PS3 Tutorial: Pokrenite bilo koju PS2 igru na vasoj PS3 konzoli

Pošto nas ima dosta na forumu koji imamo obe konzole, rešio sam da podelim ovaj tutorial sa vama. Nadam se da mi zagriženi Xbox članovi neće zameriti :slight_smile:

Dakle uz pomoć ovog tutoriala, možete da pokrenete bilo koju PS2 igru da radi vašoj PS3 konzoli. jedini uslov je da PS3 konzola ima na sebi neki od Custom Firmware-ova (rebug, rogero…) Ukoliko imate samo 3.55 na konzoli ovo vam neće raditi.

E tako. pa da krenemo. Prvo ćemo početi s onim što vam je potrebno za ovaj tutorial a to su programi:

  1. PS2 Classics GUI
https://www.sendspace.com/file/y5pa61 
  1. PS2 placeholder
https://www.sendspace.com/file/hnjfto 
  1. ReactPSN
https://www.sendspace.com/file/rq4fk4
  1. exdata folder
https://www.sendspace.com/file/0cthl1

Prvo ćemo da se pozabavimo stvarima koji se tiču same PS3 konzole.

Napravite Fat32 usb stick, ili ako imate Fat32 eksterni hard disk, kopirajte folder exdata na root particije. Kopirajte ceo folder ne samo sadržaj. primera radi ovako E:/exdata.

Kopirajte PS2 placeholder i reactPSN pkg pakete takodje na root fat32 particije. Uštekajte hard/stick u konzolu i instalirajte oba programa.

nakon toga će vam se pojaviti ikonice oba programa. Sledeće što treba da uradite je da napravite novi user account koji mora da se zove aa. Ulogujte se na aa nalog, i pokrenite ReactPSN program. Ako je sve prošlo ok, nakon što pokrenete ReactPSN, konzola će se restartovati. Pod restartovati, mislim da će se baš ugasiti i upaliti. ukoliko vam se konzola nije restartovala nego vam je samo ušla u XMB, uštekajte stick u drugi USB slot. Neki korisnici su prijavljivali da ovo radi samo na desnom USB slotu. Pa probajte, videćete sami. Ako se konzola normalno restartovala, videćete da umesto aa naloga sada piše ReactPSN edat… ako je tako onda je sve u najboljem redu. Ovo radite samo jednom, kada odradite ovo uspešno zavšili ste sa ovim postupkom.

U folderu PS2 classics Gui, koji sam postavio gore za download, videćete da se u glavnom folderu nalazi folder PS2U10000. Kompletan folder (ne samo sadržaj) kopirajte na interni hard disk vaše PS3 konzole u folder game. to bi trebalo da izgleda ovako /dev_hdd0/game/PS2U10000. ovo je folder gde ćete kopirati vašu PS2 igru.

To bi bilo to za sada što se tiče PS3 konzole. Vraćamo se za PC.

U folderu PS2 Classics Gui koji ste skinuli naći ćete fajl PS2Classics_GUI.exe. Pokrenite program i dočekaće vas ova slika:

Sve što vam treba je .iso fajl neke ps2 igre. Sad pratite ovo uputstvo.

  1. kliknite na Encrypt tab
  2. Učitajte vaš PS2 .iso fajl
  3. u ContentID copy paste-ujte ove brojke: 2P0001-PS2U10000_00-0000111122223333
  4. u polje klicensee copy paste-ujte ove brojke i slova: E4E54FD67C16C316F47829A30484D843
  5. Ukoliko vam polje Add limg sector nije zasivljeno, kliknite na njega i izaberite Yes. Ukoliko jeste zasivljeno onda ne čačkate ništa.
  6. Kliknite dole na Encrypt i kad vam program pre pravljenja postavi pitanje, kliknite Yes
  7. Sačekajte da program završi šta ima, kad odradi sačekaće vas poruka da je sve prošlo ok.
  8. Sad ste dobili fajl koji se zove ISO.BIN.ENC. Ovo je u stvari prepravljena PS2 igra da radi na PS3 konzoli.

Čisto da imate uvid u prvih 5 koraka kako to izgleda, evo slike:

Zadnja stavka je prebaciti ISO.BIN.ENC na interni hard disk konzole. Putanja gde treba da stavite ovaj fajl je /dev_hdd0/game/PS2U10000/USRDIR/ u taj folder iskopirajte novodobijeni fajl i to je to. ukoliko je fajl manji od 4gb, prebacivanje je jednostavno. ali ukoliko je veći od 4Gb, fajl morate da iskopirate preko ftp-a jer fat 32 ne podržava fajlove veće od 4gb.

Kad prebacite fajl u navedeni folder, pokrenite program PS2 placeholder i on će sam startovati igru.

i to bi bilo to. Ovom metodom sam uspešno pokrenuo i igrao Silent Hill Shattered Memories, Final Fantasy X i Rogue Galaxy, bez ikakvih bagova, zamrzavanja ili nečeg sličnog, tako da mogu da potvrdim da ovo zaista radi.

Ukoliko vam nešto nije jasno ili imate nekih pitanja go ahead, zato smo tu

peace

Neko se navukao na PS3… xD
Odlican TUT!

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Svaka čast na tutorijalu, samo jedna stvar, ako je fajl vei od 4GB zar ne bi mogao da ga iskopiraš na USB preko Split4G ako neko nije podesio FTP?

mozes. mrzelo me da zalazim, nosim se mislju, ako si kadra da se uhvatis u ovo, da ga j**es da znas kako da prebacis fajl veci od 4gb na interni hard :smiley:

I to što kažeš, ali rekoh preventivno da pitam, da ne bude 100 puta isto pitanje od strane ljudi koje mrzi da čitaju :wink:

generalno, dovoljno je da imas eksterni hard sa dve particije, fat32, i ntfs. Multiman sad ima opciju da switchujes particije. i dalje ne mozes da koristis ntfs particiju za igranje ali mozes da koristis za kopiranje preko multimanagera u multimanu.

Svaka cast za tut,e sad je samo problem naci same same igre…

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

bilo koji privatni torent tracker ih ima brdo.

fuck … double …

Kako kome … :slight_smile: :slight_smile: Neki ih imamo i preko 200 :slight_smile: :slight_smile:

Ako sve lepo šljaka, onda možda ova moja PS2 i ode u penziju :slight_smile: :slight_smile:

I dalje onda ne shvatam zasto PS3 Slim nije oficijalno backwards compatibile, kada se jasno vidi da moze.
Sad sam super jelly na Ps3 korisnike sto mogu da imaju tako ogromnu kolekciju igara.

Lepo neko negde napiao: Da bi mogli ponovo da ti prodaju naslove staare po 15-50 godina preko PSNa … 5-7-9 dolara, neka je i tako malo, pa puta broj korisnika …

Radi lepo, hvala!

Zašto si postavio isto pitanje ovde i u ovoj temi http://www.xboxrepublika.com/video-igre-i-ostale-konzole/8249-ps3-da-li-se-isplati-kupovati-ga-sada-2.html ?

  1. Mislim da je sa Rogero 4.30 moglo, nisam siguran za ovaj zadnji.
  2. Sve je moguće.
  3. Ekskluzive su dugačke, imaju odličnu grafiku, grafičke efekte, gameplay, sve to treba stati negde, a zašto štediti prostor na disku od 50gb?
  4. Isplati se, samo radi ekskluziva koji ima mnogo više nego na 360-ici. Sad je baš kraj generacije i ljudi gledaju da prodaju stare konzole da bi imali para za nove, pa i PS3 nije nešto skup.
  5. Privatni torenti imaju sve, znam jer sam skidao Uncharted , InFamous i ostale starije igre bez problema. Ako nema seedera (vrlo mala verovatnoća) verovatno ima na nekom file hosting sajtu tipa sendspace, mediafire, itd. pa ćeš naći igru ali neće skidati full brzinom ako si free korisnik.

Pardon,moje isprike!

Alx hvala…ako bi moderi mogli ne brisat tvoj post,ili neka ga premjeste u temu koju si naveo…

još jednom hvala

Svakom se desi da neki put prebaci pa uradi nešto dvaput ili triput isto, opušteno :smiley: Eto, i tamo si dobio odgovor :smiley:

Svaka čast, sve skontah i uradih i radi mi al znam samo za prvu igru… a kako kad hoću da dodam još dve tri igre… ovaj ih isto imenuje, za svaku, ili ja pogrešno radim nešto… inače kopiram preko ftp…

Ono ISO zameni imenom igre.

Hvala… :slight_smile: Radi

Imam novi problemčić… :slight_smile: Ovo sam uspeo da uradim s mojim dvd-ovima koje sam imao, doduše skubi-du igra verovatno nije kompatibilna s emulatorom jer slika se tegli u neke čudne figure???.. Ubacivao sam ih u sony i on ih je sam sortirao i pretvarao u svoje iso-e pa ih zatim sam enkriptovao u klasik i te mi igre rade… Preko ovog programa za pc kada odradim, i kada prebacim u taj folder kako piše u upustvu, meni ga ne vide ni menadžer ni ono u multimenu što ima Retro… Gde sad grešim? Hvala.

moze reupload linkova,zagubio sam ovo sve -,-