Problem sa povezivanjem xbox one s i samsung televizora

Pozdrav drustvo… kako sam i pisao u mojoj zadnjoj temi, konacno sam uzeo novi tv, samsung qe65q70, jedan od samsung qled modela za 2019 godinu. Pored normalnog koriscenja, treba mi i za xbox i igranje u slobodnl vreme. Danas sam uhvatio vremena da povezem xbox i posle jedno sat vremena mucenja niksko mi ne uspeva da ga povezem sa tv-om. Pogledao sam na internetu sta bi moglo biti, promenio hdmi kabal, ukljucio gaming mode, sve sto su savetovali, ali ne ide… negde sam procitao na nekom forumu da moram promeniti rezoluciju ekrana sa uhd valjda na hd, ali ja tu opciju nigde nemam… probscu uploudovati sliku koja mi se pojavljuje…

Evo pa vi procenite sami, i voleo bi ds mi da neko savet sta mogu jos uraditi. Toliko sam se radovao gamingu na 65" ekranu i sad nista…

Jos jedna mala ispravka… ovo sto pise proverite napajanje i povezivanje uredjaja, to je sve u redu, cak mi se na sekundu i pojavila slika glavne strsnice xbox-a, da bi za 2 sekunde nestala… znaci i kabal i sve drugo valja… i sve je propisno povezano… eto nisam pametan…

Zasto ne sija xbox power dugme?
A drugo probaj da u meniju nadjes ove opcije udji na Hdmi uhd color

Pa kad udje, probaj hdmi1 da ukljucis il iskljucis i sacekaj par sekundi.

Hvala ti Nikola, probacu cim dodjem kuci sa posla. Power dugme je mozda bilo iskljuceno u momentu kada sam slikao, ali slika je ista i kada je upaljeno i kada je ugaseno. Jednostavno nece da pokrene glavni ekran iako tv prepozna xbox bez problema. Nadam se da ce ovo sto si mi predlozio resiti problem, pisem cim isprobam.

Tako je meni kod jednog hdmi (povezan na iptv).
Dok to ne uradim nece da radi. Pa mozda je to problem.

Nemas na TVu, zato sto TV automatski radi HD/SD upscale na UHD, ali imas da podesis na konzoli, odnesi je na TV u dnevnoj sobi i promeni, pa vrati na ovaj. Deluje kao da mu problem pravi neko podesavanje koje je bilo kompatibilno sa starim TV-om.

Takodje, mozes da probas da resetujes podesavanja, odaberi opciju da zadrzis igre.

https://support.xbox.com/en-US/xbox-one/console/reset-console-to-factory-defaults

Za svaki slucaj, proveri i neki drugi HDMI port na TV-u.

Hvala ljudi jos jednom… Padawan, probacu i to, iako mi je stari tv isto 4k, mislim da ne bi trebalo da je do toga, ali nije iskljuceno nista. Najvise me je zbunilo sto se lepo na par sekundi pojsvila slika glavnog menija x boxa, i sve je bilo savrseno, i onda posle 2-3 sekunde opet isto… znsci signal postoji, samo ga nesto iskljuci… reci mi tacno ako znas sta trebam podesiti na konzoli?

Ostavi konzolu na tom TV-u i uradi reset video podešavanja.
Evo koraka:

  • First, totally power down your Xbox One by holding the power button on the console for 5-10 seconds. Don’t just tap it; hold the button down.
  • Next, turn it back on by holding both the disc eject and power buttons for a good 10-20 seconds. This bit is key: don’t release the buttons when you see the Xbox One light come on; instead, continue holding the buttons until you hear a second chime . Also, just keep an eye on your TV screen/monitor — hold those buttons down until you see the green Xbox One start screen.

Holding the buttons down for that long, long period of time will reset your display settings, causing the Xbox One to boot in 640×480 resolution.Things will look a bit gross, but you’ll at least be able to see the screen, then allowing you to go into menus and set up your 1080p or 4K display again.

Easy peasy, eh? Well, unless you’ve got an Xbox One S All-Digital Edition… cause it doesn’t have a disc eject button to do this with. We’ve asked Microsoft if they’ve advice on that specific model.

3 Likes

E da znao sam da ima neki hard reset bez ulaska u meni, ali da me ubijes nisam mogao da se setim.

Uradio sam ovaj postupak koji je ninja postavio, i vratilo mi je na rezoluciju 640×480 i kada sam usao u settings da promenim video postavke cim otkucam nesto npr. Uhd4k krene da mi prekida i pojavljuje se crn ekran… koju rezoluciju je najpametnije postaviti i koliko da postavim refresh rate?

Sad sam postavio u full hd i 60hz refresh rate i radi super… da li je xbox one s uopste sposoban da “gura” na 4k rezoluciju? Za x znam da jeste ali eto… kontam da je ovo najbolje sto se moze izvuci

Ne, S model može da pušta video sadržaj u 4K, ali igre NE!

Ninja, znaci onda i ova rezolucija je ok (fzul hd), nemoram vise nista ni da diram?

1 Like