PS4 Pro predstavljen, 399$ izlazi 10.11.2016 - diskusija, info, slike, video...

cekaj a jel ce igre podjednako izlaziti i za ps4 ? u smislu nece ih sakatiti kao npr pes za pc i za ps4 ko dupe i glava ?
Jer ako ce da bude isto -4k onda cekam narednu generaciju za oko god do 2 ?

ā€˜ā€˜Podjednakoā€™ā€™ ce izlaziti i za ps4. Ako koristis ā€˜ā€˜samoā€™ā€™ full hd bez hdr, bice ti potpuno isto.

Bas to :slight_smile: . Oni koji imaju obicni PS4, opet ce razmisljati zasto ne bi koristio HDR na obicnom PS4 kada vec ima(ce dobiti) podrsku(kroz update) za HDR. Tu ce opet prodati brdo TV-a, di ce sigurno biti puno njihovih Sony 4K tv-a. Zasto kazem 4K tv-a? Jer HDR ide samo preko HDMI 2.0 prikljucka(koji koriste 4K tv-i). Tacnije hoces ili neces kupiti PS4 Pro, ima dosta njih koji ce onda umesto PS4 PRO kupiti si 4K HDR tv, radi podrske HDR-a na svom starom PS4. Tu su opet oni u dobiti, preko kupnje njihovih tv-a(Sony).

Bas to, resili su da nam ga uvale.

Ma da nije nista cudno, kada pogledamo u kakvoj losoj financiskoj situaciji stoji Sony(mislim na kompletnu Sony kompaniju), svaki dolar im je bitan.

1 Like

Hdr nije pitanje rezolucije. A ako ima pc od 3k evra, zasto ne bi nabavio i hdr monitor?
Nema razlike? Pa da nema ne bi ga ni proizvodili.
Da sam u mogucnosti, pokupovao bi SVE high tech novotarije, pa makar bila i mala razlika u prikazu.
Ma odoh u Japan, tamo vec 4k tv standard, hvataju na logu 3 :slight_smile:
A kad udjem tek u arcade salonā€¦ kao Dzenifer Lopezā€¦ pa ih pokidam.

Slazem se s tobom. Brdo njih ima 4K monitore bez HDR-a i malo je reci da uzivaju u rezoluciji(2160p) koju im 4K pruza. Ja isto imam 4K tv ali bez hdr-a, i sta sada, bi trebao trcati i kupiti novi 4K tv, koji ima HDR(zivlje boje), ma da. Bitnija mi je rezolucija koju 4K pruza 3840x2160, od malo zivljih boja sa HDR-om.

Da kupujem novi 4K TV, e to je onda drugo. Kada vec kupujem novi 4K tv, gledati cu da ima sto vise tih novosti, jedna od njih je i hdr podrskaā€¦

Čitam i sluÅ”am o 4k tv ultra hdr klinac palac , a ja i dalje za gaming koristim HD ready Lg iz 2008 :smiley:
DoduŔe ja viŔe nemam ni konzolu oh well :smiley:

1 Like

Stefi, zasta ga onda koristis? Za kablovsku? :slight_smile: Ja trenutno lg full hd i ps2 fat silver :slight_smile:

Moram sliku 4:3 da ne bude suvise zamuceno. Skart, jbg :slight_smile:

znaci dobar ā€œizborā€ sam napravioā€¦cekam ps5 ?
pa idem na 4k jer cu svakako biti PRINUDJEN ?

Koristim ga za skupljanje praŔine , bukvalno jedino sam ga za igranje koristio kada sam to zadovoljstvo oduzeo sebi za tv i nemam potrebu lol
Ko zna jbt.mozda i mene zakači 4k manija videcemo samo konzolu pre toga da uzmem :slight_smile: D

Silver Fat Ps2? NICE :rocket:

Ne zaboravi da i ako imas full hd, opet bi ti se isplati uzeti PS4 Pro, ako jos nemas PS4. Jer ce rezolucija umesto sadasnjih 900p i nestabilnih 60fps na PS4, na PS4 Pro biti 1080p i stabilnih 60fps.

Stefi, ti si mladi padawan :slight_smile: i ne znas jos kakvih bisera ima ps2ā€¦ fat :slight_smile:
Bambix, ti si mali bambi? :slight_smile: Koji tv imas?

ja vec imam ps4ā€¦mada sve zavisi koliko ce kod nas da kosta i da li se isplati upgradeā€¦

sony 48w705c

Ovo je otvoreno pitanje i odluka developera. Nece svaka igra imati po defaultu bolji framerate u 1080p. Da je tako mirne duse bi svima mogli da preporucimo Pro. Ali zamisli samo prednost nekoga ko igra Battlefield 1 u 60fps u odnosu na onog sa 30 u multiplejeru. Najgori scenario je ako igre u 1080p bude samo supersemplovane sa 4K sto ce samo imati blagi uticaj na IQ. Nista framerate i nivo detalja.

Jel mogu onda pls zvanican savet da dobijem shta na temu ps4 pro do ps5, ali ozb?

Budes li tako radio nece kupiti ni jedan. Uvek iza nekog modela dolazi sledeci i bolji i samo sto nije!
PRO je vec najavljen i tu je. Kupi to i uzivaj. Pro je realno sacekati mesec dva, ali cekati nesto dalje i neki novi imaginarni model je suludo.

znam ali uz to ide minimum 500e ukupne doplate jer neam 4k tvā€¦

Postavi sebi ova pitanja

  1. da li sam zadovoljan kako rade igre na PS4?
  2. da li imam para za 4k TV?

ako su ti odgovori da i ne, onda ti je PS4 dovoljan. Ako je neka druga kombinacija, kupuj PRO

Isplati se kako god okrenes, verovatno cak i bez 4K TV-a. Mislim da ce dovoljno igara (ali ne sve) imati znacajan benefit of Pro konzole na full hd ekranu, da bi opravdalo tih dodatnih 200e. Sto se tice PS5, Sony kaze da nece jos 3 godine, ja im nesto ne verujem, ali videcemo.

kakav uzas a ne mogu biti srecniji sa tvomā€¦pakao.
najjeftiniji od do 50incha tv 4k sa hdr je 600e.Plache mi se.
Oce moci bar igre koje su kupjlene za ps4 da rade guest i nosilac na ps4 pro ili i to mogu da otpishem ?