PS4 Pro predstavljen, 399$ izlazi 10.11.2016 - diskusija, info, slike, video...

Jedva cekam da i to vidimo(probamo) :grinning:

1 Like

Kada uzmemo u obzir da je tek dva i pol meseca u prodaji ne izgleda loseā€¦Plus prave/prve igre tek izlazeā€¦

1 Like

I ja mislim da je manje vise ok. Mada daleko od spektakularnog. PS4 se prodao u preko 20. miliona za 36 meseci. No dobro Pro je pozicioniran kao premium proizvodā€¦

1 Like

Mislis u preko 50. miliona :slight_smile: .

1 Like

vec ima 50? :scream:

1 Like

Ovo bi trebalo biti kao neka sprdnja?

BTW. da ima 50 :cry: :frowning2: :disappointed_relieved:

1 Like

Nema piskila, kakila, gotovo je usrali su !!

Ako nekoga zanimaju tehnicki detalji kako radi upscale na 4K (ali ne toliko tehnicki kao kada objasnjava Dzon Karmak):

Super!

1 Like

Razmisljao sam o Watchdogs 2 na ovoj rasprodaji, ali me sledeci video razuverava. Doslovno sam kaznjen zbog kupovine PS4 Pro-a, ne samo da nemam benefit. ā€œAmaterā€ verzija radi u stabilnih 30fps, a meni na 1080p sada treba da pada ispod 30 jer sam prinudjen da igram supersemplovanu verziju? Bezumlje.

Bolju optimizaciju za Pro, kad vec Amater verzija radi u zakucanih 30fps? Pritom ne moraju da forsiraju nativni fiksni 4K, jer imaju na raspolaganju checkerboard magiju. Besmisleno je da Pro korisnici bez 4K ekrana budu na ovaj nacin penalizovani. Igra koja radi losije na dvostruko jacem i skupljem hardveruā€¦ previse je cak i za Ubisoft.

1 Like

Ubisoft nije mogao da natera da prvi Watch Dogs udje u hibernaciju. Drugim recima, nemoguce je staviti PS4 u rest mode sa upaljenim kecom. svaka dalja diskusija je suvisna.

1 Like

Resogun PS4 Pro Native 4K! Full Comparison + Frame-Rate Test

Umesto sto divljaju sa 4K bolje da su napravili VR verziju.

Yup, verujem da bi ovo bilo interesantno za VR.

Do sada je ukupno prodato oko 15 miliona PS4 Pro konzola ukupno u celom svetu, nema tačnog podatka, ali na osnovu računanja da je krajem 2016 Pro konzola bila prodavana u odnosu na Slim i PS4: 1 > 4, pa da se taj broj smanjivao proporcionalno u toku 2017. na 1 > 3, da bi u ovoj godini stigao na 1 > 2.4. Pa ako uzmemo u obzir da PS5 neće izaći pre kraja 2020 (najverovatnije početkom 2021. ispali su max korektni prema svim kupcima Pro konzole u samom startu, pa i sada, Å”to ne), odn očekivana najava PS5 je na sledećem PSX ili na E3 sajmu ali sumnjam da mogu da spreme konzolu za naredni E3 sajam, tako da će biti najverovatnije ili na PSX 2019, ili na E3 2020, dok će kod nas stići po običaju par meseci (možda i do pola godine kasnije) i biće backward compatible with PS4 a pogotovu sa PS4 Pro konzolom, taj broj će narasti možda i viÅ”e nego troduplo, jer koje sve eksluzive i bundle PS4 Pro konzole očekujemo u prodaji u naredne dve godine, a osim toga pala je i cena samih Pro konzola za 100$ u svetu, kod nas će to malo kasnije, kao i uvekā€¦
Dakle Pro je mnogo bolja varijanta za kupca koji nema PS4 ili kupca koji ima PS4 ali je u međuvremenu kupio i 4K TV, sā€™obzirom da su im cene drastično pale, a tek sada će pasti joÅ” viÅ”e, kada izaću 5K TV u prodajuā€¦
Pa pogledaj brojke od pre par meseci, a zamisli tek za 2 pune godine i uračunaj u te dve pune godine sve AAA Sony eksluzive i pad cene Pro konzole, pa je sve jasno kao :sun_with_face:

Za kupca koji ima 4k TV je najbolja opcija xbox one x.ZaŔto dižeŔ temu iz mrtvih posle 2godine?Ps4pro nije opravdao očekivanja jer ne nudi čisti 4k kao one x

1 Like

Meni se ne svidja uopste ovaj midgen upgrade ali da pro je prilican fail.

2 Likes

A Å”ta ćeÅ” da igraÅ” na XBox One X, imaÅ” grafikon, pa ti je sve pojadnostavljenoā€¦
ZaŔto dižem temu iz mrtvih, pa iz dva vrlo praktična razloga:

  1. Možda to izlaska PS5 dobijemo joÅ” jednu middle generaciju, npr PS4 PRO SLIM od 2Tbā€¦
  2. Najavljen je izlazak PS5, odnosno potvrđeno je da se radi na njemu, a gde ćeÅ” bližu konzolu narednoj generaciji, uostalom rekli su da to neće biti next gen konzola već ista arhitektura sa jačim hardweromā€¦
    p.s. Xbox One X je u Srbiji oko 690ā‚¬,i ne znam koja bi ga budala kupila, u svim radnjama je dostupan i ok je to hardverska maÅ”ina, jedino Å”to nema igara, eksluziva; a video sam i kako PUBG izgleda na Xbox One X, pa će biti usporedbe kada izađe na PS4, ovih meseci između Pro i X varijante dva giganta među konzolama, u stvari sa izbacivanjem nove Nintendo konzole u toku sledeće godine Xbox će nažalost biti na trećem mestuā€¦
    I za kraj, ovo je tema o PS4 PRO konzoli koja je itekako aktuelna jer je skoro imala redizajn 500 milion limited edition od 2Tb sa kamerom, postoljem, DS4 V2 i joÅ” nekim sitnicama i 50 000 primeraka je otiÅ”lo online za manje od 10 minuta. I kao epilog izlazi uskoro novi bundle PS4 PRO, upgrade-ovan, u varijanti od 2Tb i sa poboljÅ”anom grafikom od 6 Teraflopsa a sve u okviru CoD BOIV edicijeā€¦

Sta ti decko pisesā€¦ XD

Najbolje navodi cene konzola iz gamesa ili tako neke radnje po srbiji gde je i ps4 slim jedno 500 evra :laughing:

2 Likes