PS Vita Chipovanje ili ne???

Drugari,

Treba mi vasa pomoc i informacije. Pre par dana sam kupio PS Vitu softver 3.60 (moze da se chipuje-hakuje)

Pre ovog sam imao Gameboy i sad se ponovo posle xx godina srecem sa rucnom konzolom.

Plan mi je da instaliram nekoliko Lego igara i tako par zanimljivih naslova za klince. A nekad i ja da igram tu i tamo.

Vidim da ima da se kupi set od 5 Lego igara u NS gamesu za 4000 k. dinara a toliko je i chipovanje iste.
Moja pitanju su sledeca:
Ako chipujem jesam li skroz odsecen sa neta kao RGH na X360 ili je LT varijanta?
Jel ima neko od vas vec tu chipovanu - Hakovanu PS Vitu i kako to sve funkcionise?
Dvoumim se sta da radim?

Bio bi zahvalan ako bi neko iskusniji mogao malo da mi pojasni to oko Cipovanja ps vite.

Ala sunce ti je*em, cipovanje 4000 :smiley:
Elem, posto si vec na fw 3.60, samo u prrtrazivacu ukucaj adresu henkaku.xyz, kad se ucita klikni narandzasto install dugme i voila, konzola ti je cipovana.
Kad ti sr instalira molekular shell, udjes u ux0: memoriju, kreiras folder vpk.

Na racunaru instaliraj neki ftp program (filezilla npr).
Kad si u molekular shell stisni select dugme i izbacice ti adresu za spajanje sa ftp programom. Povezes i igre u .vpk obliku prebacujes u vpk folder koji si napravio.
Kasnije kada se prebaci igra, na konzoli odes u vpk folder, kliknes na igru i krenuce da ti se instalira.

Za 4000 dinara kupi piva i jagnjetine i pocasti se.

8 Likes

Zaboravih da napisem, za sve ovo imas na yt tutorial od par minuta.
A definitivno cipuj posto tako mkzes da igras igre sa ps1, psp, nes, snes, gba konzola. Imas I da uzmss adaptere za sd karticu od par dolara, tako da mozes da guras jeftinu sd memoriju ako ti je malo onih 16GB.
Imas I plug in sa kojim mozes overklokovati grafiku, tako da ti igre rade bolje.
Uskoro ce biti I aplikacija sa koje ces moci skidati igre, slicno kao psn store. Zove se nopaystation :smiley:

1 Like

Nema nekog fizickog cipovanja ??? Ovi na oglasu napisali proces traje nekoliko sati?!! WTF

*** Jel ketridzi rade onda ? Jel internet radi u smislu jel sve kao LT?

Imas psn spoof, ali ne znam je li ima za trenutni fw. Konzolu normalno koristis, ne znam da li moze multiplayer, ali I ovako nema nekih mp igara

1 Like

Svaka čast,hvala na informacijama. :wink:

Nisam ni znao za ovo, samo vazi do 3.6 ?
Jel mogu da igram na mom nalogu jel ima shanse za ban?

Za sada niko nije banovan, bar ne da se zna da je zbog henkaku-a. A stvar je vrhunska.

1 Like

Mislim jel mogu da igram s mog naloga trofeji sve redovno? Jel mora da se pazi mislim samo oflineā€¦
Malo me trip da mi ne banuju taj nalog imam ga preko 5 godina, na viti sam preshao sve shto vredi kupitiā€¦Pa reko da se malo igraju i ove japanshtine zabadavaā€¦

E da badava sve to ako ne moze na veci update, to mi nisi odgovorio?

Ostajes na 3.60, ali najcesce imas psn spoof, tj konzola se spaja na psn I prepoznaje ju kao da je 3.60.

E sto rece Steva jel mogu igre koje traze update veci od 3.6 ?

Sad te malo davimo iKaran ali ko ti je kriv kad si ti jedina legenda na forumu koja ima u svom posedu 6-7 rucnih konzola .I zna sve o sivim i belim vodama gaminga.

Pomozi nam i obecavam da onih 4.k na jagnjetinu i pivo trosimo zajedno kad budes u NS :wink:

Svaka cast @iKaran !

Ne mogu igre koje su preko 3.60, ali takvih igara je stvarno malo, nista ne gubite.
Psn spoof sluzi da zavara psn, nazalost provjeru igre ne prolazi.
Zadnje igre vrijedne paznje koje su mainstream za Vitu koje su izasle su World of Final Fantasy I Dragon Quest Builders, obe rade na cfw. Samo treci dio Danganrompa mislim da ne moze, ali to vam je nebitno ako niste fanovi serijala, a vjerovatno niste.
Inace, sa Vitama imate I interne memorije oko 2,5GB koje je Sony zakljucao, sa cfw imate pristup ovoj memoriji, ali samo mozete igrati igre sa emulatora, ne moze instalacija Vita igara.
Preporucujem da nakon cfw bacite pogled na ebay na adaptere za sd karice, kostaju 2$ I mozete da gurate obicnu micro sd karticu kao memoriju.

Ako neko ima vita tv (ima kod Neshe u prodaji), sa cfw mozete da iskoristite bilo koji usb kao memoriju.

1 Like