PS4 čipovanje, DA ili NE?

Da li ste za to da se ps4 cipuje, iz prostog razloga sto izlazi dosta dobrih SP igara koje su prilicno skupe…
Da li je neko radio i kakvi su utisci, i da li je moguce online igrati originale, nakon cipovanja?

Ja ne podrzavam pirateriju. Svako ko ima za ps4, ima i za te igre koje se mogu naci jeftino na razmeni. A ako hoces da igras day-one, onda lepo iskesiraj malo vecu sumu, koja ce na kraju biti opet smesna kada prodas igru.
Neko ce reci da se PS4 ne moze porediti sa XO po pitanju multiplejera. Moguce. Ali PS4 ima sasvim dovoljno materijala za MP, da je ipak greh cipovati konzolu.

Na kraju krajeva, kada zatrpas konzolu sa 30ak igara, pa igras svaku pomalo, gubi li se car?!

Ja volim da kad igram jednu igru (SP) igram nju i to je to… Uz nju je tu uvek Fifa i NBA sa drustvom, kao i neki dobar MP (trenutno CoD WWII).

Sve u svemu, ja sam 100% za to da se konzola NE cipuje!

6 Likes

Ne, Vukan je izneo razloge.

Pise da 5.55 je hakovan privatno. Sada verovatno sredjuju bugove i ostalo i za par meseci moze da se desi da izadje full hack.
Sto se tice da ili ne, nemam pojma, videcu sta mislim o tome kada izadje full hack, i na koji nacin radi.

Raspitao sam se i trenutno je nemoguce online igranje ako se cipuje konzola ali kazu da rade na tome da se omoguci, a ako bude moguce ne znam sto se onda ne bi cipovala svaka konzola…

Zato sto ces dobiti ban posle 3 dana

Sata :smiley: a i to je mnogo… Čim upali igru koja je piratizovana, odmah ili vrlo brzo ban… Vežbao je Sony banovanje na 3 :smiley:

Ali cekaj ako igras originalnu igru online na cipovanoj konzoli, to me zanima?
Tipa igre kao sto su fifa, nba, overwatch…itd, njih kupis original, a ove ostale skidas sa neta i pakujes.

Dobio bi ban kapiram prilicno brzo. Prekrsio si code of conduct samim cipovanjem konzole makar nikad ne pokrenuo pirata na njoj.

Jedino ako odrade neki fazon kao 360 sto je bio, mada mislim da su sanse 0 za tako nesto.

To me je zanimalo :grinning:

Mani se cipovanja. Ponovicu, tuga je cipovati PS4.

Tacno, upravu si

Ja cu ga cipovati sigurno kad ga uzmem jer ne znam sta bi na njemu igrao online. Mada ja svakako necu prodavati one, ps ce mi biti samo za ekskluzive da obrnem.

To je skroz ok varijanta.

Necu mnogo da pametujem oko moralnosti piratizovanja, svi smo to nekad radili kad su nas primoravale okolnosti. Lako je nama sa redovnom platom da pricamo drugima kako je lepo podrzavati developere.

Al cisto s moje tacke gledista, sony i ms (plus ceo sharing ekosistem) su ucinili igre toliko pristupacnim da nisam vise siguran dal se piratizacija uopste isplati. Ako si spreman malo da sacekas, igrama cene padaju stalno. O rasprodajama svake druge nedelje da ne pricam. Ponekad mislim da samo budala plati punih 60 dolara za novu igru.

Kad to stavim s jedne strane, a cimanje po shady sajtovima i brige oko banovanja s druge, meni racunica bude jasna.

Nekome vaga kaze drugacije, sto je ok, sa srecom onda.

4 Likes

Znas kako, nekada davno bio ja u srednjoj, ni pisljivih 2k u dzepu, a igre voleo.
Vala trosio sam i po ceo dan da nabacim piratsku igru na XBoxu :smiley:

Danas, ne tako. Platicu uvek 20-30eura za igru, i to mi je iskreno top sto bih dao, uvek vijam popuste.
60eura mozda dam za Red Dead Redemption 2, veliko mozda.

@n00dle igre su bile i 2009 jeftine za ps3 isto kao sada, cak si digitalne igre delio na 5 coveka pa na 3 i sada 2, e sada a tada su ljudi bili zagrizeni pirati i nisu znali sta je multiplayer, posle toliko godina su se malo usmerili u drugu stranu. Tako da su i tada igre bile pristupacne samo svest o tome je bila na nivo 0, ovo pisem jer sam kupovao i znam provereno.
Najbolje resenje bi bilo dve konzole jedan modovana druga za online i uzivas u carima svega.

1 Like

Ne mora da znaci. Generalno gledano sledi ti ban cim odes online sa cipovanom konzolom. Ali recimo za PS3 su izbacili PSN spoof, i nema bana. Naigrao sam se online na cipovanoj trojci koliko oces. Naravno onda slede nepisana pravila sta se sme a sta ne, ali kontam da ako ubacis igru PS4 hard disk i pokrenes, to bitrebalo da prolazi.

Secam se samo da sam praktikovao online na cipovanoj trojci, da prvo dok sam offline pokrenem igru, i onda odem online.

nikad bana dobio nisam.

Pa ako skroz otvore cetvorku, to je ista modding scena, naci ce se nacin i za online.

A sto se tice dal sam za ili ne, toliko imam malo vremena za igranje da mi se ne isplati. Igre za 500/600/1000/2000 dinara koliko hoces. evenrualno calnes 3500 za day 1 ako hoces da se igras i to nosioca. Za guesta jos manje.

Hocu da sednem i da se igram. imam sat vremena, ako provedem pola sata da namestam piratsku igru da radi, batali.

tako da defintivno “ne” priateriji.

da se nadovezem na to sto je @M007P rekao, a to je da je u pravu. i tada je postojao sharing i jeftine igre, cak je sharing bio jos bolji. Secam se da je samo @Stevvva tako igrao.

Za mene je to besmislena prica jer 90% igram Fifu online. Iz istog razloga nisam ni PS3 cipovao.

Ja nisam ni znao da je PS4 Cipovan :joy::joy::rofl::rofl::grin::grin: Hahaha Shvatio sam da sam previse lenj za cipovanje/hakovanje :wink: