PS4 Pro predstavljen, 399$ izlazi 10.11.2016 - diskusija, info, slike, video...

htedoh da podelim sa vama da sam pustio malo pre jedini pravi klip koji imam i koji ima na netu, sony hdr video i mogu reći da noću slika izgleda savršeno,do sad nisam obraćao toliku pažnj na hdr i sliku kakvu hdr daje,e sad,dali ima razlike između 4k i 4khdr zapisa ajd da kažemo ima ali ne velike i uočljive…evo slike

kao što vidite tv sam prepozna hdr zapis iako je klip u mp4 formatu,boju je sam stavio na pola a svetlo na max…

2 Likes

Blokira mi mob od tvoje slike :smile:

1 Like

Mislim da ove dosadasnje hardverske i softverske implementacije na televizorima i mobilnim telefonima nemaju mnogo veze sa ps4pro igrama, bar sam takav utisak stekao tumaceci izjave. Izgleda da ima nesto i do izvornog materijala i nacina na koji je HDR implementiran na samom uredjaju koji ga reprodukuje.

Po recima onog glavnog baje iz DF, a njihovim poredjenjima na Eurogameru verujemo jer se bave objektivnim pokazateljima i ciframa, razlika je uocljiva i to da stvar bude gora ne samo u gamutu boja vec u detaljima. HDR daje granularniji pesak u Unchartedu 4 koji bez HDR-a izgleda kao homogena bljestava masa. Nebo u Horizonu takodje - nebo i zemlja, sa i bez HDR-a. Mislim da ce im trebati ipak malo vise od “jedva uocljive razlike” da bi nas ubedili. I opet, cini mi se da je ovde na delu wishful thinking onih koji nemaju HDR TV i ne planiraju upgrade u skorije vreme.

Iako tehnologija svakako nije revolucionarna i taj deo smo svi shvatili, steta bi bila da moramo da pravimo kompromise i da ne mozemo da uzivamo u punom vizuelnom potencijalu igara. A do sada smo imali situaciju da jedan Uncharted 4 izgleda (pa, skoro) podjednako dobro i na Vox televizoru iz Rode i na 50" 4K Sony-ju…

Mogu ja sebe da ubedim da je moj de lux apartman u Leptokariji sa friziderom koji mi upravo sada drnda pored kreveta isto sto i Burdz Al Arab Dzumeira - ali nije. :slight_smile:

Eeee deco moja…

Kad je deda isao na Vidikovac kod Voje, koji je prvi u Bg imao uvek najnovije naslove (ps 1),

pa nosis one diskove, zuris kuci, ne mozes da iscekas da isprobas…
A nosac diska na ps1 plastika neka sa 3 ‘‘lagera’’ naprsne, a lageri olabave i ne drze disk na mestu…

a u rukama ti Wining Eleven 3. Podglavi neka drvca sibice,nasteluj vaser vagom i EVO GA!
Radi bem li ti gajde! Stize ekipa, turnir se organizuje! Ortak donosi VIDEO REKORDER! Ne plejer vec rekorder, batice. Ubacujemo drugi tv, oni koji se 'lade, gledaju Terminator 2…
Nije ustvari to bilo bolje vreme, bilo je sranje, ali smo bili mladi…Jedina razlika.
Sada ubacujem disk, pes 17 (ili koji je vec), uled 8k hdr tv, ps4 pro, al nema tog adrenalina kao nekad…

(sala mala, naravno da ne posedujem takav hardver. Al bice… :slight_smile:
U svakom slucaju pro je super deal, za te pare ima pc krs koji ce traziti upgrade u roku od 3 minuta.
Uzmi pro, monitor 24’’ full hd hdr (moze relativno bezbolno da se nadje) i teraj…

1 Like

Razlika je bas velika ,HDR deluje kao da ima duplo vecu rezoluciju u odnosu na standard 4K.primete se detalji recimo kao sto je pesak,svako zrno se vidi.Bas me interesuje kako ce sve ovo izgkedati u kombinaciji sa PS4 Pro,i da se nadam da ce cena tv pasti ispid 1000e u naredne dve godine.

1 Like

Moze da prica ko sta hoce ali svako bi voleo da ima novije i bolje. Nema sanse da ne bih sada to odmah kupio kada bi mi to bilo da ne osetim. Ovako sipak.

1 Like

ljudi imam ps4 i 1080p vrh soni tv, dajte savete shta za pro da radim ?

Nista, ako imas para za zezanje ti kupi 4K i uzivaj jos malo vise. Ako nemas onda samo kupis PRO i opet uzivas na HD To je to.

[quote=“Argo_Kindu, post:263, topic:11443, full:true”]
,i da se nadam da ce cena tv pasti ispid 1000e u naredne dve godine.
[/quote]Taman kada se i kod nas umesto 4K pojave 8K

Btw, sta si ti razbijas glavu sa HDR, kolko sam shvatio ti imas 4K TV, to ti je to druze naj bitnije za 4K gaming, ako ga imas HDR super ako ne ne, HDR ti je samo jedan dodatak, kao sto je na vecini TV-a postavka “Ultra Resolution”…ili hoces HDR na 4K tv-u, idi u settings i stavi na Vivid mode i kontrast i backlight na maks. A i evo sta rece covek(ovde sa foruma) koji ima 4K HDR tv i koji je testirao sa i bez:

Kako da proverim jel HDR? Drug je uzeo tv pre pola godine i platio ga 1400€… Rekli mu da je taj tv stepenicu iznad svih i da ce ga 10 godina sluziti… Znam da je 4k, ali kako da znam dal je i HDR :slight_smile:
Igrali smo na njemu Fifu 16, i mogu reci da nema neke preterane razlike od igranja na HDu :slight_smile:

Nek ide u postavke, i neka vidi da li mu negde pise HDR, u postavkama imas HDR on/of.

A kad sam ja rekao da ce neki guide na Tomshardware-u odraditi posao da obicni 4k izgleda skoro isto kao HDR, osposrio si me kako je razlika ogromna. eeee kakavi si, ccc :smiley:

Nije bilo o tome price, nego o HDR-u na mobitelu i tv-u :stuck_out_tongue:

Daj ime modela TV-a i odmah ću ti reći da li ima HDR ili nema.

Nemamo pojma… provericemo kad sledeci put budemo kod njega :slight_smile:

Pa dzabe vam sve i da ima kad XO ni trenutni PS4 ne podrzava HDR. HDR podrzava samo XO S ako se ne varam? Pritom, danasje igre nisu ni pravljenje da i iskoristile HDR potencijal. U onom linku koji je Akiris postavio, sve je lepo objasnjeno. Tek ce poceti igre da koriste HDR, a hardver da bi podravao HDR, mora da podrzava 10-bitnu boju i da zadovoljava odredjene standarde za kontrast (jedan odgovara LED a drugi OLED televizorima).

[quote=“padawan, post:274, topic:11443, full:true”]
Pa dzabe vam sve i da ima kad XO ni trenutni PS4 ne podrzava HDR.
[/quote]Sada sa novim updateom ce imati svaka PS4 konzola(debeljko, slim i pro) HDR podrsku.

Ah ok. My bad. Samo jos fali TV onda. Bas su resili da nam ga uvale pa to ti je.

1 Like

Sad i tv picinju da prate ovaj novi trend sa uograde na svakih 3 gidine :laughing::sweat_smile::joy:

Za 2 godine izlazi ‘‘vr capable tv’’.

Stavi kacigu i vec si kod Zike Sarenice u Kladovu, vetar u kosi, potok zubori, sve to realno osecas na sebi, i pitas se… ‘‘pa gde sam ja ziveo DO SAD?!’’

2 Likes