PS4 Pro predstavljen, 399$ izlazi 10.11.2016 - diskusija, info, slike, video...

Evo da potvrdim, dobio je i PS4 debeljko HDR kroz ovaj 4.0 update. Malo pre sam bas trazio da vidim za HDR. Uglavnom ima dve opcija za HDR, da ga ugasite ili da stavite na automatski HDR.

Ne treba ti nista preko. Imao ne imao 4K tv uzeces bolji Sony za malo vise para. Jako prosto.
Ako ti za 2-3god i dune da kupis 4K imaces vec konzolu spremnu.

ne mogu nigde da nadjem dal psn+ koji bi upolatio i guest/nosilac naloge cu moci prebaciti na ps4 pro…a to ce mi mozda biti i presudno ?

Niko nema ps4 pro i ne može to da ti kaže. Ali ne vidim razlog zašto to ne bi moglo. Čekaj pa vidi kad izađe.

Nikola, to cu i da uradim, nego sto ja bukvalno za 7 dana moram to da ucinim jer mi istice psn+ nalog…:frowning:

Za to odluči sam, tvoj novac. Ili čekaj kada izađe da budeš siguran, ili uplati sada.

Nosioci će ti verovatno raditi, nakon što ih deaktiviraš na trenutnoj konzoli, za guest nisam siguran, ali će i oni valjda.

Profil i Plus nemaju veze sa tim koji je model konzole. Svuda ti je ista stvar. Šta sad i ti komplikuješ stvar. Isti ti je đavo kao kad kupiš drugi PS4, deaktiviraš sa starog i koristiš na novom. To je i dalje PS4, ne prelaziš na Nintendo konzolu pa da se tako gubiš.

ok, samo sam to hteo da cujem…znaci sve deaktiviram sa ps4 i aktiviram na pro.
to je to.
hvala

Imaćeš i mogućnost da putem LAN kabela prebaciš sve igre, profile, saves i ostale sadržaje sa PS4 na PS4Pro.
Što se tiče PS+ naloga, ako aktiviraš isti profil i na PS4Pro, imaćeš i na tom uređaju pretplatu bez problema.

znaci opusteno mogu i dalje igre za ps4 i psn+ da kupujem…

sjajna vest, ostaje samo odluka dal prelaziti ili ne,.
Hvala svima na savetima!

Pretpostavljam da ce sve sto se tice gamesharinga raditi kao i na ps4 konzoli. Isti je OS.

Kada se gleda bas sa HDR TV-a, tek onda se vidi prava razlika.
Ali i ovako se isto primeti razlika. Ok je video za usporedbu:

Koliko postova u jednoj temi, odavno nije bilo ovako :slight_smile:

Da bi olaksao svima koji razmisljaju oko 4K televizora i HDR.
Moj tv je LG 65UH8507, fantastican TV i mozete da mi verujete na rec da je HDR odlicna stvar. Slika se prilicno razlikuje na bolje. Probao sam Bloodborne, BF Star Wars, Uncharted 4 i moram priznati da je primetna razlika u kavalitetu slike. Bloodborne izgleda drasticno bolje, sto je tesko zamisliti, ali zaista je tako, SW izgleda jos realnije da je to prosto cudo, a Uncharted 4, uh njega cu morati obrnuti jos jednom pod HDR, eto kolika je razlika. Igra je do te mere fatasticna sa grafikom, a tek sa ovim ispada vilica. Zaista je razlika primetna.

E sad ostaje pitanje, ako nemate TV koji podrzava HDR, da li ga uzmati, ovo je zaista vise pitanje para, ali ja bi to licno uradio. Za one koji planiraju da kupuju TV i razmisljaju da li vredi razlika - verujte da vredi, necete se pokajati sigurno.

Sto se tice 4K sadrzaja, njega ima na kasicisu trenutno. Ako za to kupujete TV nemojte. Ako planirate da se igrate, to onda moze da ima smila. Ja sam se malo zaleteo sa kupovinom, ali to je bilo prouzrokovano kompenzacijom. Da sam sam morao da dam tolike pare, sigurno to ne bi uradio.

Ovo sto nam Sony pokusava da uvali kao 4K konzolu, to ne pije vodu. Vec sam pisao o tome u nekoj od tema, i ova konzola nema snage za 4K, TO ZABORAVITE. Mozda neke indie igre, kompleksnije stvari ce biti veliko pitanje. Sam sony je priznao da rade 2x2 matricu i da po njoj dobijaju 4K, sto u prevodu znaci, da rade upscale na 4K, a ne native 4K rezoluciju. A sto se tice upscale koji ce raditi sa 1080P na 4K, sorry sony, ali moj LG TV to radi sam savrseno, za to mi ne treba jaca konzola.

Primarno zasto je sony izbacio PS4PRO je VR, po mom misljenju. Standardni PS4 nema snage za njega i bilo kakva slozenija igra ce imati isprane i blurovane teksture. Kada to ubacite u uredjaj koji treba da vam bude odmah ispred ociju (Sony VR) sve postaje jasno, da to nije ok. Zato ce na PS4PRO imati vise snage i boje teksture i eto resenja problema. Jednstavno Sony je uleteo u VR trku, video da im standardni PS4 nece moci izvuci zahtevnije stvari i resili su da izbace jacu konzolu koja moze to da izvuce. Pogledajte specifikacije PRO, one su taman na granici za pristojan VR ugodjaj. Sto se mene tice misterija zasto je izbacen PRO je resena. Da li cu ga uzeti, verovatno jer planiram i VR da uzmem. VR planiram da dobro istestiram pre kupovine, ocigledno je da na startu postoje igre za njega, ali jako vuku na demo sta se moze uraditi, nego na punokrvne naslove, cast izuzecima (Robinson Journey). Ako se pokaze da VR nema smisla uzimati, bojim se da PRO za mene postaje u tom trenutku veliki znak pitanja.

Ne zelim da menjam konzolu, pa da opet za 2 godine menjam ponovo, osim ako za to zaista nemam nekog specifcnog razloga kao sto je VR.

Smatram da ovo sto rade Sony i MS sa izbacivanjem konzola posle 3-4 godine, nikako nije ok.

Da li ce im proci kao opcija, siguran sam da hoce, ljudi su uvek gladni novoga i mobilni telefoni su navikli ljude da se menjaju na 2 godine, zasto onda ne bi i konzole menjali. Nazalost tuzna realnost, ali tako je. Mnogo ljudi je u prethodnim postovima navelo, da zivimo u normalnoj zemlji ovo ne bi bio problem. Upravo je to glavi razlog zasto smo se ovoliko raspisali, da svako od nas ima platu preko 1500 EUR, mislim da nikome ne bi palo na pamet da kuka kako treba da uradi upgrade konzole posle 3-4 godine, nego bi otisao i castio se novom konzolom za omiljeni hobi :slight_smile:

4 Likes

Ja sam se malo uplasio posle jednog review-a na benchu, saznao sam da ogroman broj novijih TV-a uopste ne podrzava “pravi” 10-bit HDR nego 8-bit + nesto sto se zove FRC (googlanjem sam nasao da je to neka vrsta manipulacije koloritom). LG tu tehnologiju zove HDR Pro sto nije HDR nego marketinski trik! Mislim da to nije slucaj sa tvojim TV-om, ali mora se biti na oprezu jer nije svaki TV oznacen kao HDR ready zaista sposoban da prikaze pun UHD raspon, a svaki proizvodjac ima svoju UHD nomenklaturu i marketing termine. Pokusavaju da nam uvale jeftine zamene… I pogotovu oni koji traze low budget resenja, moraju da budu jaaaaako oprezni dok se to sve ne iskristalise. Mozda cak i sacekati i ne zaletati se sa kupovinom. Bas sam se smorio… A i sama “UHD alijansa” jede g. sa standardima, postoje 2, jedan za LCD televizore koji daje vecu svetlinu a drugi za OLED koji daje dublju crnu. Kao da vec nije dovoljna konfuzija sa tehnologijama bila i do sada…

A taman sam lepo pronasao jedan Sony 50" koji mi se svidja, 4K UHD, jeftin, kad ono - 8bitni panel… Nije ni cudo sto mnogi ne vide razliku kada ukljuce HDR, kad retko ko ima pravi 10-bit panel. Izgleda da je jedino resenje da se odresi kesa i uzme neki iz skuplje serije… Not cool. Sa rezolucijom si isto ranije imao malo konfuzije (HD ready i Full HD) ali su izgleda odlucili sada da nas totalno izlude?

1 Like

Ali je zato najaca tema ikada :slight_smile:

Stoji, ali nema sta dalje da se prica o PRO-u dok ne izadje. Veca se fama digla oko 4k televizora, hence the discussion :smiley:

In other news, gamespot je sklopio konfiguraciju po specifikacija PRO-a pa bacite pogled na test igara. Svi znamo da ipak to nije isto, da igre rade (malo) drugacije na PS4 ali just for laughs, bacite pogled :smiley:

mali preview :smiley:

Deus Ex: Mankind Divided

The last 4K game that we can test is the recently released sci-fi thriller Deus Ex: Mankind Divided. This one’s extremely graphically demanding, which is something that became abundantly clear to us when we used the game’s built-in benchmark to run Mankind Divided at its highest graphical preset. Here, we got a whopping 1.2 average frames per second.

1 Like

Činjenica je da pro neće moći da gura pravi 4k, ali cena mu neverovatno ide u prilog. Za 400 dolara/evra teško može da se sklopi pc koji će moći slično da gura igre.
Kome su cilj samo igre, nema razloga da uzme pc umesto ps4 pro.

Ono sto sam ja video gledajuci novije televizore je da postoje dva prihvacena HDR standardna, HDR 10 i Dolby Vision HDR. Ovaj prvi mu dodje standard prihavacen od skoro svih i koristi 10 bita osvetljenja (hence the name), a Dolby je malo napredniji 12-bitni standard. Trebalo bi da svaki tv koji je oznacen sa Dolby Vision ukljucuje u sebe i HDR 10 standard, ali npr.nije neophodan za gaming jer Xbox One S podrzava HDR 10, a ne Dolby. Trebalo bi da je ista situacije sa PS4 Pro konzolom.

Suvise ja rano da se nadje neki jeftin tv koji ima to sve sto treba. Npr.onaj ovaj tv iz ninjinog posta LG 55UH7707 HDR - 1050€ deluje odlicno, a kontam da ce za godinu i po ili dve cena doci na nekih 700€ sto ce biti mnogo pihvatljivije za tako dobar tv.

1 Like