PS4 Pro predstavljen, 399$ izlazi 10.11.2016 - diskusija, info, slike, video...

@padawan @predator Sada video radi valjano, izlgeda da je problem kada se postavi link sa youtu.be umesto sa youtube.com sajta, i onda se taj ‘bug’ pojavi. Čini se da je ovo karakteristično samo za Chrome

2 Likes

meni nije uopste jasno kako igra moze da radi losije. vodim se jednostavnom logikom pc racunara. Posotji igra, kupis bolju graficku i boga nema da igra radi losije :slight_smile:

Zato što nije isto, nego je “zakucano” za određenu konfiguraciju i ne skalira se prema hardveru. Kada isti code baciš na izmenjenu konfiguraciju (PS4 Pro) moguće je da se desi da negde nešto ne štima kako treba i onda se dobije takav rezultat, da radi lošije iako je mašna jača. Možda ima veze i sa tim kako se kompajlira finalni build za PS4 (ovo napamet pričam) jer je primećeno da XO igre koriste minimalni boost koji S verzija ima.

e pa onda trebaju da get their shit together. Ili ce da prave jednu konzolu po generaciji, ili ce da pristupe drugacijem developmentu igara. ovako ne mere :smiley:

[quote=“Akiris, post:584, topic:11443, full:true”]
meni nije uopste jasno kako igra moze da radi losije. vodim se jednostavnom logikom pc racunara. Posotji igra, kupis bolju graficku i boga nema da igra radi losije :slight_smile:
[/quote]Od 40-50 igara trenutno 5 ih radi losije. Samo vecina zaboravlja da se te igre vrte u 4K(tacnije nativnih 1440p i 1800p) a ove druge ako u 900p.

Najjaca mi je bila nedavno usporedba WD 2(cini mi se), padalo mu je 2 fps-a ispod na PRO na sprem obicnog PS4, ali niko da napise da na obicnom PS4 radi u 900p 30fps a na PRO-u WD 2 u 4K ili tacnije u nativnih 1800p 28fps, a dva frejma pada Wtf. 2 fps :joy:

EDIT:
Ili onaj lik Xbox ili PC fanboj koji je spalio Pro pa pokusao zavarati internet da se PRO pri radu topi :joy: , pa ga “jadnika”(malo je reci jadnika) samo ismijavali po internetu.

Kad sam igrao infamous prvi put, malo mi je bilo tesko u pocetku dok se nisam uvezbao da igram jednom rukom, jer drugom drzim konzolu da ne odleti

Prvo sam odradio sve grafite :smiley:

Ili na oba videa imaju po fen u pozadini i smederevac spakovan u drugom ili je konzola bucna i vruca :smiley: Generalno, za ovakav hardver treba veca kutija, sa boljim hladjenjem… Kod PC-a je pravilo, sto bolje komponente, to vece kuciste i vise kulera :smiley:

Infamous je jos milina. Naj bucnija igra na obicnom PS4 je Mafia 3, ja sam doslovce upalio mini usisivac i nisam znao sta se jace cuje usisivac(mali za trvice od hleba, ciscenje auta) ili PS4, tacnije trebaju ti slusalice da bis je igrao- Mafia 3. Upalio sam je na PRO-u i isao sam prislanjati uvo da vidim da li uopce radi PRO, ne cuje se tako reci nista.

Dok kod 4K igara je konzola puno bucnija, ali opet i u 4K je tisa nego oni prvi modeli obicnih PS4, tacnije cuje se u 4K(Pro) kao onaj zadnji C model PS4.

Suma sumarum:

  • Obicna igra(za obicni PS4) Pro “necujan”
  • 4K igra, Pro bucan kao onaj zadnji model obicnog PS4 C Chassic

Potpisujem.
Nije niti cudo u sta su ga spakovali…tacno bi trebala veca kutija. Pro je isti po velicini i sirini kao i obicni PS4, samo za 5cm je duzi, a unutra jaci GPU za x2.3.

Ovu sliku je pokusao uvaliti :joy: :

Na kraju se ispostavilo da ga je svojom krivicom zapali, jer nisu ljudi bas toliko naivni, trazili su da ga slika i sa bocne strane, di se sve lepo vidi od kuda je poceo goriti, “jos gore” sto je to strana di su USB portovi, a tu se konzola uopce ne greje:

Navodno mu je Sony samo ocistio ventilatore iz unutra, naravno da mu nisu dali novu konzolu, nisu niti oni veslali sisla.

Predatore,ako tebe sony ne angazuje za menadzera za odnose sa javnošću…ja ne znam koga će :slight_smile:

Javim im se :slight_smile: .

Ti si Evropska unija,lako ćeš :slight_smile:

Kakve ima veze EU?

Pa valjda je trziste Evropske Unije bitnije od trzista Balkana ? :slight_smile:
Mozda dobijete i lokalizaciju tj sinhronizaciju na Hr :wink:

[quote=“pleja, post:597, topic:11443, full:true”]
Pa valjda je trziste Evropske Unije bitnije od trzista Balkana ? :slight_smile:
Mozda dobijete i lokalizaciju tj sinhronizaciju na Hr :wink:
[/quote]Aha…
Imaju neke igre vec sinkronizaciju, Beyond Two Souls, Heavy Rain :wink:

"Ante,pazi metak! "
“Hvala Stipe,spasija si mi život!”

:slight_smile:

Da je u vecem kucistu verovatno bi se manje grejao. Isto je kuciste, visina, cirina(samo za 5cm duzi) kao obicni PS4, a unutra duplo jaca masina.

Moj ps4 je na Uncharted 4 vrlo lose reagovao, ako posmatramo zvuk. Ali, sa druge strane, bio je tih za jedan helikopter :smiley:

Pokreni Mafia 3 na obicnom PS4, pa ces cuti sta je ne helikopter, nego A-10 Thunderbolt :smile: