PS4 Pro predstavljen, 399$ izlazi 10.11.2016 - diskusija, info, slike, video...

Realno, ljudi nisu hteli da kupuju ono sranje za digitalnu televiziju dok analogni nije bio pre gasenjem ili nije bio ugasen, :smiley: Imam par ortaka koji igraju igre na HD ready televizorima i nemaju nameru da menjaju na Full HD ili 4K jer i ovaj stari odlicno sljaka :smiley: Tako ce biti i sa ovim, sve dok igre budu radile na 4, ljudi nece da menjaju na pro, a novi tv ce da ceka dok stari ne crkne ili bude neko mega snizenje 4K pa hajde da se uzme kad vec daju skoro pa dzabe :smiley: ā€¦

1 Like

Mislim da trčiÅ” pred rudu. Za godinu ili dve da se prodaju isključivo HDR i 4K televizori? Nema ni teoretske Å”anse. Jedno je biti optimista u pogledu tehnoloÅ”kog napretka, a drugo je očekivati, kako ti kažeÅ”, totalnu paradigmu u dve godine, i da 4K zaživi u toj meri. Pa svuda po svetu se i dalje prodaju HD Ready televizori, ti misliÅ” da će se potpuno prekočiti Full HD i preći na 4K? TeÅ”ko.

A Å”to se tiče toga da će ovo nastaviti da se deÅ”ava, teÅ”ko. Viđaćemo mi vremenom nove generacije, poput PS5, PS6, PS7, ali će, u zavisnosti od uspeha Pro modela, odlučiti da li ćemo imati međugeneracije i u budućnosti, poput onih 5s, 5c, 5kako god.

Upravo tako. Oni koje ne interesuje da budu ispred svih po pitanju tehnologije, a to je većina ljudi, su uglavnom zadovoljni i sa HD Ready televizorima, a kamoli za viÅ”e. 4K će nekad biti standard, ali ostaje da vidimo kad.

1 Like

Ja čisto sumnjam.
Ne kukumačem, ali meni život nikako ne bi dozvolio ovoliko opuÅ”tanje i troÅ”enje, a zbog čega - zbog neke kratkoročne zabave. Prvo sam uzeo Xbox One sa idejom da mogu priuÅ”titi jednu igru svakog meseca, a sada sam već na režimu, od popusta do popusta, od Black Friday-a do Black Friday-a. Poslednja igra koju sam kupio po punoj ceni od 60 dolara jeste Doom. Džaba, 4k tv plus konzola, plus 50 eura i viÅ”e po igri jeste računica koja me itekako odbija. Ali Xbox One ostaje kod mene dok Phil ne kaže ā€œDasvidaniyaā€ :slight_smile:

Pa lepo počni da kupujeŔ japanŔtine i da vidiŔ kad je svaka igra po 50-200+ sati kako se preživljava sa jendom igrom mesečno :smiley:

Ili roguelike poput Donā€™t Starve, jednostavne igre poput Downwell ili slične igre koje nemaju neki kraj i oslanjaju se na RNG za njihovu dugovečnost. Ili igraj Destiny :stuck_out_tongue:

1 Like

@padawan
A ti kao Vucic najavljujes svetlu buducnost za dve godine :smiley: :smiley: :smiley:
Za dve godine cemo kupovati samo 4K TV aha :wink: samo nemoj da razvuces ti te dve god na 2,4,6,8,10,12ā€¦ nikadā€¦ :wink:

1 Like

Ja se navukao na bleach brave souls za telefon, verovatno znaŔ Ŕta je. Nenormalnu količinu vremena sam sunuo tu, tih 200 sati ispari za par dana :smiley:

Stigao u HR za preorder cena 440 evra, mislio sam da ce biti 500e, poznavajuci nase trgovce.

Pa pazi, mozda je 2 godina optimisticna procena, ali to je manje vise samo pitanje vremena, a ne standarda koji je maltene vec utvrdjen. I nije ista stvar kao sa 3D-om, veca rezolucija nece tek tako nestati kao gimmick nego kao i za full hd samo treba vreme da bude prihvacena. S tim sto na manjim dijagonalama vidimo diminishing returns u odnosu na Full HD koji je na primer bio zaista ogroman pomak u odnosu na SD. Ne zaboravi da je u celu stvar ukljucena kompletna entertainment industrija, filmska industrija, proizvodjaci televizora i dodatne opreme koja npr omogucava recording u 4K, pa koji ce ti to andrak na telefonu ako nemas na cemu da pustis? A retina je odavno standard na mobilnim telefonima dok na televizorima dijagonala 60" imas piksel velicine ribizle i 10ppi. I treba im nesto novo kada su sad svi odbacili 3D. Da li je to biti OLED, 4K, HDR, Sync, 144HZā€¦ bitno je samo da se okrece, a gaming industrija ce to da podrzi jer je to jedan konglomerat zajednickih interesnih sfera.

Cena za PS4 Pro u XBR Shop-u između 400-420ā‚¬
Upravo dobio info.

7 Likes

Kupljeno. :slight_smile:

Ovo apsolutno nije slucaj sa prikazanim igrama. Ne postoji osoba koja se uzivo nije odusevila razlikom.

Verovao ili ne gomili ljudi jeste stalo do IQ-a (image quality). Benefit ce videti svi, jer:

  • Oni sa 4K televizora dobice checkerboard upscale koji je close enough 4K nativnom renderingu
  • Oni sa starim full HD televizorima dobice downscale supersampling koji pegle ivice i slika izgleda manje krzavo
1 Like

Mislim da ti i dalje ne razumes ili neces da razumes ono sto mi govorimoā€¦ 4K jeste buducnost i to je cinjenica, ali i 3D je bio buducnost pa je mali broj ljudi zapravo prihvatio tu buducnostā€¦ Koliko god oni nama pricali da je to odlicna tehnologija, da je to savrsenstvo u gaming-u i u filmovima, mnogo malo ljudi zapravo ima 3D tvā€¦ Sigurno ce 4K televozorima da padne cena, ali to ne znaci da ce ljudi da odu i kupe 4K tvā€¦ Sve je to super sto ti nama kazes da ce oni koji imaju 4K na pro imati neke beneficije koje mi ostali necemo, ali koliko zapravo ljude zanima to? Ja imam 24ā€™ 1080p monitor na kome igram i cak da kupim scorpio sumnjam da cu sebi da kazem ā€œKada vec imam novu konzolu, treba da uzmem i 4K monitor, koji jos malo pa kosta kao Xbox One i Xbox One scorpio zajednoā€ā€¦ Mnogo ljudi koji imaju jake racunare, na kojima igre rade u 4K nemaju 4K monitor ili tvā€¦ Njima je bitno da sve radi u 100+ fps-a i sve je superā€¦ Dakle, ja razumem o cemu govoris, ali isto tako znam da ljude bas briga da kupe novi TV od 1000+e zbog toga sto je 4K i ima HDR, to je cinjenica i to ne samo u Srbiji, vec i svuda ostaloā€¦

1 Like

Jok, ti ne razumes. 3D nije isto. Od pocetka kompjuterske grafike prakticno imamo uzlaznu putanju u povecavanju rezolucije. Dakle to je nesto sto se desava rekao bih poduze. Na velikim dijagonalama 4K je samo usputna stepenica. Za 10 godina cemo pricati o 10, 20K rezolucijama. Niko to posebno ne zeli ali se ipak nekako desava.

Internet nema milosti :joy:

1 Like

A da rezimiramoā€¦

Uzmi full hd manje dijagonale, sa 200 hz, hdr,konrast mega, vanilla ps4 i nema razlike.

wtf?

@loodacha Eh ukrali su mi foru. Prvi sam se toga setio.

1 Like

Ko ti ukrao foru? Ja? Ili sony?

Igraj na maloj dijagonali, full hd, vanilla ps4 i uzivajā€¦ Ne razumem cemu lozenjeā€¦

Kao sto sam predvideo iphone 7 wireless slusalice za max uzitakā€¦ Prihvati ili odbaci

Ma pricam o slici sto je @loodacha okachio. Istu ideju sam imao i ja, pa sam je nacrtao na brzinu u paintu pre nedelju-dve. Ali prebachena je u fun temu da tavori usamljena. :smiley:

1 Like

Ti si crtac profiā€¦ ja mogu jedino ovako nesto nacrtam ā€¦ :slight_smile:

Ja sam ti je druze stavio u fan temu, jer je realno slika bila sprdnja. Odnosila se na ovo(sto ovo za razliko od onog tvog crteza, nije uopce bila nikakva sprdnja).

Nego mi sada reci i je li lik pogodio priblizno po crtezu(10 dana pre eventa) , da ce ovako izgledati PS4P ili ovo ne lici na PS4P??