sada, Batman sa očajnim PC portom i Assassin’s Creed koji je nemoguće ispratiti i koji se izgubio u priči odavno. Od toga da su mi to bile omiljene igre i igre za koje sam skakao u vatri su stigle do igara koje sam pošteno popljuvao na forumu više puta. Moj savet svima je da smanjite fanboy-izam prema određenim igrama, jer je to očigledno.

Dosta ljudi je pisalo da ih je MGS V smorio i niko tu nije skakao, međutim čim se spomene Fallout 4 naprimer, odmah skaču određene osobe, ista situacija i za Halo 5. Nekad pročitam neki post i već vidim šta će da usledi, ali šta god da napišem, znam da nema svrhe jer će isti ti skočiti i bez potpunog razumevanja postova.

Pa upravo tako i zvuci. Evo prozvani smo nas nekoliko zato sto smo udarili thanks na taj post. Ja sam objasnio zasto, a ljudi vrv misle da trolujemo halo temu tako sto udarili thanks na prvi post koji ne dize igru u nebesa. Uglavnom vreme je da se prekine o toj prici, dovoljno je drame bilo.

Ne znam za vas ali meni je ovo uz kafu bolje nego nas fudbal :slight_smile:

Sve, sve ali “Thanks” dugme? Zar je dotle doslo da mora i “Thanks” dugme da se ukloni? Pravda za “Thanks” !W!

Dobro opet nisi uporedio sa farmom, posto ti je to glavnii reper :smiley: :stuck_out_tongue:

One-lineri + thanks, nekom dovoljno da misli da doprinosi forumu…

Hehehe.Ovako ce jos narednih 7 dana i vise :smiley:

:wink: :stuck_out_tongue:

Nadam se da će se svi, kada jednom izbace šta imaju na umu i duš ovde, vratiti u gaming forum.
Nekoliko strana unazad nigde ni Primedbe (osim jedni na druge) i nigde Predloga što je poenta ovog threada. Ali eto, dopustili smo da se ovaj offtopic nastavi kako bi videli šta ko ima da kaže.

Nama je jasno da će neke diskusije dovoditi do pojačanog i stravstvenog obraćanja jednih drugima. Stvar je u tome da treba naći balans između argumenata i “ja znam najbolje od drugih = u pravu sam” stavova. Moderacija često ne može da udovolji svima niti je to poenta iste. Takođe i moderatori mogu da pogreše u proceni, dešava se, ali to ne treba da bude kraj sveta. Gledamo uvek da stvari poboljšamo i budemo što transparentniji (iako to ne moramo niti imamo obavezu). Nekad u tome uspemo, nekad ne, nekad imamo vremena da se nekim stvarima/slučajevima bavimo više, nekad manje. Ako i dalje vučemo sa sobom prtljag iz bilo kog konflikta, i ponovi se opet ista stvar, onda znači da nismo slušali jedni druge, niti razumeli šta druge muči i na kraju se svede da je sve rečeno bilo uzalud, poput ovih nekoliko strana. Nadam se da se tako nešto neće ponoviti.

S obzirom ili obzirom da “sam takav kakav sam”, namerno ne govorim u mnozini da se neko ne bi uvredio. Predlazem da oni koji imaju jednu konzolu, mogu samo u temi vezano iskljucivo za nju da pisu!

Pretpostavljam da postoji nacin da se vlasnicima ostalih aparata iskljuci mogucnost da se mesaju tamo gde im nije mesto, sve dok ne nabave isti :wink:

Eto jedne od radikalnih mera!

PS: duboko se izvinjavam sto se moj post ne sastoji od “One-liner” :stuck_out_tongue: :smiley:

Pa nije valjda poenta u tome? Forum bi trebao da bude otvoreno mesto za sve razgovore. To ti je isto kao na sportskim forumima gde na temi Partizana ne treba da pisu navijaci Zvezde i obrnuto, sto je glupost. To ti je takvo poredjenje.

Treba biti otvoren i dozvoljeno svima da sve kazu i pisu, kace vesti, diskusije, sta god. Za nepostovanje clanova, spamovanje i svadjanje, neka sledi neka kazna poput kratkorocnim banovanjem ili kako god. Uvedite kaznjavanje, i tako ko bude kaznjen ne moze da kupuje bilo sta iz shopa dok traje kazna, otkud znam.

Malo ste otisli predaleko i presiroko, ja sam na forumu 3 godine, i ne mogu vam reci koliko mi je pomogao puta. Sve sto sam naucio u vezi konzola je odavde. Sve sto sam kupio u vezi konzola je steceno iskustvo odavde. Sve predloge i sugestije sam iskoristio a toga je bilo mnogo. A i postao mi je jedan od drazih foruma zbog mnogo stvari/tema/diskusija/zabave/klipova/vesti itd itd.

Zaboravite pristrasnost i resice se svi problemi. Neko voli vise XO od PS4 i obrnuto, pa sta? Ili ne voli Halo, Fallout, Star wars, Fifa vs pes, toga je uvek bilo i uvek je to sputavalo svaku diskusiju. Prihvatite druga misljenja, iskulirajte. A pogotovo ova vrsta foruma, gde smo svi zbog toga - gaming (nebitno da li konzole ili pc), hardware i software (kao druga bitna stvar na forumu a da svi volimo to), i trebalo bi uzivati u tome.

Zato se i zove radikalna mera a ne napredna :wink:

Isto, Neznam kako sam promasio raspravu… odem da varim power armor,obavim combat test moje nove laser automatic puske i dok se okrenes ono novi premijer na forumu :wink:

Tacno tako naravno nemoguce je da nema svadja I prepirki ali ovoga puta smo svi preterali ovde smo svi da delimo ukuse I utiske a ne da se samo koljemo :slight_smile: Btw ovo za shop mi se ne svidja posto tako oni Koji drze shop stete samo sebi.

Evo sada sam pogledao na čega se odnosi ovo i mislio sam tim postom u TR temi da oni kojima se nije svideo TR2013 neće ni RoTR pa da tu igru zaobiđu. A ako je neko pomislio da se to odnosi da zaobiđe temu na forumu, well, daleko od toga. Meni je gore ono što sam napisao u Halo temi, u smislu da nisam dobro obrazložio da se ne odnosi na nikog sa foruma nego na generalni online utisak kada se čita o prodaji igre. Trebao sam to bolje pojasniti, što i jesam u sledećem replyju, ali tada je već sve otišlo dođavola. Meni nije problem da se ispravim ili izvinim ako sam nešto zeznuo. Kad sam bio mlađi teže mi je to padalo i trudio sam se da dokažem kako nije greška do mene nego svi ostali ne kontaju.

Ali problem sa forumima… znas kako ono kazu… “kasno je je*enom se kajati” ako me razumijes :stuck_out_tongue: Ali nije tvoj post tu bio najveci problem tako da opusteno. Rijesili smo to oko Halo i prodaje, kurira i reddita, sira i vojne muzike.

Ono sto je meni i dalje “ostavilo gorak okus u ustima” je retroaktivno banovanje clana, koje kad god spomenem svi izignorisu, a problem je, i to veliki… To je moja primjedba, velika, u temi primjedbe i prijedlozi, na koju se niko ne obazire.

Ja sam clan ovde vec od 2009 ako me digitron dobro sluzi jace od 6 godina. Bio sam Zlatan kad sam imao vremenena da se posvetim forumu onda zbog drugih obaveza sam oksidirao na zeleno opet,al ja sam ok sa tim.Ta boja na avataru mi nista ne znaci.

Ono sto mi je drago je to sto je forum jos ziv. I stvarno bih voleo da ostane jos dugo tako.Posto vise volim da citam o igrama na forumu nego da citam Blic i Kurir. Znam puno clanova koji su prosli kroz forum,neki su tu a opet neki nisu,ali zato su tu neki novi kvalitetni ljudi tako da to je ok. Znam mnoge momke licno sam sa nekim i pivo pio i to je prava stvar i vrlo retka danas. Posto u Srbiji kad kazes da si Gejmer kao da si Gubav i pomalo Sugav. I to me osudjuju ljudi koji imaju samo tri teme u zivotu (Politika/Farma, Sve skupo, I kako je naposlu) Zombiji 21 Veka koji nemaju zivot mene osudjuju?? Da ne idem u offtopic.

Ono sto hocu da kazem jeste da smo mi ovde svi nasom slobodnom Voljom zbog stvari koje volimo a to su Igre. Mislim takodje da nije kulturno,ljudski i fer suditi i komentarisati rad ovih momaka u Admin timu i gold clanova koji prave i uredjuju formu bez ikakve nadoknade iz ciste ljubavi i hobija. To treba postovati.
*(ok neki su imali i lep posao i zaradili ali sve je to bilo vezano za igre i hobi)

Cela rasprava je kao i sve druge krenula zbog gluposti i sve sto se vise produbljivala tako su clanovi povlacili sve gluplje poteze i objavljivali sve gluplje komentare.

***Zaboravih poenut da napisem: Setite se zasto smo tu. Zbog ljubavi prema igrama,nek ostane tako i dalje budimo tu a ne zbog rasprave o FPS HD i ostalim glupostima da se raspadnemo i razidjemo.

Ovo je svima u administraciji poznato i bavili smo se time. Stvar je bila komplikovana i pre nego što se to desilo. Dosta smo o tome pričali i doneli neke odluke koje bi u budućnosti sprečile ili umanjile ovakve stvari.

Predlog: Dodati Prefix u vidu Trailer, Review ili Vest, da se bar na taj način razgraniči kada se pravi nova tema o čemu je reč.

Imam jednu primedbu i dalje mi stizu na mejl reportovani postovi clanova, valjda jos od kad sam bio mod pa nisam skinut sa spiska ljudi kojima treba da stignu ti mejlovi.Ako je neki veliki cim nema veze ne smeta mi toliko ali ako je minut posla ne bi bilo lose da mi to ne stize.Nema me na forumu nemam trenutno ni para ni vremena za nove konzole i igre pa mi je i glupo da bilo sta pisem kada nisam u toku ali nadam se da nece dugo trajati sve ovo pa cu vam se prokljuciti svima nadam se ponovo u nekim novim pobedama na lajvu ili psn-u ko ce ga znati :).