Promena iz NAT Type 3 u NAT Type 2

Jel ima neko iskustva sa menjanjem IP adrese ili bilo kakvog podesavanja vezana za menjanje NAT Type verzije interneta na ADSL-u? Meni na konzoli pise da je NAT Type 3 verzija a hocu da promenim u Type 2. Inace imam Telekom ADSL, i zvao sam ih u vezi ovoga ali kadar nije strucan da mi resi problem, tacnije nisu ni znali o cemu govorim. Video sam u jednoj igri da treba da se omoguci nesto sto se zove UPnp, iskreno ne znam sta to znaci, pocetnik sam u ovome.

Jel moze da se to promeni a da se ne uzima staticka IP adresa?

Ako ti je problem oko ps4 igranja najbolje je da nabavis stariji model rutera verovatno imas najnoviji model :woot:

Pa da, imam najnoviji, ali gde da nabavim stari? Kako?

Čekaj, stani…da prvo rešimo nešto.
Zašto NAT type 3 ili 2? Obično igre traže da NAT type bude OPEN ili MODERATE.
Ako ti treba nešto od ova dva, možemo lako odraditi.

Mislim da prica o tajpovima umesto ‘open’ i ‘moderate’ zato sto tako PS4 prijavljuje NAT. Meni je recimo NAT type 2. Barem bio, nisam proverio otkako sam silom prilika presao na sbb.

Jeste telekom je toliko dobrodusan da daje najnovije modele, malo ste lose objasnili. Daj napisi oznaku modela koja je, koja verzija modela ako na njemu pise. Svako ko ima taj model i ko hoce izguglace ti resenje, napisace ti gde je uPNP. Te sto si dobio na telefonu ko da si dobio prodavnicu auto delova i trazis ram ddr2 da kupis, toliko oni znaju da pomognu. :slight_smile:
Treba da ti nat bude na nat 1 ili open to je prvi tip, ne blokira portove za igrice i live servise. Sto se tice toga to je opsti problem sa natovima i ruterima kod trlekomovih rutera.
Kada se loginujes na ruter preko web browsera (ip do router-a 192.168.1.1-obicno) ukucaj username:telekom password:telekom i trazi uPNP

Ovde imas sve lepo objasnjeno vezano za NAT. Forwardovanje portova po konzolama i po igrama, posebno po svakom modemu/wireless ruteru. http://portforward.com/

UPnp mozes naci na svakom uredjaju u podesavanjima, kao jednu opciju koju selektujes ili obrnuto.

Da bi pristupio tim podesavanjima u Telekom modemu moras da ukucas admin pristup, posebna sifra i username.

Edit:
U zavisnosti od modela i marke Telekomovog rutera, kombinacija za admin logovanje je neka od sledećih username-a i password-a:

Na novije telekom rutere valjda sva podasavanja dobijas sa klasicnom:
username: telekom
password: telekom

Ipak probaj neku od dole kombinacija i vidi da li ces dobiti napredna podesvanja:

username: admin
password: ztonpk

username: admin
password: tzlkisonpk

username: admin
password: admints

Nece. Zadao sam staticku adresu i uradio sve kako stoji na sajtu portforward.com i dalje stoji NAT Type 3.
Cak sam probao jos 2 varijante koje se vrte na yt, ali u sustini po istom principu menjaju stvari i dalje nece.
I da, iskljucio sam cak i firewall na ruteru i jos uvek stoji Type 3…

Model rutera: Huawei HG531 v1

Onda ti ostaje da aktiviraš DMZ host.
U opcijama rutera vezana za NAT imaš opciju DMZ.
Prvo proveri koja ti je IP adresa PS4 konzole, odeš na ruter, stavi DMZ na _enable _pa onda tu upiši adresu konzole.
Klik na SUBMIT i to je to!

Pretrazi negde u podesavanjima da li ima vise ponudjenih opcija za menjanje NAT-a, ako ima stavi Full cone NAT. Tako sam ja uspeo da napravim Open NAT na xbox one. Takodje sam pre toga pokusavao sa portovima i nije uspelo.

Bez obzira nasao ovo ili ne neka ti ostanu otvoreni portovi, i obavezno pokusaj ovo sto je ninja napisao.

To bi trebalo da izgleda nekako ovako (moras biti ulogovan kao admin):

Jesi li resetovao konzolu i ruter?

Da, posle svake promene.

Sacekaj malo. Drugo resenje je da uznes dmz server IP i taj IP dodelis-rezervises za konzolu po mac adresi, onda su svi portovi otvoreni tako je meni na xbox one sada.

Ja sam takođe odradio preko DMZ-a, i na XO mi je sada NAT type - open.

Dok sam imao Telekom ADSL u Beogradu, ja sam digao ruke od za****vanja sa time. Proveo sam dane u čačkanju podešavanja, DMZ i ostalih **. Većina igara je i dalje funkcionisalo, samo je Party zavao.
Na SBB je odmah bio NAT Open, bez ikakvog čačkanja, out of the box.

Bez obzira i na Telekom, moze se to napraviti. Meni je dodatni wifi ruter nakacen na telekomov modem, a konzola nakacena na taj dodatni ruter (tu cesto moze doci do konflikta), pa mi je nat open. Samo je negde greska u koracima.

Apsolutno nemam nikakvih problema sa bilo kojom igrom, ili party-ijem, osim kad je problem kod live-a.

Uradio sam to, npr dodelio sam konzoli 192.168.1.xxx i tu istu adresu prilepio u DMZ i stavio na enable. Ali i dalje isto…

da li si dodelio IP adresu konzoli tj da li je IP konzole isti kao DMZ server? sacekaj malo ili resetuj konzolu i proveri IP, dobices u opcijama open ili moderate. Licno mene je smaralo to sa portovima pa sam na DMZ IP otisao :slight_smile:

Da da jeste, i resetovano je sve ali dzabe i dalje :frowning:

meni treba pomoc za nat opet