PS4 Pro predstavljen, 399$ izlazi 10.11.2016 - diskusija, info, slike, video...

To deluje kao najpametnije rešenje za sad. Dok malo spadne cena 4K televizora i dok se ne pojavi još konkurencije i izbora, kao i definisanje kakav je HDR u kom TV. Te ima hardverski, te softverski, te radi na HDMI 1.4 kako treba, te treba 2.0… Yeah, po meni ne treba trčati pred rudu.

Doduše, i PSVR je rano usvajanje tehnologije i leap of faith.

Pratim ovu temu od početaka… Čekao sam da Sony izbaci novu verziju konzole i da vidim kolika će cena biti za običan model…ali sada vidim da je ipak bolje imati ps4 pro i koristiti ga na 1080p60fps… Neznam ipak ovo je moje mišljenje…

Slazem se, ali samo pod uslovom da to bude prihvaceno kao standard. Ako bude samo supersamplovano sa 4K dobices samo bolji kvalitet slike na 1080p i nista vise. I ja bih inace radije izabrao framerate jer je razlika drasticna u odnosu na 30fps. Mozda bih neke igre i ponovo odigrao u 60fps, npr u Last of Us dosta mi je ulepsalo i olaksalo igru.

naravno,kad već ima nova konzola sa određenim poboljšanjima što bi uzimao staru i pravio korak unazad

Podrzavam varijantu, s tim sto ti savetujem da ni u ludilu ne uzimas PSVR bez da ga probas. Inace je macka u dzaku.

E sad, ne verujem da je sony postavio demo stanice po beogradu, tako da ne znam kako ces ga probati. Mozda je iskustvo s DK2 i HTC-om dovoljno. PSVR bi u teoriji trebalo da je po specifikacijama negde u sredini.

Moj drugi savet bi bio da ga ne uzimas bez neke dobre igre, jer ce ti inace brzo dosaditi. Mozda ako demo Battlezonea bude imao mp, pa da zajedno to probamo. Ali sam demo disk koji dolazi uz PSVR mislim da nece biti dovoljan za vise od par dana VR hedonizma.

1 Like

S obzirom na to koliko je Sony ozbiljno usao u VR pricu, mislim da ce u startu biti sasvim dovoljno igara. E sad jeste macka u dzaku, ako dosadi i ne bude prihvacen, ide na oglase, sta drugo. Vratila mi se vera posle Vive demonstracije, s tim sto u startu obavezno moram uzeti neki bundle sa move kontrolerima.

Racunam da ce eventualno biti neke vajde i od Pro konzole i da ce VR da radi bolje nego na obicnom PS4, sta god si ti probao i sto te je toliko odusevilo, na Pro kozoli moze samo jos bolje da radi.

Koji su tvoji planovi za Pro i PSVR?

Neso, posto PSVR izlazi 13. oktobra, kada ocekujete prve primerke u shopu, i koja bi bila cena?

Ako bude neka igra vredna igranja na duze od 15 minuta, uzimam PSVR odma, i to onaj bundle sa kontrolerima.

Pro me zasad uopste ne zanima, ni 4k ni HDR me ne uzbudjuju ni najmanje. Tek ako vidim neku igru sa znacajno boljom grafikom od proseka cu se zainteresovati. Bilo za obican ekran bilo za VR.

Ostrije linije i nijanse boja na nebu prepustam drugima.

1 Like

Ali zar te ne tangira sto ces uvek imati drugorazrednu grafiku u 1080p igrama, ili u VR-u? Pro ce uglavnom nuditi benefite u vidu framerate-a, ili nivoa detalja, pa cak i ponuditi besplatne patcheve za stare igre. Zasto bi sebe ogranicio na “don’t haves” kada verovatno mozes da priustis najbolje moguce gaming iskustvo uz apgrejd od samo 200$? Nisu neke pare zaista… No dobro, pretpostavljam da ce ti se odluka iskristalisati vremenom. Secam se da si tako oklevao i za PS4, cekajuci dobre igre (za koje je bilo neminovno da ce se kad-tad pojaviti), a isto mislim da vazi i za igru koja ce dosta bolje izgledati na Pro-u s obzirom n to da je ipak 2.5x jaci.

To si verovatno mislio samo za pro,a ostatak uzitka PSVR+4k HDR10 TV mnogo mnogo vise…

Eh, koliko ce grafika biti drugorazredna ostaje da se vidi. Ko sto rekoh, dokle god su ostrije linije i nijanse neba u pitanju, tesko da cu apgrejdovati.

Tesko da bi bilo samo 200 dolara. Kao prvo, to zahteva prodaju starog ps4, ako bi ga neko uopste uzeo. Kao drugo, kud jos i novi tv da bih uopste video ta ‘poboljsanja’. (a tek sto sam ovde uzeo nov tv, jer nisam mogao stari da vucem u prtljagu…)

Obrni-okreni, pro mi se ne isplati uopste. Svakako ne u dogledno vreme. Ionako me vise interesuje PSVR, koji je vec 700cad, i to bez takse.

Ali veoma me kopka odnos Pro-a i PSVR-a, o cemu sony jedva da je zucnuo. Iako je svima jasno da Pro ima potencijal da bude gamechanger za njihov VR.

Whaaat? :worried: Da nisu malkice preterali???

Heh, mozda nisam bio jasan, to je bundle verzija, s kamerom i kontrolerima. Inace sad vidim, vec na amazonu preprodaju za preko 1,000 dolara.

Opet, da ne bude zabune, kanadskih.

Osnovna verzija je 399$/e, ako se ne varam. E sad to je verovatno bez kamere i move kontrolera…

Yep. Al nekako mislim da nema smisla uzimati klot verziju. Uostalom, bez kamere ne moze.

jel potvrdjeno za ps4 pro da ce da radi u 1080p na 60 ?

Nije. To je na developerima da odluce.

Fali mu josh jedna pishkota za 60 fps…

3 Likes

Jel se zna da li ce ps4 controller biti podrzan za ps4 pro ?

Da hoce!