PS4 Pro predstavljen, 399$ izlazi 10.11.2016 - diskusija, info, slike, video...

Opet sam juce bio u Sony Centre-u i nakon sto su dva lika zavrsila svoju partiju fife 17 na promo PS4 konzoli, popricao sam malo sa njima. Za divno cudo su bili dobro potkovani. onaj tv koji sam spominjao od 55’’ inca 4k HDR za 199.000 ima softverski HDR, i rekli su mi da nisu sigurni da uopste za nase trziste u ovom trenutku moze da se poruci TV sa pravim HDR10 standardom a da je SONY. ima da se poruci 43’’ 4k HDR tv ali opet je softverska emulacija. Cena tog tv-a je nesto malo slabije od 130.000

Sto se tice razlike, rekli su mi da je razlika izmedju softverskog i hardverskog HDR otprilike kao kad gledate 4k stream (netflix) i kad pustite punokrvni 4k Blu ray.

Posle me naravno kopkalo pa sam malo svrljao po netu, ljudi kazu da je razlika izmedju stream 4k i blu ray 4k, otprilike kao kad smo imali prvi demo za Uncharted 4 gde smo imali youtube 1080p i skidali uncompressed 1080p video gde je razlika bila nebo i zemlja. Zato ljudi i rantuju za nedostatak 4k playera u PRO-u jer za filmofile stream 4K i blu ray 4K nije isto, iako stream svega kosta 10 dolara (netflix) a jedan 4k bluray kosta 30+ dolara.

Verujem da ce se kupovinom 4k tv-a sa softverskim HDR-om nece izgubiti puno u odnosu na pravi HDR 10, ali onda kontam da ako nemam para za pravi HDR onda mi softverski ne treba.

naravno na kraju nisu mi mogli reci kakva ce biti razlika u igrama izmedju softverskog i hardverskog HDR-a, ali su mi rekli da dodjem posle 10 novembra, kad dodje PS4 Pro, da ce postaviti dve konzole, svaku na jedan tv pa ce testirati razlike.

2 Likes

Pa da, tako se jedino moze znati da li zaista vredi taj HDR cele ove buke i prave razlike izmedju hardverske i softwerske verzije. Obavezno posle 10-tog tamo i jedan dobar izvestaj.

Jesu televizori preuzeli temu ali ce biti itekako korisna za sve, pogotovu kasnije kad krenu izvestaji iz licnog iskustva.

Pa, trenutno je izvor informacija presušio, a već smo prošli teorije zavere i zašto su dinosaurusi istrebljeni, šta nam drugo preostaje no da pričamo o televizorima koje verovatno nećemo skoro kupiti? :smiley:

3 Likes

Kako je ovo bilo šta drugo? Prednost koju donosi ps4 pro bi trebalo da bude HDR i 4K, a ovde se priča o tome šta ti ustvari treba da bi to iskoristio i koja je prednost toga.

Zasto da se otvara nova tema ako se prica o necemj sto je usko povezano. I mi pricamo o 4k hdr jer se i sony fokusirao na to :smiley:

neka me neko ispravi ako grešim ali još uvek nema naslova igrica koje su u 4k hdr formatu,nije dovoljno da tv i konzola imaju 4k hdr već i igra mora biti u tom standardu,a to što ps4 i xbox imaju podršku hdr-a+tv sa hdr podrškom,ne znači ništa bez igre koja je u hdr standrdu…tako da nekakvo poređenje igrica hdr on/off nije moguće…

1 Like

Koji si ti fanboy, za nepovjerovat… I to za 720p hahahaha :smiley:

Stalno zaboravljam da si profa. Jos ako si jedan od onih, “3 plafon, za 4 ja znam, a 5 vam je kod boga”, strasno :stuck_out_tongue:

2 Likes

Hmm, pa ne bas. Kupis taj PRO i dok kupis jos par igara eto ti PC-a koji gura 4K toliko o tome.
Danas konzola ni u jednoj kalkulaciji ne dobija prednost u odnosu na PC. Sem u prakticnosti tipa ubodes i ne mislis.

Ima prednost u vidu gamesharinga. A i PC kosta mnogo vise, tako da ima prednost i u ceni. A tu su i Sony ekskluzive.

Ne zelim da rasplamsam neki rat ali bogami tesko. Racunica na kraju kaze da nije bas tako.
Kada se saberu original igra dodje se do lepe cifre. Bude to jos malo vise od konzole ali ti PC daje daleko vise u toj cifri. A na PC-u je takodje moguce deliti igrice + piraterija.

Veruj mi da sam se spasio kad sam prodao desktop i kupio laptop. Onoliko čudo od kućišta, pa skuplja prašinu, zauzima mesta, kilo kablova… Doduše sam dao malo više para pa je laptop bolji od desktopa koji sam imao, ali definitivno vredi, bar meni.

A i kombinacija slabiji laptop i ps4/xbox one je takodje sasvim solidna.

1 Like

Ma to je sada vec bukvalno stvar ukusa.

U pravu si, ne gresis. Trenutno jos niti jedna igra na PS4 nama HDR podrsku. Dobio je PS4 kroz update HDR, ali jos niti jedna igra nije dobila podrsku za HDR, tako da to nista ne znaci, to nije HDR igra.
Kao sto si rekao “hdr on/off nije moguće”, naravno dok igre s vremenom ne dobiju podrsku kroz patch za HDR, nista od toga

takođe,ps4 nikad ni neće moći da šalje hdr signal ka tv zbog hdmi porta,jednostavno sony je tu na 1.4 verziji,a hdr ne radi ispod hdmi 2.0,i nemoguće je napraviti softverski update hardware-a,a što se tiče 4k signala i tu su vlasnici zakucani (zakinuti)na 3840×2160 (Ultra HD) 24 Hz/25,dok preko hdmi 2.0 porta se dobija 4K rezolucija 60 fps-a,tako da hdr i 4k od 60fps nisu mogući na običnoj ps4 konzoli…

1 Like

HDMI 2.0 je port za 4K/60Hz, a HDMI 2.0a za HDR + 4K/60Hz, dok HDMI 1.4 prenosi 4K ali samo u 30Hz,

Btw. Nikome nije bilo jasno kako ce Sony to uradili 1.4 na 2.0 softverski. Ali rekli su da je moguce softverski to utraditi, i na kraju su bili u pravu, posto je novi update donio podrsku za HDR na ovaj stari PS4.

EDIT:
Ali ne vidim da je neko zakinut, oni su dobrovoljno uveli HDR na stari PS4. Onaj ko hoce 4K + HDR ce si kupiti PS4 Pro… Onaj kome ne igra ulogu 4K, moci ce ostati na starom PS4 i ako ima HDR tv koristiti ga(HDR) i na starom PS4 ali ne 4K.

ukoliko običan ps4 ima hdmi 2.0 port,povlačim ono što sam rekao…

Evo sa sluzbene Sony stranice:

[quote]High Dynamic Range (HDR)

When we announced PS4 Pro and the new slimmer PS4 last week, we also announced that all PlayStation 4 systems — back to the very first console sold in 2013 — would be HDR capable. After updating your system to version 4.00, you’ll see HDR settings in the Video Output Settings and be ready to enjoy HDR gaming and entertainment content once it’s available on any PS4 system you own. Of course, you’ll need an HDR compatible display as well.[/quote]

Evo i link: PS4 System Software Update 4.00 Out Tomorrow – PlayStation.Blog

A evo ga i moj post pre 2 dan, tacnije nakon 4.0 update-a

EDIT:

Evo upravo sam napravio SS sa svog(obicnog PS4), di se lepo vidi da ima HDR:

ma ok,verujem ti ti i bez ss,mada ne vidim nigde da piše da je port posle update-a sa 1.4 standarda sada hdmi 2.0 ali da neširim temu neka ostane na tome da je port na ps4 posle update-a hdmi 2.0

Zar deep color nije postojao jos na PS3? :S

Ja se sve nesto nosim mislju, da idem na varijantu PRo + PSVR umesto Pro + TV, u novembru. A TV dogodine.

[quote=“padawan, post:349, topic:11443, full:true”]
Zar deep color nije postojao jos na PS3? :S

[/quote]Postojao je.