Primedbe i predlozi

A plus je i žensko, a to ti je na ovom forumu rjeđe od ptice dodo. Ima svi da je pazite, mazite i lakirate nokte na nogama, inače… :stuck_out_tongue:

Sent from my Nokia 3310 using golub pismonoša.

Svaka cast sto imamo i zenskog clana, devojke su zaista retke na ovakvom forumu :slight_smile:

Xe xe…pa sad lakiranje noktiju nije obavezno,ali na rukama se mora…xe xe inace ovi cudni objekti na mojim prethodnim postovima su inace smajliji…koje sam postavila sa telefona a nisam uzela one sa foruma pa se zato ne vide…imate zenskog clana vec dugooo dugooo…nego nisam bas uvek aktivna…nego sta bi sa onim mojim predlogom za htc blink feed i xboxrepubliku na njemu…
Son of a gun extra ti je fora sa pismonosom

Imam jedan predlog u vezi tehnickih detalja foruma. Naime, ja koristim Internet Explorer 11 (molim sve koji ovo citaju da ne prasnu u smeh) 64-bitni na Windowsu 7 (x64, jelte), i imam problem da pri kucanju mi se “pojedu” karakteri, a to mi se ne desava na Chrome-u. Sada pise jednu rcenicu cisto da vidit kako toizgleda i da e veoma iritanto osto stalno oa da se vacam nzada ispravljam grese. Da li moze to nekako da se ispravi, i ima li jos neko takav problem?

ako se dobro zamislis, tu ti lezi odgovor. Ovo nije ismevanje ali realno, predji na drugi browser

Pa ne bih, jer je IE11 kada ga podesis da radi sa 64-bita nevidjeno brz. Jos je brzi onima koji imaju Win 8/8.1. Zasto bih sakatio samog sebe? A problem imam samo na ovom sajtu.

Dzabe pricas lynx. Ja sam odavno zakukao ovde na isti problem i isto sam prosao kao i ti. Dobro je da znam da nisam jedini pa ce mozda web admin i da pogleda zasto se to desava ako nas bude vise.

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока

Bice vam bolje kad shvatite da mucite i sebe i druge koristeci IE kad imate alternative koje su dosta bolje :wink:

Pa IE kao app u win 8.1 radi brze od ijednog pretrazivaca cak i od chromea bar meni

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

Naravno da nema boljih alternativa, ljudi hejtuju IE bez ikakvog razloga, narocito ovde u Srbiji, kao da je zabranjeno koristiti IE, svi te gledaju cudno kada to spomenes, a realnost je ovo sto je WERTA rekao. Ljudi koji pricaju kako je IE spor su ga verovatno poslednji put koristili na Windowsu XP, i to verzije IE7 i IE8.

Pričate napamet obojica . Normalno da je u w8 IE brzi od Chromea. Instalirajte fino sa STOREa METRO verziju Chromea pa onda poredite metro aplikaciju sa metro aplikacijom

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Ma o kojoj god verziji da pricas. Isto vazi i za obican program vs. obican program (iz desktop moda) i za app vs. app. Kako god okrenes, ne postoji podrska za trenutno najbrzi pretrazivac i za prertazivac koji po svim zvanicnim statistikama u svetu i dalje koristi najveci broj ljudi. To je porazavajuce za web admina.

Da sam juce umro ne bih znao da jos neko koristi IE kao default browser! Pored ovako dobrih i naprednih browsera, neko i dalje koristi IE?! To mi je isto kao kada bi sva kola bila besplatna, i ti svesno izaberes da vozis Yuga. Mislim, sokiran sam da sam procitao u 2014. godini da je neko rekao da IE kao browser nema alternativu?!?! Vracao sam se tri puta da procitam, jer kapiram, mora da je neka greska u pisanju.
@Lynx
Druze, jel mozes da mi das link do te statistike bas da vidim ko je to radio to ispitivanje, da ti ne pricam ovako napamet da lupas. Reci cu ti da lupas kad mi das link. :wink:

EDIT: A evo ti linkovi dok mi ne nadjes tu statistiku:

http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp

Kao sto vidis IE se jos uvek najvise koristi u Kini i juznoj Africi, otuda i imaju neki mali procenat u ukupnom udelu. Ali i dalje imaju najmanji procenat od svih desktop browsera. IE koriste ljude koji su tehnoloski da kazem zaostali, ljudi koji se ne razumeju u IT bas toliko.

Bile takve vesti X puta na B92, rubrika Tehnopolis. Ako su lagali, onda su lagali i mene. Kako god, to nije sada vazno, necu da se raspravljam o tome, svako koristi ono sto voli. Samo sam hteo da skrenem web adminu paznju na to. @ROCKNROLLA, nista ti nece faliti ako 2 dana koristis IE i daj mu samo malo vremena da pokupi cookies i da iskesira stranice, pa ces videti kako sljaka. I to sve pricam za Windows 7, ko ima Windows 8/8.1 a koristi neki drugi pretrazivac umesto IE, taj nije normalan. :slight_smile:

EDIT: na istom ovom linku koji si mi dao imas rubriku http://en.wikipedia.org/wiki/Usage_share_of_web_browsers#Summary_table gde imas ovih vise izvora. Kao sto vidis, NetAplications kaze da je IE prvi. Nebitno je to sada, jedni kazu jedno, drugi kazu drugo. Cak i da nije prvi najkorisceniji, vidis da je po ovim ostalima (Wikimedia, StatCounter…) na drugom mestu. Opet nije u redu ni da drugi najkorisceniji browser ne bude podrzan.

Neka fala ti ko bratu, ja se dovoljno razumem u ovu tematiku da mogu da prepoznam los i dobar browser.

@Lynx
Brate razumem ja da ti gotiviš microsoft, ali šta da ti kažem sem uzmi probaj sam pre nego što kreneš da tvrdiš bilo šta.
Ne pričam napamet, instaliran win 8 (isto sada trenutno i 8.1) obe pro i obe OEM edicije,znači nikakve krekovane budžotine da ne bude da nije ravnopravno igralište,tweakovan sistem za chrome ili štagod.
Instalirao sistem,skinuo chrome sa MS storea i da ne poveruje čovek.
IE više pravi probleme sa 5+ tabova bez ijednog add-ona nego li chrome kada mu importujem mojih zilion bookmarksa, sa adblock i speeddial extensions i 15 tabova.
Probao sam, i dao sam mu šansu ali ne znam što bi u godini 2014 iko koristio browser koji ne može da izdrži 2 active-x contenta sa nvidia i hp sajta a da ne zamrzne ceo računar.
Znači sve je isto isto ko i dosad, MS pored presude da u EU **NE SME **da distribuira operativne sisteme sa svojim pretraživačem i dalje nastavlja da to čini.
Pored toga forsiraju BING kao search engine, koji ako se malo informišeš videćeš da ima veću tendenciju od ostalih search engine-a da u rezultatima pretrage daje linkove koji vode ka malicioznom sadržaju.
Malo se stvari poprave kad skineš i instaliraš zetabajt windows zakrpa ali ako forum ili koji god website NE RADI kako treba na tom pretraživaču a na svim ostalim radi, pa izvini druže ali onda je problem u pretraživaču.

Sry za off,prestajem ovde

Istražili smo šta bi moglo biti po sredi. Problem je Tapatalk koji ubacuje svoj javascript pre skripte koja rukuje sa Explorerom. Updateovan je Tapatalk upravo, pa proverite da li se ovo dešava i dalje.

Javicu utiske. :wink:

IE je ranije bio ocajan, ali 10 i 11 su sasvim solidni pretrazivaci.
Sent from my phone

stvarno bih zeleo da probam ovaj zadnji IE,ali posto nije podrzan za win7 ko ih sisa,kad sami sebe zakopavaju neka im niko i ne koristi broswer…