PS4 Pro predstavljen, 399$ izlazi 10.11.2016 - diskusija, info, slike, video...

Igre koje ce dobiti PRO Upgrade

Middle-earth: Shadow of Mordor

PS4 Pro with a 1080p display:
Super sampling anti-aliasing.

Paragon

PS4 Pro with a 1080p display:
Enhanced visual effects, procedural ground cover, higher scene complexity, greater texture fidelity, and dynamic reflections.

The Witness

PS4 Pro with a 4K display:
1440p resolution or possibly higher upscaled to 4K with a consistent 60 FPS. Text, menus, and other UI will be set at native 4K.

PS4 Pro with a 1080p display:
1080p resolution instead of 900p and increased antialiasing quality from 2x to 4x MSAA, while keeping a solid 60 FPS.

Igre koje ce dobiti PRO Upgrade ali sa nepoznatim detaljima upgrade-a

  • Battlefield 1
  • Call of Duty: Black Ops 3
  • Call of Duty: Infinite Warfare
  • Call of Duty: Modern Warfare Remastered
  • Days Gone
  • Deus Ex: Mankind Divided
  • Dishonored 2
  • The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited
  • Farpoint (PlayStation VR)
  • FIFA 17
  • Final Fantasy XV
  • For Honor
  • Ghost Recon: Wildlands
  • Horizon: Zero Dawn
  • Infamous: First Light
  • Killing Floor 2
  • The Last of Us: Remastered
  • Mass Effect: Andromeda
  • Middle-earth: Shadow of Mordor
  • Paragon
  • Rise of the Tomb Raider
  • Spider-Man
  • Steep
  • Titanfall 2
  • Uncharted 4: A Thief’s End
  • Watch Dogs 2

Igre koje sigurno (za sada) nece dobiti PRO upgrade

Destiny

A PS4 Pro patch is not in the cards right now, but could happen later, Bungie said.

The Witcher 3: Wild Hunt

“Since we want to fully focus on Cyberpunk 2077 and Gwent, and converting The Witcher 3: Wild Hunt from a full HD game into a 4K one would be too much of a time and resource-consuming process, we decided not to release an edition of Wild Hunt supporting the new features of PlayStation Pro,” CD Projekt Red said.

3 Likes

Cini mi se da se polako pomalja trend da ce Pro igre na 1080p biti samo supersemplovane sa konzistentnijim framerateom i zagarantovanom 1080p. I to samo odabrane stare igre. Sto nije lose ali je pitanje vredi li 200$ upgrade-a.

Mozda do izlaska Scorpia ako ne planiras 4K i ne. Ali kad izadje i Scorpio, krenuce rat, bice dve platforme, developeri ce budziti i ono sto se ne moze budziti. ipak treba nastaviti rat sa rezolucijama.

In other news Gamespot je sazeo FAQ za 4K i HDR, pa ako jos nekome nije jasno, izvolite

Ja nema svrhe da gledam neki ps4 pro 4k hdr demo na svom benq led 1366x768 monitoru.
U Bg-u mozda ima u nekom sony store-u demo pro+4k hdr tv (Usce shoping centar) mada sumnjam…

Bilo bi dobro da nam noodle prenese utiske iz nekog ledenog trznog centra, tamo sigurno ima…

bice i kod nas dobio informaciju iz prve ruke u Sony Centre-u. ali pre zvanicnog izlaska konzole, slabije.

Dok uzivo ne vidimo i ne isprobamo mislim da je zaista glupo da komentarisemo o prednostima i manama,da li se isplati ili ne…

Boze kako smo daleko od sveta, to je strasno. Danas iz ciste zezancije sam usao u Sony shop u Usce Shoping Centru, da vidim imaju li informacije o PSVR i da li ce biti predstavljanja istog. Prodavaci nisu znali ni sta je to, a kamoli da li ce dobjai nesto slicno, toliko o tome - vidite u Games-u, bio je najpametniji odgovor :slight_smile:

Otisao i do Games radnje posto je samo 3 lokala udaljen, tamo kazu, mozda dobijemo novembar-decemar, ali za sada nemamo informacije i nece biti probanja koliko sada imaju informacije.

Znaci ako neko bude probao ili vec jeste, bio bi zahvalan da posalje par infomacija o utiscima, jer ima podeljenih infrmacija po netu, nikome vise ne verujem :slight_smile:

1 Like

Sta reci…Srbija gde ljudi sa ekonomskim fakultetom kopaju kanale, a budala koja zarsio osnovnu skolu predsednik drzave kopao grobove

4 Likes

Mene vise nervira sto nema PSVR da se proba… Ali bice to sve neposredno po izlasku, napravice neke promocije…

Jel onaj lik u delti jos tamo? Sta on ima?

Pojma nemam, vredi proveriti. Super je cova, zna dosta o VR-u pa mozemo i prodiskutovati sada, on mi je prvi “otvorio oci” koliko ce kostati to zadovoljstvo i svaku rec je bio u pravu. Ali probanja ne bi trebalo da se naplacuju jer zapravo treba da nas zainteresuju da izrucimo gomilu para Sony-ju .S druge strane u teoriji mogu i da mi ustede dosta novca.

Ma, sta uopste i probam. Uzecu i gotovo.

Eto, kod nas u BL ima VR, ali moras platiti :slight_smile: 4 km (2€) je da pogledas neki kratki film od 10 minuta (u bioskopu je karta 3 km - 1.5€)… A 6 km (3€) je da odigras neku igru 10ak minuta… Ja kako sam prolazio, samo ih pitao da mi nesto kazu oko toga, pojma nisu imali… I govore mi ajde probaj ajde ajde sedi dodji imamo auta ima pucanje, kao da sam debil… Samo sam se okrenuo i otisao :joy:

2 Likes

Haha.

Procitah sad komentar na redditu, nesto sto bi trebalo da smo skapirali jos odavno, a skoro niko nije:

PSVR je razvijan pod kodnim imenom “Morpheus”, a PS4 Pro je imao kodno ime “Neo”.

COINCIDENCE?!? :thinking:

Dok se Sony, u medjuvremenu, totalno pravi lud, ko da ova dva uredjaja koji izlaze prakticno na isti dan, nemaju nikakvu medjusobnu sinergiju.

Nista mi nije jasno. Mislim da su poludeli. Fragmentuju sopstveno trziste iz cista mira.

1 Like

Haha, sjajno. Naravno da nije slucajnost. :smiley:

Ja mislim da nije bilo nikog ko to nije skapirao. Toliko je ocigledno da nije bilo vredno komentarisanja :slight_smile:

Eto, a ja sam recimo bio:

Pa sto niko o tome ne prica? Ne u smislu neke zavere, nego vise zasto niko ne pominje ociglednu vezu izmedju ova dva parcheta hardvera koje ce sony da izbaci prakticno istovremeno? I sto sam Sony o tome ne prica?

Negde ranije smo zakljucili, kada smo pisali o besmislu izbacivanja jace konzole od jace PS4-ke, da je jedini logican razlog tome zelja da PSVR radi kako je zamisljeno.

A Sony je oprezan zbog vlasnika regularnog PS4, iako je svima jasno da ce VR iskustvo biti bolje na jacoj masini.

Jasno, nisam mislio na nas po forumima, nego na zvanicne kanale – novinare i PR. I jedni i drugi uglavnom cute o necemu sto meni deluje ko ocigledna tema.

Slon u sobi, sto kazu englezi.

1 Like