PS4 pro dobio jos 1GB rama

The PlayStation 4 Pro will contain 1GB more RAM than previously planned, according to lead system architect, Mark Cerny.
Revealed in an interview with IGN, Cerny announced that an additional 1GB of RAM was added to the upcoming Pro console to make it run even smoother.
“We felt games needed a little more memory, about 10 percent more, so we added about 1GB of slow, conventional DRAM to the console,” said Cerny.

The additional DRAM will assist in running games in the background, multitasking, and more. By allowing the slower RAM to handle things that aren’t necessarily in the forefront, the faster GDDR5 RAM can focus on the game or app that gamers are interacting with, allowing it to run even better.
The PlayStation 4 Pro arrives November 10th.

1 Like

Kako da ne, odlučili da dodaju 2 nedelje pred izlazak, konzola je sigurno ušla u masovnu proizvodnju pre najmanje mesec-dva.

Pa sumnjam da bi Mark Cerny lagao kada kaze da je dodano 1GB RAM memorije da bi se oslobodio GDDR5 za igre.

Kako su isplanirali da za 2 nedelje proizvedu i isporece konzolu po celom svetu?

IGN je možda na pogrešan način sročio. Nigde u Cerny-jevoj izjavi ne piše kada su dodali tih 1GB. Možda su pre par meseci, pa samo sada objavljuju. Who nose… Znaće se sve čim se pojavi na tržištu.

Javilo mi se sad, sedim ovde i razmisljam – mislim da se Pro nece dobro prodavati. Tajming im je jako los. Mozda gresim, mozda se uz launch pojave neke must-have igre, al ne mogu da zamislim ciljnu publiku:

Ljudi koji vec imaju ps4? Vecini ce biti dovoljno dobar.

Ljudi koji imaju 4k tv? Koliko ih uopste moze biti?

Ljudi koji su upravo uzeli PSVR? Jos ih boli novcanik.

Mozda ljudi koji posle svih ovih godina jos uvek nemaju ps4? Nekako zamisljam da ce takvi radje cekati neizbezni pad cene obicne cetvorke, kad ga dosad nisu uzeli…

Tako da uopste ne znam sta sony radi. Sem sto je naciljao svoje stopalo i upravo vuche oroz.

1 Like

Waiting for Scorpio… Fatality :crossed_swords:

Neko rece da je Pro najbolje prodavani artikal na amazonu. Cenovno je pun pogodak, samo je pitanje da li ce ljudi hteti da se cimaju sa doplatom i zamenom. Ali slazem se da postoji razlog za zabrinutost. Primarno zato sto je 4K jos daleko od masovne prihvacenosti a i Scorpio je iza ugla.

Umm… Jer nema 4K TV? Ja znam prvi da ga ne bih uzeo bez 4K podrške. Nema tog boga… A računaj i to koliko TV košta…

Ja cu uraditi prelaz sa PS4 na PS4 PRO. Za 2 dana mi stize PSVR, tako da ce dodatna snaga biti samo plus za VR, kao i za obicne 2D igre. Tako da mene mozete da smatrate jednim koji ce se cimati za zamenu i doplatu od 200 EUR.

Ako pogledam da cu dobiti duplo jacu konzolu za 200 EUR doplate, i da ce mi sve igre do sada raditi savrseno, kao i buduce igre, zaista nemam neku zadrsku, osim novcnog momenta, koji ako cemo biti iskreni nije tako strasan. Budzio sam PC ranije za vise para, a na manji vremenski period :frowning:

Pomirio sam se sa cinjenicom da ce smena konzola sada ici na 3-4 godine, ali sa razlikom da nemoram da brinem za BC, sto je veliki plus.

Vise para sam dao za prelaz sa prosle generacije na ovu, ako zaracunam oba gamepad-a, mislim da me je sve izaslo skoro 400 EUR, a nista mi nije ostalo kao BC. Proslu konzolu sam koristio 7-8 godina, tako da mi ovo opet u novcanom smislu ispada isto, samo manje bolno i sa vecim beneficijama.

Imam 4K TV, tako da kada se sve uzme u obzir, za mene je ovo win-win situacija. Da su cekali pun ciklus konzola, nacekao bi se za nove stvari.

Hm, bice onda da je moj osecaj pogresan. Vidim da vecina ovde vidi smisao u uzimanju Proa. Mene daleko od toga da su ubedili.

Naveo sam argumentaciju sto mislim da ce se lose prodavati. Ali ako cemo prema vasim potonjim komentarima, nesto ocigledno propustam.

Ja bi’ zaista voleo da vidim istu igru na full hd tv i vanilla ps4,a pored njega 4k tv i ps pro.
Kada bi’ to video onda bi’ znao…

evo ja cu najverovatnije uraditi day 1 purchase, tj, cim @ninja donese u shop. Moj kum takodje. Ima nas koji nismo uzeli odmah PS4 iz ovog ili onog razloga, i nudi nam se bolja konzola od klot verzije.

Stavi sebe u poziciju nekog ko nema PS4 a hoce da kupi. Sta bi u ovom trenutku uzeo? Uzmi u obzir da sve sto si odigrao na PS4 u ovoj poziciji nisi. Da li bi cekao da padne cena ps4 i uzeo polovnu ili novu, ili bi uzeo Pro?

Zdravo ljudi,nov sam na ovom forumu ali bih da se i
ja ukljucim u ovu temu.Ja imam day one Ps4,odradio sam upgrade hd sa 500gb na 2TB i konzola mi je puna igrica.Pola su mi na disku a pola su digitalne.Nemam 4K tv i necu ga brzo nabavljati ali svakako planiram i njega da uzmem.PRO mi se ne uzima jer mi se ne daje jos 200€ za konzolu koja ce da pusta iste igre kao i postojeca a i ko garantuje da Soni vec naredne godine ili 2018 nece izbaciti PS5.Tako da mi je to bacanje nivca osim za ljude koji nisu do sada vec uzeli next gen.Vise me privlaci ideja da uzmem polovni Xbox One jer nikada nisam imao Xbox ,da igram njihove ekskluzive kao i backwards compatibillity igre.Taman za jos malo para mogu da uzmem i tu konzolu ili da sacekam scorpia.Sustina je da mi se ne daje jos para za isti proizvid pa iako ce igre izgledati malo bolje na njemu.Zelim nesto razlicito,da igram Halo,Gearse i Scalebound a ne jedne iste igre iznova zbog bolje grafike.

Znam da ce osim dosadasnjih igara i da izlaze i novi naslovi na PRO konzoli kao i na obicnoj Ps4 ali me nesto nista ne vuce ka tome da bih zbog boljeg vizuelnog dozivljaja uzeo i PRO ali shvatam i ljude koji ce to da urade.Nismo svi isti,neko slijepo prati novotarije i trendove.Ja sa druge strane volim raznovrsnost i cim budem u prilici pazaricu neki Xbox.Osim razlicitih eksluziva iako ih nema mnogo na obje konzole imacu i bolje modove na Skyrimu i Falloutu 4 na Xboxu a posto nemam jak racunar smatram da mi je to trenutno pametnija ideja nego da prelazim na PRO.Ionako cemo vjerovatno skoro svi mi preci na novu generaciju konzola kada one izadju a ove dosadasnje nece jos dugo.Po nekoj mojoj procjeni jos najduze godinu ipo ili dvije.

Pa sa ps4 Pro imas garanciju da ce ova “generacija” potrajati jos bar dve godine. Koliko god oni mozda htijeli da uvale jos jedan novi proizvod, ne smiju zbog prijasnjih iskustava drugih kompanija u gaming sferi. Sega se nije dobro provela sa tim modelom, nece se vise niko tako zaletjeti. Ali svake dve godine refresh uz npr 200$ doplate bi mozda bio dobar model poslovanja.