PSVR

Pa da, i ja sam uvek za to da ako ljudi oce budalu, nek dobiju budalu. Al problem je uvek sto i mi ostali onda patimo.

Sto se mojih 10 dolara tice, i ja na njih vise gledam ko investiciju u VR nego striktno u Oculus. Na stranu Luckey, vec par godina unazad gledam i negodujem kako mismenadzuju ceo projekat.

Uzdam se u PSVR, veliku belu nadu mainstream VR-a.

Samo ne znam sta cekaju sa marketingom, oktobar samo sto nije?

Ja lično kod ovakvih stvari glasam svojim novčanikom. Pri tome ne mislim da mojih XY dolara ili eura može nauditi tamo nekoj kompaniji zato što ja nisam kupio njihov proizvod, nego takvim odlukama prosto “kupujem sopstven mir” da nisam deo priče sa kojom se moralno ne slažem ili mislim da su ugrožene moja prava kao krajnjeg potrošača. Možda naivno, but hey, it works for me :sunglasses:. Da se donekle vratim na temu, ovo znači da bi u budućnosti moj izbor, ako se budem upuštao u VR vode, bio Vive.

Vive je verovatno dovoljno bolji uredjaj, ako nista drugo ono samo zbog kontrolera, da bi nadoknadio razliku u ceni.

Imam utisak da su dosta dobro izreklamirali proizvod na konvencijama, vecina je cula za PSVR, nista manje nego za Rift ili Vive.

Ja se jos neckam. 500$ za VR bundle + 200e doplata za Pro. I to sve bez 4K TV-a sa HDR-om. Majku im boziju, nemaju milosti sto su sve ugurali za ovaj praznik!

1 Like

Sto ne PSVR?

Vive je:

  • skuplji
  • trazi besnu mashinu
  • trazi gomilu prostora
  • ima komplikovan setup
  • nema igara, samo neki demoi

PSVR je:

  • komparativno jeftin
  • dovoljna ti je stolica ispred tv-a/kamere
  • trazi samo ps4
  • prakticno je plug-and-play
  • ima daleko najvise full igara za launch/u najavi

Takodje, kazu da je PSVR znatno udobniji, uopste mi nije bilo prijatno da nosim onoliku skalameriju na glavi kada sam probao Vive. Sto nije zanemarljivo ako cemo provoditi dosta vremena u VR-u.

Ali, mislim da je ovde odgovor jasan - Vive ce biti kompatibilan sa Scorpiom.

1 Like

Jel oce? Ko je to rekao? Zar nisu MS i Oculus potpisali ugovor da je xbox kontroler ‘official’ za Rift? Gde sad Vive upada u celu pricu? Ove korporacije su takvi poliamoristi, svako bi sa svakim. :smiley:

A to za udobnost, good point. Ja PSVR jedva da sam osecao na glavi.

Izgleda da se partnerstvo Oculusa i MS-a zavrsava na kontroleru koji se pakuje uz Oculus bundle. Negde je, mislim, bas Robotnjik objavio za Vive.

Well, pričao sam uopšteno, tj da bih pre izabrao Vive od Oculusa ako se budem upuštao u VR. Da, PSVR je super entry opcija, ali mi se nekako čini da će Scorpio imati podršku za Oculus i Vive. Nedavno su potvrdili da istražuju saradnju sa VR modelima te bi podrška za OR i Vive bila vrlo dobar selling point. Tako da je to u mom slučaju malo više nategnuto pa se svodi na to “ako Scorpio bude podržavao Vive/OR, ja bih možda uskočio u VR”.

1 Like

Lista PSVR launch igara sledeceg meseca je… poduza.

-100ft Robot Golf
-Ace Banana
-Batman Arkham VR
-Battlezone
-The Brookhaven Experiment
-Carnival Games VR
-DRIVECLUB VR
-EVE: Gunjack
-EVE: Valkyrie
-Fated: The Silent Oath
-Harmonix Music VR
-Hatsune Miku VR: Future Live
-Headmaster
-Here They Lie
-Holodance
-Idolmaster Cinderella Girls: Viewing Revolution [Japan Release] [Region-Free]
-Job Simulator
-Keep Talking and Nobody Explodes
-Kismet
-Loading Human: Chapter 1
-Mortal Blitz VR
-The Music Room VR
-Paranormal Activity: The Lost Soul
-PlayStation VR Worlds
-Pool Nation VR
-Psychonauts: In The Rhombus Of Ruin
-Rez Infinite
-RIGS: Mechanized Combat League
-Robinson: The Journey
-Space Slam
-Summer Lesson [Japan Release] [Region-Free]
-SUPERHYPERCUBE
-Tethered
-Thumper
-Tumble VR
-Until Dawn: Rush of Blood
-Wayward Sky
-Windlands

1 Like

Meni je RE 7 trenutno jedini naslov radi koga bi uzeo PSVR, ovo ostalo me niti malo ne privlaci…

‘Job Simulator’ what the f*ck?

Usudio bih se da kazem da ce vecina ovih VR early naslova biti trashy. Za pocetak, verovatno bi vredelo nabaviti:

-Battlezone
-DRIVECLUB VR
-EVE: Valkyrie
-Rez Infinite
-RIGS: Mechanized Combat League
-Robinson: The Journey

Ostalo, kako se pokaze, mozda se provuce i neki sleeper hit, ali nesto ne verujem. Mada bilo bi primamljivo probati ih sve sa novom VR igrackom.

Naravno, ocekuju nas i ozbiljniji VR naslovi kao: Ace Combat, Golem, Adrift, Dreams, koji nisu usli u launch schedule.

O tome vam pricam! Gomila launch igara. A ne ko ovi ostali. (grumble, grumble, razocarali me maksimalno, a toliko para i talenta…)

Na ove igre sto je Padawan izdvojio ko zanimljive, jos bih dodao:

  • Batman Arkham VR
  • Thumper (deluje neverovatno psihodelicno)
  • Pool Nation VR
  • Superhypercube
  • Keep talking and Nobody Explodes bi mogao biti fantasticna party igra.

Pominju ljudi i da je Tethered odlican.

A tamo dalje, Tomb Raider VR demo me izuzetno interesuje, ako je gameplay iz treceg lica. Takodje Farpoint deluje ko interesantan fpshooter.

. . . . . . .

Gledajuci ovu listu, ponovo mogu samo da zakljucim kako, sto se VR-a tice, PSVR je nasa velika bela nada.

EDIT: a Summer Lesson killer app za otaku segment :smiley:

Evo ga dosta zanimljiv klip Farpointa, koji pominjem u par navrata. Dobra grafika, normalne fps kontrole, lep treking. Negde na pola lik pocinje da eksperimentise pomalo s ogranicenjima hardvera, da zabaci pusku iza ledja (not good), da chuchne (njima je bilo urnebesno), itd:

1 Like

PSVR unboxing

4 Likes

Wow, sexy. Ergonomija je 1000x bolja nego na Riftu i Vive-u.

Gledam ovog lika i kada je izvadio demo disc ucinio je da konzola i vr budu jos privlacniji :slight_smile: wow. Ps VR me strasno zanima kakav je, samo zbog njega bi kupio ps4 pro…

Da li ga ima u skroz crnoj boji?

Koliko sam video, ne, što je šteta.

1 Like

Ja cu biti zamorce sto se tice VR. skupio sam pare i jurim intenzivno da kupim isti. Cim bude prva prilika kupujem i saljem vise informcija za sve koji su zainteresovani.

Da dopunim poruku od juce. Na trenutak je bila moguca porudzbina PSVR juce na www.edigital.hu
tako da sam stavio istu, drug ce mi doneti iz Madjarske samo da je puste 13.10. u prodaju. Ako bude sve kako treba bice prvih tesova jako brzo. Danas vec nije moguce poruciti PSVR, jer je izgleda planulo juce cim se pojavilo u prodaji. Toliko o tome da nije trazeno :slight_smile:

2 Likes