Problem sa Update-ovanjem jtag Falcon konzole

Unapred se izvinjavam ako je ovo pogresno mesto za postovanje ovako neceg ali mi je potrebna pomoc jer imam problem koji ne umem da resim.

Naime, kupih pre nedelju dana jtagovan xbox 360 sa falcon plocom (ranije sam imao flesh-ovane boxeve komada 3, nikad do sad cipovan)
Od pocetka ne cita originalne diskove kada se ubaci u drive, procita ih kao “xbox 360 dvd” ili “video dvd”.
Nije mi to mnogo smetalo, medjutim smetalo mi je sto od pocetka nisam mogao da igram “novije” naslove jednostavno nece da ih pusti i izbaci onaj standardni Xbox info panel da se poseti support strana radi resavanja problema.

Posto je imao mali hard zamenih ga malo vecim, i tu sam se od pocetka ucio onako skolski instaliranje xex menu-a, pa freestyle dash (auroru nece da pokrene, pokusao sam) pa onda posle dashlaunch itd itd sve kako redom ide.
Nadao sam se da ce mi update-ovanje freestyle-a i svega ostalog omoguciti da igram novije naslove, ali nije, starije igre rade bez problema, novije nece ni da pomirise.

Onda se setih da mozda treba update-ovati sam software Xbox-a, kao na necipovanoj konzoli.
Nasao sam ovaj TUTORIAL i krenuo u akciju.
Ali sam zapeo kod problema koji ne umem da resim nikako, a verujem da je moguce jer sve je moguce resiti.

Za ostatak price saljem vam screenshot-ove pa ako iko zna kako ovo moze da se “ispegla” neka pise, predlozi nesto, vidim da na forumu ima dosta iskusnih ljudi.

Hvala unapred na bilo kakvom odgovoru.

Za to mora neko iskusniji. I ja imam RGH Falkona. Radi kao sat, updejtovao sam X puta sve na njemu i sva sreca islo je glatko bas kao u tutorijalu.

Nemas jtag 99% nego RGH po nacinu rada isto ali sa stranje cipovanja i ostalog nije, imas tutorijal na forumu procitaj sta treba sve.

Prilicno sam siguran da je JTAG u pitanju, covek koji mi je prodao konzolu mi je rekao da je JTAG a ne RGH, a i kao sto vidis u screenshotovima koje sam okacio xeBuild je ocitao flashdmp.bin build type kao Freeboot (JTAG), verujem da imas daleko vise iskustva od mene te mozda i gresim, ali mi sve nekako ukazuje da je ipak JTAG.

Problem je sto xeBuild ne vidi KV info i ne moze da mi napravi novi flashdmp.bin sa novom verzijom kernel-a da bi konzola pustala sve naslove.

Bilo kako bilo prelistao sam forum ali ne uspevam da nadjem resenje ovog problema, mozes li da me uputis na koji tutorial tacno mislis pa cu probati da tako resim problem, bio bih ti zahvalan jer me ovo trenutno izludjuje.

OK moja greska, bitno je da ne pises rgh image u jtag i obrnuto, naravno da imas original dump.

Da li si probao da raspakuješ igru i obrišeš njen update folder? Pre (koliko se sećam) smo to radili i novije igre smo u fulu igrali. Mislim da sam tokom svog posedovanja RGH konzole dashboard samo jedanput ili dvaput update-ovao.

Drago mi je :slight_smile:

1 Like