PS4 Pro predstavljen, 399$ izlazi 10.11.2016 - diskusija, info, slike, video...

Citam postove, vidim da su svi zanemarili cinjenicu da novi ps4 pro ima gotovo istu cjenu kao ps4 do sada, tj 50$ vise. I evo odmah mogu reci da ce konzola biti veliki uspjeh medju kupcima, posebno zato sto ce dosta trenutnih vlasnika konzole kupiti i pro verziju (i ostaju im sve kupljene igre), a za “obicni” ps4 cjena ce jos vise da padne, i pitanje je samo koji je krajnji broj konzola koje ce prodati, i hoce li srusiti ps2 po prodaji.

2 Likes

Dovoljna je i košava :smiley:

Cena je jako povoljna u odnosu na ono sto nudi. 120% jaca konzola, za samo 30% visu cenu. A toliko kosta samo ekvivalentna i malo brza nereferentna RX480 za PC.

Ako se ne varam nije bio nesto mnogo skuplji ni ps4 na izlasku. Neso podseti me ali mislim da je isao za nekih 450e. Ali ne vidim da ce ps4 sada mnogo pasti jer je jos aktuelan za one sa “obicnim” televizorima a nov ce biti poskupih 300e. Mislim da ce ici polovni za oko 200e mozda koji evro nize. Ponuda i potraznja bi mogli malo da gurnu cenu na dole.

Bio je 480€ u Shop-u, ali ti i Brane ste odradili “preorder” + si bio dobar učenik za kotlić, pa ste dobili po 450€

3 Likes

Evo ljudi bio sam u Sony Centre-u danas. 55’ 4k HDR tv kosta 199.999 dinara :smiley:

posle sam otisao u Home Centre gde sam video par modela. Odmah da se ispravim za Toshibu od 123.000 dinara o kojoj pricam danima. Prvo i prvo u pitanju je Samsung 55" 4k HDR a drugo i drugo, cena nije 123.000 nego 223.000 dinara.

I sta sam jos saznao, imamo novog igraca u celoj ovoj prici. Od tih par modela samo ovaj samsung koji sam naveo i jedan LG u istom cenovnom rangu su imali HARDVERSKI HDR. Ostali modeli su imali softverski HDR. cene tih modela se krecu od 160k do 190k.

Dakle postoji i softverski i hardverski HDR. sad mi je zao sto nisam pitao u Sony Centre-u kakav HDR ima taj tv ali sudeci po ovim cenama, uklapa se u rang modela sa softverskim HDR-om.

U cemu je razlika, treba istraziti :slight_smile:

2 Likes

Hisense MU9800U 8K ULED 3.0

2 Likes

Sa sajma u amsterdamu prosle godine. Gornji levi ugao na ekranu :smiley:

Inace Sony-jev stand :slight_smile:

a Evo i sa Toshibe. Ne mozete da zamislite kako je to cvece izgledalo uzivo :smiley:

1 Like

To je vise za Japansko trziste :slight_smile: 8K, posto cini mi se jedino oni koriste 4K signal u svetu. Isto kao i kod nas koristimo tek full HD - 1080p signal a imamo 4k tv-e, a signala niđe. Osim preko netfliksa, par serija koje se moze nabrojati na prste jedne ruke. Ali zato je tu Pro i uskoro Scorpio.

1 Like

Vreme je za PS4 turbo?

2 Likes

Hitno :smile:, samo jos jednu krisku dodati na sadasnji pro :smiley: , ma da za 8K cini mi se i jos dve kriske bi trebale…

1 Like

Jos uvek zurka u temi :slight_smile: samo citam i jedem kokice :smiley:

6 Likes

4K penetration!!

99% ljudi je mrzelo svetlo na kontroleru, ali evo izlazimo vam u susret sa jos jednim svetlom na tacu, kako bi napokon znali koji ste igrac… :smiley:

1 Like

LG 55 inchs kupljen ma Kipru za samo 650e,pretpostavljam da nije HDR ali opet 4k je,jedino sto mi je trenutno off kod PS4 Pro je to sto nema UHD player tako da cu sacekati mozda ubace i to kasnije…

Neverovatno povoljno cak i bez HDR-a. A nisam znao da su bas toliko skupi ovi sa hardverskim HDR (i koja je uopste razlika u odnosu na softver?).

1 Like

Nego, znam da je ovo samo tangentno povezano s diskusijom, al jeste primetili kako vise nema preterano nervirantnih likova na vrhu glavnih gejming kompanija?

Otkako je odurni Matrik otisao/bio tiho otpusten, a kod sonija ne-harizmaticni Kaz Hirai otisao u neke nove predele korporativne lestvice, ostali su uglavnom neki simpaticni ljudi.

Nemam nikakvu mudrost da ponudim na tu temu, samo mi pade na pamet pre neki dan.

3 Likes

Stvarno ne mogu ništa da kažem o liku koji vodi Sony Playstation odeljenje trenutno, ali mogu odgovorno da tvrdim da je Phil Spencer nešto najbolje što je moglo Xbox diviziji da se dogodi. Živeo Phil!

P.S. Ako je Sony PS boss upola dobar kao Phil, onda živeo i on. Potrebni su nam gejmeri na čelu ovih divizija/odeljenja, a ne biznismeni. Zdrava mešavina ove dve osobine, ako ništa drugo.

2 Likes

To mu dodje to. Kako mogu donijeti ispravnu odluku ako ne poznaju tematiku.

U zadnje vreme kao da su oni menadzeri u odelima malo svratili do sony-ija :slight_smile: a bili su do sada skroz simpaticni.